Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Donia72 18:21, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Danusiu, dziękuję za błyskawiczną odpowiedźJuż się nie martwię tak o buczka
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 18:25, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Filip, buczek nie jest na razie niczym osłonięty. Czekam jak urośnie cis i go troszke osłoni
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Borbetka 07:55, 23 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ano to prawda. Jednoroczne buki u mnie też leniwe. Czekam jednak cierpliwie.
____________________
borówcowy wizytowka
martika 11:49, 23 wrz 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzieki dobrzy, doswiadczeni ludzie poczekam, zobaczymy na wiosnę.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
polinka 13:48, 08 sty 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Posadziłam w tamtym roku buka dawyck purple. Niestety wybrałam złe miejsce, w tym roku koncepcja się zmieniła. Zastanawiam się czy mogę go na wiosnę przesadzić do dużej donicy? Na razie nie mam dla niego dobrego miejsca i musiałby być w tej donicy ok.2-3 lat. Czy jest szansa, że przeżyje przy odpowiedniej pielęgnacji?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Loosiuu 14:43, 08 sty 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Jaki jest duży/stary?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
polinka 15:18, 08 sty 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Filip buka kupowałam w tamtym roku na wiosnę. Ma ok. 2m.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Loosiuu 18:40, 09 sty 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Dużą miał bryłę korzeniową? Przez rok mocno się nie ukorzenił raczej i będziesz mogła na wiosnę go wsadzić do donicy. Uszykuj odpowiednio dużą. Dobra ziemia ogrodowa z worka powinna być ok. Latem nie zapominaj o podlewaniu, a na zimę zadołuj w osłoniętym miejscu i obsyp korą z wierzchu. Powinno być dobrze, ale o wiele lepiej miałby w gruncie. Postaraj się jak najszybciej znaleźć mu miejsce.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Gardenarium 19:38, 09 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
polinka napisał(a)
Posadziłam w tamtym roku buka dawyck purple. Niestety wybrałam złe miejsce, w tym roku koncepcja się zmieniła. Zastanawiam się czy mogę go na wiosnę przesadzić do dużej donicy? Na razie nie mam dla niego dobrego miejsca i musiałby być w tej donicy ok.2-3 lat. Czy jest szansa, że przeżyje przy odpowiedniej pielęgnacji?


Oczywiście, jest szansa, tylko ile czasu chcesz go tak uprawiać? W szkółce też rosną latami w donicach, ale są przesadzane i na zimę trzeba zadołowac z donicą. Musisz też pamiętac o podlewaniu, w gruncie zakorzeni się i poszuka wody a w donicy nie ma szans jak zapomnisz podlać. Kilka lat góra, bo to drzewo jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
polinka 07:03, 10 sty 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Danusiu, Filip dzięki wielkie za pomoc Bryły korzeniowej nie miał dużej. Mam duże donice po grabach kupowanych na jesień. Kupię dobrej ziemi, wymieszam z kompostem i posadzę go na takiej samej głębokości jak rośnie do tej pory. W donicy będzie maksymalnie 3 lata,do tego czasu mam nadzieję, że część gospodarcza będzie uporządkowana.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies