Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

Gardenarium 21:46, 28 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz przesadzać, tylko zrób dobrze i podlej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maggi_123 21:53, 28 kwi 2015

Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 8
dzięki za ekspresową odpowiedż
____________________
Pomarancza 09:17, 05 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Czy katalpa bigoniowa zwykła od odmiany 'aurea' różni się wyłącznie kolorem liści, czy pokrojem, siłą wzrostu, kwiatami też?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Pomarancza 10:04, 06 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Nikt nie odpowie?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
mariusz_walczak 11:46, 06 maj 2015

Dołączył: 24 sie 2014
Posty: 5
witam,
mam problem z moją Katalpą szczepiona na pniu..
Otóż, zeszłego lata moje drzewko zachorowało na werticilioze, kiepściutko to wyglądało...ale użyłem odpowiednich preparatów ( Topsin i coś jeszcze- nie pamiętam) oraz usunąłem chore gałązki i drzewko (po paru tyg. pod koniec lata) zaczęło wypuszczać nowe pędy( tak jak to się dzieje w wiosnę). W pierwszej kolejności mnóstwo pokazało się na pniu (!) czego akurat bym sobie nie życzył, wiec usuwałem je sukcesywnie. Później pędy zaczęły się pojawiać w koronie. Ale cały problem polegał na tym że , gdy pozostałe katalpy przygotowywały się już do zimy, gubiły liście, ta dopiero zaczęła "się budzić", w związku z tym, młode pędy pod wpływem niesprzyjających warunków po prostu obumarły. W tym roku pozostałe katalpy wypuszczają nowe listki natomiast ta co chorowała niestety nie. Pojawiły się ze cztery może pięć miejsc gdzie chciało coś wypuścić ale to na pniu więc usunąłem.

Pytanie, czy już po katalpie, czy po prostu obudzi się później? I czy to pomieszanie pór roku wróci do normy?
Może jakiś środek powinienem zastosować?
Gardenarium 08:59, 07 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Usuń tę katalpę, raczej nie ma szans na normalny wygląd. Szkoda czekania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 09:36, 07 maj 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Pomarancza na str 19 są moje szczepione - Aurea, na wys 160-170 cm, wiosną cięte bardzo mocno, corocznie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mariusz_walczak 10:29, 07 maj 2015

Dołączył: 24 sie 2014
Posty: 5
Żali mi ją usunąć to była moja najładniejsza... I niby chce żyć ale jej jakoś nie wychodzi? Jest szansa że na przyszły rok odbije w odpowiednim czasie?
Pomarancza 12:29, 14 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Czy po młodej katalpie bigoniowej (ok 1,8m wysokości) mogę puścić jakieś pnącze - np powojnik, czy za bardzo ją obciążę?

Chciałabym, żeby była dekoracyjna wcześniej, niż II połowa maja, gdy dopiero wypuści liście.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
ZbigniewG 12:55, 14 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
mariusz_walczak napisał(a)
Żali mi ją usunąć to była moja najładniejsza... I niby chce żyć ale jej jakoś nie wychodzi? Jest szansa że na przyszły rok odbije w odpowiednim czasie?

prawdę mówiąc moje dwie maja dopiero pękające pączki , spokojnie czekaj zostaw jeden mocny pęd z pnia (jak najwyżej nad szczepieniem),
jeżeli z korony nic nie wyjdzie to możesz go wykorzystać do odbudowy
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies