Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

dyha 20:20, 26 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Katalpa 6-letnia z nasion:

____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Sonka 06:49, 17 lip 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Aktualnie, to drzewo znalkomicie zdaje egzamin w sytuacji, kiedy latem trzeba mocno zacienić a zimą odsłonić słońce.

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
P_Kemot 10:42, 28 lip 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Grunt, aby kliknąć miniaturkę
W maju 2013 roku nabyłem droga kupna taką sobie katalpę. Jest szczepiona na 130 cm. Miała całe trzy gałęzie. Dziś pieknie się rozkrzewiła i zazieleniła.

Oczywiście w maju się jej dostało, mróz zrobił swoje. Załaczam zdjęcia.





Doszedłem do wniosku, że chcę uzyskać z niej kulę, miała się zagęścić i nie chciałem czekać do przyszłego roku. Przyciąłem jej końcówki. Dziś pobudziły się oczka i zaczęła puszczać gałązki.




Za jakiś cza załączę kolejne zdjęcia, gdzie będzie widać nowe przyrosty.

Pozdrawiam
P_Kemot
____________________
jola_B 00:24, 23 sie 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
A co sądzicie o antykomarowym działaniu catalpy? Kupiłam ją przez internet własnie dlatego że reklamowano ją jako drzewo antykomarowe. Podobno jej zapach odstrasza. Macie jakies doświadczenia w tym temacie?

____________________
Jola - Ogród od zera
dyha 12:22, 23 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Witam Jolu - nie wierzę w takie działanie katalpy. Póki co mam ich kilkadziesiąt posadzonych w ogrodzie, ale zawsze jestwm "podziabany" przez komary. Wieczorem nic na nie nie działają katalpy. Pozdrawiam cieplutko
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Karol99 09:26, 24 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Potwerdzam, katalpa nie odstrasza komarów, przynajmniej u mnie
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
mariusz_walczak 19:16, 24 sie 2014

Dołączył: 24 sie 2014
Posty: 5
Witam serdecznie.
Mam Catalpe szczepioną w swoim ogródku. Drzewko ma jakies 3 lata.
Podobają mi się takie kuliste drzewka, niestety moja choć ładna ( no moze nie w tej chwili bo zaatakował ja grzyb i liście poschneły) ma nierownomierny kształt. Zamiast się zaokrąglić wypuszcza długie łodygi z liściem.
Czy aby uzyskać taki kulisty kształt muszę ja sam formować? Czy poprostu ma inna odmianę ? Moja kwitnie i potem ma strączki. Jednego roku przyciołem terchę ale nic to nie zmieniło.
Uprzejmie proszę o radę, poniżej wstawiam foto mojej catalpy, obecnie wyglada jak wyglada ale to inna sprawa, chodziło mi o pokazanie kształtu.

19:09, 25 sie 2014
Zdjęcia dla tych co nie polubili katalpy a kupili ją po to aby odstraszała komary. Nie ostrasza!!! Nawet przyciaga, mają gdzie się chowac

Moja sadzona w 2010r.


Wykopanie łatwo poszło, korzenie rydlem wkoło przeciete i poległa

PRZED

PO


te gigantyczne przyrosty mnie wykończyły, na wiosnę była ścieta na "zero" i te liście co zasłaniaja cała twarz...podziękowałam temu drzewku skutecznie
marzec2014 po obcięciu wygladała naprawde biednie i niepozornie

iwonadm 21:10, 29 sie 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
eetam wszystko przede mną może jutro z tatą dam radę
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Sonka 14:20, 30 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
A ja uwielbiam swoje dwie, jakże byłoby nudnie gdyby wszystkim podobało się to samo,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies