Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

Adison 10:00, 13 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
może dlatego że nie napisałeś kilku szczegółów, gdzie jest źródło wody, jakie masz ciśnienie i jaki sprzęt Cię interesuje. bez tego ani rusz
____________________
Zmienny ogród Ady
Gardenarium 10:34, 13 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
lamerczak napisał(a)
Raczej niechętni jestescie do pomocy dla niedoswiadczonych. No nic, dzięki.


Trzeba zrobić mapkę w skali, nie takie namazane bazgroły, opisać zmierzyć, a nie bądź człowieku mądry i pisz wiersze. To projekt a nie gadanie że to, tamto itd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwona1980 12:15, 13 sie 2017


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Witam
Tak się zastanawiam nad założeniem w ogrodzie nawadniania,najbardziej chodzi mi o podlewanie rabat,chyba najlepsze byłoby nawadnianie kropelki. Mam dość latania z wężem i to nie zawsze wychodzi na dobre roślinom, np. berberysom ,liście robiąc się suche i opadają. Doradźcie proszę, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze
____________________
Pozdrawiam Iwona
Gardenarium 12:19, 13 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Linia kroplująca, nie "nawadnianie kropelki", może ci chodzi o kroplowniki? To się daje do donic. Na rabaty linia kroplująca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwona1980 21:57, 13 sie 2017


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Pani Danusiu pisałam z telefonu dotykowego i przez pomyłkę źle napisałam. Tak chodzi mi o linię kroplujaca.Czy ktoś mógłby mi napisać, co potrzeba kupić do linii kroplujacej i czy to jest duży koszt.
____________________
Pozdrawiam Iwona
lamerczak 08:45, 16 sie 2017

Dołączył: 22 kwi 2017
Posty: 21
Witam ponownie, program gardeny zaproponował na mój trawnik coś takiego, co sądzicie ??

Jeśli chodzi o moje aktualne nawodnienie to są to 3 zraszaczne statyczne lejące wodę przez cały czas (DYSZA RAIN BIRD 12 VAN (zasięg 2,7 - 3,7m)) w 360 stopniach i 1 rotor obracany w 180 stopniach lejący jedną linią wodę .

Trawnik wygląda jak już prezentowałem wcześniej. Podlewany codziennie wieczorem.
Nie zmierzyłem jeszcze w ile sekund napełni mi się wiadro 10listrów z głównego zaworu, ale domniemam że będę musiał mieć z 4-5 jak nie 6 stref. Pytanie tylko czy gardena dobiera dobre zraszacze?. Oczywiście zamienię je na odpowiedniki rain bird lub coś podobnego. Całość chciałbym podłączyć pod sterownik automatycznego nawodnienia.

Tak wygląda moje aktualne nawodnienie:



Powoli tracę nadzieję na fajny trawnik. Przypominam jak wygląda.



Proszę o pomoc i z góry dziękuję
Gardenarium 09:21, 16 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
No właśnie dlatego tak wygląda, że masz trzy zraszacze, a ten projekt także nie jest prawidłowy. Zraszacze powinny dolewać do siebie, wtedy będzie równomierny opad wody.

Program dał nie wiem dlaczego nierówny zasięg poszczególnych zraszaczy, już wielokrotnie pisaliśmy, że ten program jest wadliwy.

Jeśli chcesz miec złe nawadnianie, zaprojektuj w Gardenie. Takie nasze zdanie.

Masz puste placki, gdzie w ogóle nie podlewa, a tam gdzie podlewa, zraszacze nie dolewają do siebie. Przede wszystkim podaj wymiary tego terenu.

Może coś poradzę. Zraszaczy powinno być pewnie ze dwa razy więcej. Ten dolewa do tego a tamten do tamtego,. w rogach koniecznie zraszacze także.


Na razie co jest źle, a jak będzie dobrze zobaczymy. Podaj wymiary - wszystkie boki i podaj, gdzie jest cień a gdzie teren nasłoneczniony.

Kolejna sprawa - w jedną sekcję nie można łączyc zraszaczy statycznych i rotacyjnych, bo w jednym czasie mają zupełnie inną dawkę wylewanej wody. To duży błąd.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lamerczak 09:48, 16 sie 2017

Dołączył: 22 kwi 2017
Posty: 21
WYMIARY

Cień w elce po lewej stronie i trochę na końcu trawnika wzdłuż tej elki. Całość raczej cały dzień w pełnym słońcu.
Gardenarium 10:58, 16 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Przeczytaj prywatną wiadomość, masz plusik na górze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jarek_zts 20:00, 20 sie 2017

Dołączył: 08 sie 2017
Posty: 3
Mam jedno pytanie natury technicznej: teflon czy pakuły. Dotychczas wszystko robiłem na pakułach, ale to była stal ew. mosiądz. Czy na plastikach tez można robić "tradycyjnie"?
Oczywiście chodzi o połączenie plastik-"nieplastik"
Jutro zaczynam wykopki jeśli pogoda pozwoli

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies