Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

dziegma 20:49, 06 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 14
Witam wszystkich.
Dziś posadziłem w ogrodzie szczepioną Catalpe Aurera, która ma wysokość ok 3 metrów. Jak ją wyjmowałem z donicy to niestety bardzo dużo małych korzeni się oderwało, mocno mnie to zdziwiło bo starałem się ją delikatnie wyjmować, ale niestety bardzo dużo korzeni zostało w glebie, która była bardzo luźna, tak jakby niedawno została do donicy wsadzona z gruntu.
Praktycznie zostały tylko grube korzenie i dosłownie garstka małych.

Czy jest szansa że się przyjmie, czy raczej już po niej?

Sonka 20:57, 06 wrz 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
dziegma napisał(a)
Witam wszystkich.
Dziś posadziłem w ogrodzie szczepioną Catalpe Aurera, która ma wysokość ok 3 metrów. Jak ją wyjmowałem z donicy to niestety bardzo dużo małych korzeni się oderwało, mocno mnie to zdziwiło bo starałem się ją delikatnie wyjmować, ale niestety bardzo dużo korzeni zostało w glebie, która była bardzo luźna, tak jakby niedawno została do donicy wsadzona z gruntu.
Praktycznie zostały tylko grube korzenie i dosłownie garstka małych.

Czy jest szansa że się przyjmie, czy raczej już po niej?


Powinna się przyjąc, to mocne drzewo.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
dziegma 21:21, 06 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 14
Dzięki, a powinienem jakoś dodatkowo ją wzmocnić czymś teraz czy zostawić do wiosny?
dziegma 22:20, 07 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 14
Dzis po pierwszym dniu od posadzenia liscie zaczęły więdnać, to normalne czy to wina tych oberwanych korzeni? Podlałem ją wczoraj i dzis obficie.
ele2001 08:24, 08 wrz 2014


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Żeby miała kulisty kształt kup odmiane "nana" tylko że ona nie kwitnie..tej swojwj chyba już nie uratujesz wygląda to na werticilioze


mariusz_walczak napisał(a)
Witam serdecznie.
Mam Catalpe szczepioną w swoim ogródku. Drzewko ma jakies 3 lata.
Podobają mi się takie kuliste drzewka, niestety moja choć ładna ( no moze nie w tej chwili bo zaatakował ja grzyb i liście poschneły) ma nierownomierny kształt. Zamiast się zaokrąglić wypuszcza długie łodygi z liściem.
Czy aby uzyskać taki kulisty kształt muszę ja sam formować? Czy poprostu ma inna odmianę ? Moja kwitnie i potem ma strączki. Jednego roku przyciołem terchę ale nic to nie zmieniło.
Uprzejmie proszę o radę, poniżej wstawiam foto mojej catalpy, obecnie wyglada jak wyglada ale to inna sprawa, chodziło mi o pokazanie kształtu.

____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
dziegma 20:46, 08 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 14
Tak wyglądają liście w mojej dwa dni po posadzeniu, zwiędłe i podsuszone juz. Powiedzcie czy mam cokolwiek z nią teraz robic czy czekac do wiosny?
Sonka 19:40, 10 wrz 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
dziegma, utrzymywać wilgoć, otrzymała dobrą dawkę ziemii na start? Wiosną, tzn w czerwcu będzie piękna, myślę, że nic jej nie będzie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
dziegma 22:10, 10 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 14
Podlewam rano i wieczorem. Tak, ziemi dużo dostała.
Zaczęła odżywać, oberwałem zwiędłe liście i widzę, że jeszcze wypuszcza nowe.
MarzenaG 14:09, 22 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
CZy można teraz przyciąć gałęzie katalpy? Moja bardzo nisko ma rozgałęzione pędy i w dodatku pękła na połączeniach gałęzi. Zajmuję większa część rabaty . W sumie to przebudowuje ogródek i zastanawiam sie czy ją zostawić w tym miejscu czy wyeksmitować na pole?
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Sonka 15:33, 22 wrz 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
MarzenaG napisał(a)
CZy można teraz przyciąć gałęzie katalpy? Moja bardzo nisko ma rozgałęzione pędy i w dodatku pękła na połączeniach gałęzi. Zajmuję większa część rabaty . W sumie to przebudowuje ogródek i zastanawiam sie czy ją zostawić w tym miejscu czy wyeksmitować na pole?

Nie wiem czy można, ale ja bym to zrobiła wiosną.Latem przycinam jak wchodzą w miejsca nie wskazane, ale teraz to już chyba trochę późno.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies