Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

MLenka 07:25, 30 mar 2017


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 23
Witam wszystkich miłośników catalp.
Po wątku (złamaniu) na stronie 31-32, przycięłam moją Catalpe, tak jak mi poradzono, żeby wzmocnić uszkodzony pień. Natomiast teraz z przewodnika który został skrócony i innych skróconych gałęzi wyrosły proste "odrosty". Z przewodnika np 3 i wszystkie rosną w górę.
Proszę o pomoc, jak ją teraz przyciąć i czy te proste odrosty to dzikie gałęzie?
Pozdrawiam serdecznie
____________________
MLenka
MLenka 07:25, 30 mar 2017


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 23






Zdjęcia
____________________
MLenka
ZbigniewG 11:31, 30 mar 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
katalpa daje takie mocne przyrosty, teraz możesz kształtować i przycinać/wycinać wg potrzeb, na przewodniku zostaw jeden pionowy
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
MLenka 16:08, 31 mar 2017


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 23
Dziękuję Zbyszku
____________________
MLenka
estre 16:15, 03 kwi 2017


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
Mam pytanko odnośnie katalpy nana.
Mam do zaprojektowania rabatę o wymiarach 6m szeroka na 4m głęboka.
Myślałam o posadzeniu dwóch sztuk katalpy. Pytanie mam czy ktoś może mi doradzić, czy na takiej powierzchni takie drzewa to nie za dużo?

Znalazłam sobie takie zdjęcie w necie:



Czy te drzewa się nie rozrosną za bardzo? Czy można je swobodnie przycinać, żeby uzyskać takie jak mniej więcej są na zdjęciu? Czy drzewo na tym specjalnie nie ucierpi? Nie wszystkie lubią przycinanie.

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.
____________________
Ogród w wersji mikro
Maszaa 21:47, 25 kwi 2017

Dołączył: 27 cze 2015
Posty: 14
Dobry wieczór, została mi dziś przywieziona z ogrodnictwa katalpa nana. Pan miał przywieźć ją wczoraj ale auto mu się zepsuło... Dziś o mnie zapomniał a kiedy mu przypomniałam przywiózł cały obrażony i nie zechciał odpowiedzieć mi na pytania co do sadzenia i przycinania. Czy mogę/powinnam ją jeszcze przyciąć i jak? Czy zasilić ją czymś szczególnym podczas sadzenia? Będę wdzięczna za pomoc.


____________________
Maria Ogród Janeczki
marcin_pacyna 17:01, 26 kwi 2017

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Maszaa
Ciąć o tej porze można spokojnie (ja tnę nawet później), ale w przypadku drzewka już posadzonego. Nie ciąłbym jednak drzewka, które teraz sadzisz. Być może jestem przewrażliwiony, niech ktoś się jeszcze wypowie, ale ja w pierwszym roku nigdy nie tnę. Pierwszy rok to czas na to, żeby się przyjęło - to jest priorytet.
Dlatego też niczym bym nie nawoził, tylko sporo podlewał. Musi się ukorzenić.
Marcin
Maszaa 21:24, 26 kwi 2017

Dołączył: 27 cze 2015
Posty: 14
marcin_pacyna napisał(a)
Maszaa
Ciąć o tej porze można spokojnie (ja tnę nawet później), ale w przypadku drzewka już posadzonego. Nie ciąłbym jednak drzewka, które teraz sadzisz. Być może jestem przewrażliwiony, niech ktoś się jeszcze wypowie, ale ja w pierwszym roku nigdy nie tnę. Pierwszy rok to czas na to, żeby się przyjęło - to jest priorytet.
Dlatego też niczym bym nie nawoził, tylko sporo podlewał. Musi się ukorzenić.
Marcin


Marcin
dziękuję za odpowiedź
W takim razie nie przycinam.
Dziś została posadzona w ulewnym deszczu. Wody jej na razie nie zabraknie
____________________
Maria Ogród Janeczki
marcin_pacyna 09:14, 27 kwi 2017

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Maszaa napisał(a)


Marcin
dziękuję za odpowiedź
W takim razie nie przycinam.
Dziś została posadzona w ulewnym deszczu. Wody jej na razie nie zabraknie


Maszaa,
Pamiętaj, że tu chodzi o regularność, czyli codziennie przez najbliższy tydzień lub dwa. Zrobiłem kiedyś eksperyment po dużym deszczu - na drugi dzień ziemia na głębokości kilku centymetrów była sucha. Ale jeszcze trzeba wziąć pod uwagę porę roku, teraz może być ogólnie wilgotno.
Powodzenia.
Mycha 08:40, 16 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 29
Kochani czy Wasze catalpy maja już liście?? Moje dwie mają częściowo żywe pąki, część zmroziła nasza wspaniała aura tej wiosny, a liści doczekać się nie mogę, chociaż sprawdzam trzy razy dziennie

Jak Wasze? Możecie pokazać?
____________________
Paulina
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies