Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

tom 16:35, 15 cze 2014

Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 2
Witam,
Mam problem a automatycznym nawadnianiem a konkretnie z jedną sekcją nawadniania, która pracuje bez przerwy. Nie mogę jej wyłaczyć ani przełączyć na inną sekcję.
Jeśli ktoś może mi pomóc z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Tom
Gardenarium 16:53, 15 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najprawdopodobniej dostało się coś pod uszczelkę elektrozaworu. (np. ziarenko piasku) Co zrobić?

Zakręcić źródło wody, rozebrać zawór, wyczyścić i złożyć ponownie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tom 12:40, 17 cze 2014

Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 2
Dzięki,pomogło

Pozdrawiam,
Tom
basia_123 13:22, 17 lip 2014

Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 2
u m nie w ogrodzie też dziala system automatycznego nawadniania i bardzo dobrze się spisuje. Dobrze wpływa na rośliny, które są podlewane blisko korzenia a nie po kwiatach (jak to się zdarzało przy podlewaniu wężem).
blazej_niecko 22:33, 17 lip 2014

Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 1
Witam
Jestem w trakcie wykonywania nawodnienia ogrodu. Wydajność źródła wody to 3000 l/h, cisnienie 3,2 bary.
Na chwilę obecną mam rozprowadzone i zakopane rury. Główne rury średnicy 32mm, natomiast rury doprowadzajace do zraszaczy to 20mm. System rozplanowałem sam i własnymi siłami staram się go wykonać. Teraz mam dylemat dotyczący dobrania odpowiednich zraszaczy. Załączam plik z moim prowizorycznym projektrm rozprowadzenia sekcji i rozmieszczenia zraszaczy. Bardzo proszę o pomoc i opinie na temat mojego projektu. Zaplanowałem 6 sekcji + linia kroplująca. Sekcja oznaczona kolorem czerwonym to trawnik o wymiarach 13 x 15 m. Zraszacze zaplanowałem po rogach. Główna rura 32mm dochodzi do środkowego zraszacza a następnie jest rozgałęziona rurą 20mm do zraszaczy.
Wandy 16:03, 19 lip 2014

Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 15
witam
a jednak robimy nawadnianie ogrodu, mąż uważa, ze sam je wykona,ale potrzebny jest projekt czy moglibyście mi polecić kogoś tutaj, kto zrobi prawdziwy projekt i dobierze w miarę tanie komponenty? ,,, zleciłam to pewnemu panu, ale to co otrzymałam, było tyle samo warte co nasz zrobiony na jakims darmowym programie w necie,,,, tylko pieniądze stracone
bardzo licze tutaj na pomoc dziękuję i pozdrawiam
Ozz 16:12, 19 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Myślę, że najlepiej takie pytanie na pw wysłać do Danusi (Gardenarium).
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Wandy 11:34, 21 lip 2014

Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 15
mamy taki oto pierwszy szkic nawadniania:

czy to prawda, że gardena nie jest za dobra? jaką firmę zraszaczy i całej reszty byście polecali (na mercedesy i tak nas nie będize stać, więc prosze o normalną półkę cenową)
dziękuję i pozdrawiam
Slawek111 14:18, 21 lip 2014


Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 32
Wandy, musisz coś wstawić przy tarasie, np zraszacz 360st bo przy pogodzie, jaką mamy obecnie mogą pojawiać się suche miejsca.
Co do Gerdeny to dobrze słyszałaś. Do wyboru pozostaje RainBird, Toro oraz Hunter, wszystko podobna półka i cenowa i jakościowa.
____________________
Gardenarium 19:23, 21 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gardena tylko wydaje się tańsza, jest tak sprytnie zrobione, że nic ze zwykłych rur ani kształtek nie pasuje, ma inny rozmiar, zraszacze niby tańsze, ale "nalatuje" na dodatkach (kształtki, złączki itp.) i w sumie zapłacisz drożej niż za tzw. "mercedesy". Gardena jest dla amatorów do samodzielnego montażu.

W sumie to przecież nikt tutaj nie namawia do używania przez amatorów profesjonalnego sprzętu, no bo co by robili zawodowi wykonawcy ogrodów? My też w sumie musimy się z czegoś utrzymać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies