Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

malgol 16:39, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dzięki za wskazówki i zainteresowanie problememSkoro twierdzisz ,że gubi się w ściółce to wezmę to brazową bo czarną mój wykonawca musiałby specjalnie zamawiać i musiałabym czekać kilka dni na montaż. A już nie chcę czekać!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 16:42, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
marcus1988 napisał(a)
jeżeli chodzi o linię to brązowa to pewnie z kompensacją lub podziemna. Są to droższe linie a czarna to zwykła linia kropująca


Z kompensacja na pewno ale chyba nie podziemna...?Hmm, ponoć jej nie można ziemią przysypywać tylko przykrywa się sciółka.Czyli brać brązową?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Luki 16:52, 24 kwi 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marcus to, że czarna to nie znaczy, że bez kompensacji bo czarne z kompensacją też są. Gosiu brązowa zapewne z firmy na R jest podziemna z kompensacją ciśnienienia, która jest bardzo droga lub normalna z kompensacją ciśnienia do przykrycia ściółką
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
gosiakmala 18:20, 24 kwi 2016

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 19
witajcie
pomożecie dobrać ilość zraszaczy i jakich? Pani Daniusiu liczę na Pani fachowośc

pozdrawiam

____________________
gosiakmala 11:48, 25 kwi 2016

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 19
hejo
pomoże mi ktoś? Mąż moj zrobił sam projekt, uważa że na trawniku przed tarasem 6 zraszaczy, na trawniku po rawej stronie domu 3- zraszacze, na wąski statyczne.
____________________
Siedzibanawojow 10:25, 01 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 2
Witam wszystkich jako nowo zarejestrowany użytkownik, a "gość" portalu od dłuższego czasu. Zwracam się z prośbą o weryfikację planu nawadniania. Sprawa wzięła się z tego, że musiałem zakopać betonowe szambo przed domem.
W związku z tym biorę się za założenie trawnika od nowa, a co za tym idzie również zainstalowanie automatycznego systemu nawadniania w części południowej przed domem, która zawsze cierpiała latem. Dom mam podpiwniczony w bliskiej okolicy Wrocławia i jako źródło wody posłuży mi początkowo wodociąg 3/4 cala 3,8 bar, ale chciałbym przyszłości użyć wody ze studni po dobraniu odpowiedniej pompy.
Tak to wyglądało przed rozkopaniem.
Odwiedziłem hurtownię która ma w ofercie wyroby Hunter'a i Rain Birda. Sprzedawca pomógł nieco w doborze oraz rozmieszczeniu spryskiwaczy. Wszystkie statyczne. Dobrał 3x dysze rotator MP1000 oraz dysze VAN 10, 12 i 18, które już zakupiłem. Jednak po analizie na rysunku nie wydaje mi się, że jest to wystarczające.
Na nawodnieniu części za drugim płożącym iglakiem nie zależy mi obecnie ponieważ tam nie miałem problemu z wysychaniem trawy ale przyszłościowo kto wie? Skrzynkę przyłączeniową planuję założyć w zaznaczonym na planie miejscu poboru wody.

Proszę o pomoc w weryfikacji planu, nie bardzo wiem jakie średnice rur zastosować i jak stworzyć obwody łącznie z tym rezerwowym na przyszły rozwój. Chciałbym zdążyć wykonać roboty do połowy maja. Z góry dziękuję za pomoc!
krzysiekbarcin 13:21, 01 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 5
Witam .Zmontowałem 3 zraszacze na wężu 1/2 cala .Zasilanie wodociągi 3 bar i nie dają rady .Pojedyńczo jeszcze jakos to podlewa ale niema szału . Mam też studnie 5 kregów może z niej zaciągne wode ale teraz jaka pompe zakupic ?? .Zraszaczy miało by byc z 5 sztuk . 10 bar wystarczy i czy ze studni zaciągnie ?? Pozdrawiam
krzysiekbarcin 13:36, 01 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)


Jeśli słabe ciśnienie, to robisz więcej sekcji, nawet po 2 zraszacze w jednej... wtedy jedynie sterownik musi być większy, więcej elektrozaworów itd. i koszt na m2 wyjdzie drożej.

Wszystkie zraszacze nie podlewają naraz ogrodu, dzielisz je.

u siebie mam 3 bary i tak jak wyżej opisałem słabo to podlewa
Bob82 00:09, 04 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 1
Witam wszystkich,

Od dluzszego czasu planuje wykonac SAN w moim ogrodzie, glownie trawnik ale z mozliwoscia rozbudowy o rabaty. Dzialka polozona jest bezposrednio przy jeziorze, wiec planuje podlewac woda z tego wlasnie jeziorka. Aktualnie posiadam pompe omnigena MHI1500, ktorej parametry sa:
Wydajnosc 95 l/min,
Cisnienie 8 bar,

Teren do podlewania ma powierzchnie 500-600m2.
Czy powyzsza pompe moge wykorzystac do SAM? Czy bedzie konieczna redukcja cisnienia na sekcje?

Z gory dziekuje za cenne informacje,

Bob82
dariopi 22:51, 05 maj 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 4
Witam kochani. Dojrzałem do wspomożenia mojego trawnika systemem nawadniania, z racji mojego amatorstwa liczę na wskazówki od osób które przerabiały ten temat. Zamieszczam szkic swojej działki (brama kierunek południe) planowałem zastosować zraszacze Hunter. Proszę o pomoc i propozycję. Jedna kratka odpowiada 1m. Źródło wody to wodociągi , wydatek 54 litry/ min. Przód działki trochę wąskie paski więc czy zraszacze statyczne czy rotacyjne?

Proszę o jakieś wskazówki i z góry dziekuję

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies