Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Basiula 15:13, 26 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
A guzik, nie kupię, nawet w necie nie mogę znaleźć Riversii. Ale może to jeszcze za wrześnie na buki?
Jeśli ktoś z Was kupował w internecie i wie gdzie mają, to proszę, niech mi da znać. To jedyne drzewo, którego mi brakuje do szczęścia na razie
____________________
W basiowie
MoniDomi 20:12, 26 kwi 2016

Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 34
Widziałam buka Riversii na stronie Szkółki Konieczko . Niestety małe, wys od 40-70 cm
Basiula 21:27, 26 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dziękuję za info, chyba też tylko tam właśnie widziałam. Faktycznie maluszek chyba jeszcze poczekam, może się pojawią z czasem.
____________________
W basiowie
Aska 16:47, 27 kwi 2016


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 163
Od jakiegoś czasu w narożu swojego ogrodu widzę buka tricolor. Szukam informacji o nim, jednak żadnych konkretów. Mąż nawet dzwonił do kilku szkółek sprzedających to drzewo, i tam o dziwo również żadnych szczegółów. Stąd mam kilka pytań. Jaka może być optymalna wysokość jeżeli szczepiony jest na 160cm( taki wynalazłam w jednej ze szkółek- z wyższymi jest problem), jaki będzie jego obwód. Posadzić go chcę w bezpośrednim sąsiedztwie tuji- w odległości ok. 2m. Słyszałam, że większość buków tricolor szczepionych jest na buku pospolitym, stąd może być problem gdyż ukorzenienie tego drzewa ponoć jest zbyt ekspansywne. Jeżeli ktoś posiada wiedzę w tym zakresie, czas i ochotę aby nią się podzielić będę bardzo wdzięczna.
____________________
Aśka
Basiula 13:17, 04 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Czy buki już się wszystkie obudziły? Kupiłam w tym roku małego buczka Purple Fountain, ale jeszcze nie rozwinął listków.
Jak to wygląda u Was?
____________________
W basiowie
zielona 11:53, 06 maj 2016

Dołączył: 04 maj 2016
Posty: 10
Basiula - niedawno wsadzałam młode okazy Fagus sylvatica 'Dawyck Purple'. Większy ma już liście, mniejszy z kolei dopiero zalążki, więc pewnie zależy od wieku roślinki.
Martwi mnie jednak to że moje buki wyglądają jakby zwiędły - listki takie wiotkie są, końcówki gdzie rozwijają się liście lekko obwisają.
Czy jest to powód do martwienia się? przyglądałam się zdjęciom Danusi na początku tego wątku i chyba jest to normalne?
ZbigniewG 10:06, 07 maj 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
u mnie Purpurea Pendula dopiero się budzi



jeden Purple Fountain z listkami a drugi młodszy jeszcze w pąkach

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Basiula 16:58, 07 maj 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dziś zauważyłam, że zaczyna rozwijać się jeden pąk. Słownie jeden ale to dobrze wróży na przyszłość.
____________________
W basiowie
iwcia 09:42, 10 maj 2016

Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 6
witam. na targach zakupiłam sobie buka szczepionego na pniu. poinformowano mnie tylko że to buk fontannowy a chciałam kupić purple fountain więc pomyślałam że to ten. dopiero w domu uzmysłowiłam sobie że purple fountain rośnie kolumnowo a mój szczepiony na pniu jakby parasolkowato. obawiam się że to pendula której bym nie chciała bo chciałam jakieś wyższe drzewko. czy możliwe ze to jednak jest ten purple fountain czy raczej pendula? i czy taką szczepiona pendulę mogę poprowadzić wyżej?
anbu 10:30, 11 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witam
Mam ogromną ochotę sprawić sobie Fagus sylvatica Dawyck Gold.
Planuję posadzić go w narożniku działki. W jakiej odległości powinnam go posadzić od płotu aby było dobrze?
Pozdrawiam
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies