Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

Luki 21:06, 15 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ja fachowcem nie jestem, ale pierwsza wersja była o wiele poprawniejsza ze względu na opad wody w dane miejsce przynajmniej z dwóch zraszaczy, druga z tego co wiem jest wykonana błędnie. Ogólnie gdyby do wersji pierwszej przenieść kilka fragmentów z wersji drugiej byłoby dobrze. W pierwszej wersji zasięg zraszaczy przy budynku jest źle dobrany.
Oczywiście to zdanie amatora
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Gardenarium 21:16, 15 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jest dobry, za mało zraszaczy. Nie dolewają, są martwe pola. Jak przyjdzie takie lato jak w tym roku, będzie suchy trawnik, a jak zwiększysz czasy to w jednym miejscu będzie zielono a w drugim sucho.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kszysiek20 21:33, 15 paź 2015

Dołączył: 15 paź 2015
Posty: 6
W takim razie lepiej poprawić wersję 1 zmniejszając zasięgi tam gdzie podlewa elewację i taras czy może 2 zwiększając zasięg i liczbę zraszaczy?
Gardenarium 17:12, 16 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kszysiek20 napisał(a)
W takim razie lepiej poprawić wersję 1 zmniejszając zasięgi tam gdzie podlewa elewację i taras czy może 2 zwiększając zasięg i liczbę zraszaczy?


Powinno być tak podzielone na sekcje i tak rozmieszczone aby nie podlewało elewacji i aby trawnik został pokryty równomiernie. Zrób nowy projekt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kszysiek20 23:49, 16 paź 2015

Dołączył: 15 paź 2015
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)


Powinno być tak podzielone na sekcje i tak rozmieszczone aby nie podlewało elewacji i aby trawnik został pokryty równomiernie. Zrób nowy projekt.


Już wiem, że nowy projekt trzeba zrobić. Tylko chodzi mi o samą ideę - czy bliżej trzymać się wersji 1 czy 2. Wydaje mi się, że lepsze pokrycie było przy wersji 1. Ponadto obawiam się, że wersja 2 jest za skomplikowana - podział na tyle grup elektrozaworów.
Gardenarium 13:58, 17 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba podejść do tematu prawidłowo, nie mam czasu analizować tych dwóch wersji co lepsze. Obie złe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorotka_z 15:57, 05 lut 2016


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Zastanawiam się jak rozwiązać problem podlewania warzyw w skrzyniach. To miałby być taki system amatorski, który sama mogłabym i umiała zrobić
Wyobrażam sobie to tak, ze podłączam wąż do źródła wody i przeciągam tam, gdzie mam skrzynie. Później podłączam reduktor ciśnienia i linie kroplujące do każdej ze skrzyń oddzielnie. Tylko jak rozprowadzić wąż pomiędzy skrzyniami? Muszę doprowadzić wąż pod ziemię do każdej ze skrzyń i tam podłączyć linię kroplującą?
Może moglibyście podzielić się zdjęciami takich rozwiązań w swoich ogrodach?
____________________
rejzor 14:20, 23 lut 2016


Dołączył: 23 lut 2016
Posty: 6
Dobrze, że ja preferuję dużo mniejsze ogrody, nie ma z tym przynajmniej tak dużo problemu. ;p
____________________
dariopi 13:35, 03 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 4
Witam wspaniałych forumowiczów. Mam takie pytanko,
1. zamierzam założyć linię kroplującą 16 o długości ok 100m z kompensacją, jaką grubość rury doprowadzić do linii kroplującej też 16 czy np 25 i zastosować redukcję?

2. czy potrzebuje jakiś dodatkowy reduktor ciśnienia bądz filtr

z góry dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam
wojtas2101 18:45, 03 kwi 2016


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Średnica rury zależy od długości odcinka na krótkich odcinkach 16 wystarczy, filtr z reduktor obowiązkowy.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies