Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Konieczki 21:36, 16 lip 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Dziękuje szefowo, śpię spokojnie
____________________
Zielonym do góry... :)
marcin_stemp... 21:51, 16 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
martika napisał(a)
Mam jednego Buka Dawyck Gold, teraz trzeci sezon. Od kiedy go kupiłam nie przyrasta, wypuszcza listki i koniec, jakis marny. W tym roku przesadziłam go bardziej w gląb rabaty, wyrzuciłam mu towarzystwo z nóg. Wypuścił juz listki, ale nadal nie widze przyrostów, moze muszę troche poczekać. Ni ewiem co z nim, bo dokupiłam 2 takie same, ale bardzo ładne i to w donicach, chce posadzic obok tego juz istniejacego. Nie mam żanej szmaty pod korą i nie miałam. Poza tym chyba maa mszycę?????? Dziwne, bo po spryskaniu znowu ją widzę. Dlaczego?

Ten na pierwszym planie to kupiony dopiero, ten dalej to mój - marniutki.
Może to miejsce nie jest dobre dla buka?

Czy na 2 zdjeciu to mszyca?
Co to za plamki na trzecim?-to z tego marnego.


Ten szkodnik to nie mszyca. To mączlik szklarniowy. Zwalczać trzeba preparatami takimi jak: Talstar 100 EC, Admiral 100EC.

A z tym słabo rosnącym to proponuję poczekać. Może trafił na jakieś miejsce po budowie, gdzie było coś w ziemi (gruz, odpady). Jeśli żyje to dać mu szansę. ... i pogadać z nim od czasu do czasu Może sam powie co mu dolega
____________________
glorusek 20:15, 12 wrz 2015

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 19
Ci trzeba robic zeby purple fountain byl wysoki ale waski?
ZbigniewG 22:21, 12 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Z Purple Fountain to bardzo proste
1)do wysokości minimum 3m prowadź go przy paliku, z czasem może to być cienki patyczek przymocowany do pnia(do prostowania przewodnika)
2)systematycznie w tym okresie wycinaj na gładko wszystkie mocniejsze(najgrubsze) gałązki boczne
3)jeżeli któraś z cieńszy chce zrobić skok w bok a nie zwisać to przywiąż ją do pnia
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
glorusek 21:09, 23 wrz 2015

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 19
Znacie moze orientacyjne ceny? Np. 2m? Purple fountain

Drugie pytanie czy warto sadzic 4m od domu? nie bedzie robilo cienia?
Gardenarium 08:55, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ceny mogą mieć taki rozrzut jak stąd do księżyca, zalezy jego wielkości, od szkółki i od farta jaki cię spotka.

15 zł albo 390 zł. Albo 2.400 a nwet 5.000

Ta odmiana to typowy soliter który będziesz podziwiać z okna salonu. Powinien być wyeksponowany jak królowa brytyjska
Nie ciąć, nie ruszać tylko podziwiać. Malownicze dziwadło do zachwycania się.

Ja mam buka (nie ta odmiana) bardzo blisko, nawet 3 metry, ale wszystko zależy co będziesz z nim robić, czy zostawisz, czy będziesz ciąć.

Drzewo zawsze daje cień, zależy czy chcesz mieć cień czy nie chcesz. Ale to twoje da cień prześwitujący bo ma rzadko pietra gałęzi i zwisają.

Ja bym powiedziała, że nie sadź blisko domu a szukaj mu lepszego miejsca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 22:56, 29 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
A co sadzicie pod bukami? Np. Purpurea Pendula?
Szaleństwo bukowe mnie ogarnęło.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 05:55, 30 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kwadrat z biało obrzeżonej hosty. Albo tylko pusty kwadrat. To gwiazda na rabacie, nie musi mieć towarzystwa. Ewentualnie kamyczki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 09:36, 30 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
albo tak
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
A_gawa 12:14, 30 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Jupi! Dziękuję!!!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies