Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

ArKaMa 21:01, 01 wrz 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 16
Witam szanowne grono
Wątek zapisuję.
Pozdrawiam
Artur
tomekm 15:32, 05 wrz 2014

Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 17
Witam wszystkich serdecznie.
Zapisuję wątek Będę pilnie śledził.
Mój zakupiony purple fountain czeka na posadzenie.
____________________
martika 15:29, 19 wrz 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
W zeszłym roku posadziłam buka Dawyck Gold,wys.ok. 2.30m.,ale jakos w tym roku nie zauważyłam super przyrostów, mam wrazenie, że nawet ich nie było, owszem listki wypuscił, ale jakby nie przyrósł.Co z nim?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Gardenarium 18:09, 19 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za głęboko posadzony, za mokro, za sucho, za dużo na nim rośnie, wywal lawendę mu z pnia.

Bukowi szkodzi nawet 5 cm za dużo na korzeniach. Leży żwir, może jeszcze szmatka? Wywal żwir. albo podnieś go wyżej i tylko troszkę nasyp.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martika 21:28, 19 wrz 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Danusiu lawenda jest sporo od niego, a żwir konczy sie za lawendą, ale pod nim rosną zurawki, a z drugiej str. trawnik, nie ma szmaty, i jest tylko kora. Zdjecie to moze nie daje dobrej widocznosci. W takim razie usunę żurawki, zrobie mu wiecej przestrzeni
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
toby 19:10, 20 wrz 2014


Dołączył: 12 paź 2012
Posty: 74
martika napisał(a)
W zeszłym roku posadziłam buka Dawyck Gold,wys.ok. 2.30m.,ale jakos w tym roku nie zauważyłam super przyrostów, mam wrazenie, że nawet ich nie było, owszem listki wypuscił, ale jakby nie przyrósł.Co z nim?

Jest jeszcze opcja że był w szkółce przetrzymany w zbyt małej doniczce i teraz stara się proporcjonalnie rozwinąc system korzeniowy stąd mały/znikomy przyrost masy zielonej. Czasami się tak dzieje w pierwszym roku po posadzeniu.
____________________
Donia72 19:56, 20 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
W tamtym roku kupiłam buka. Miał być piękny i bordowy, a zostało tylko "i". Nie wiem co się z nim dzieje? Liście jakieś zielone się robią i takie są poprzerywane. Może ktoś wie co mu jest?

____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
martika 18:40, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
toby napisał(a)

Jest jeszcze opcja że był w szkółce przetrzymany w zbyt małej doniczce i teraz stara się proporcjonalnie rozwinąc system korzeniowy stąd mały/znikomy przyrost masy zielonej. Czasami się tak dzieje w pierwszym roku po posadzeniu.

Dziękuję, być może, bo doniczka była mała, ale usunę jeszcze z jego sasiedztwa ta trawe, żurawki, chociaż nie sa tak blisko, jak na wiosne nie ruszy to moze go trzba przesadzic?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Gardenarium 18:05, 22 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Buki bordowe tak mają, z bordowych latem zielenieją, moje też.

Potem robią się miedziane.

To raczej uszkodzenia mechaniczne, jakby jakiś wiatr go potargał, albo wichura Albo mocny deszcz czy grad.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Loosiuu 18:20, 22 wrz 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Marta buk po posadzeniu czasami stoi przez pierwszy rok. Mój nie przyrósł wcale praktycznie w pierwszym roku, jak Twój. A teraz wypuścił po 80 cm przyrosty. Rozwinie korzenie i ładnie odbije. Daj mu czasu.

Donia mój tak miał jak go postawiłem w doniczce w zbyt wietrznym miejscu i potargało mu tak młode liście. Poczekaj do przyszłego roku, powinien łądne wypuścić, a jak znowu takie będą to go delikatnie przesadź w bardziej osłonięte miejsce.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies