Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Kaisia 14:17, 29 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Danusiu ten buk mnie tam zauroczył, szkoda że już go nie ma, ale kto wie może inny okaz
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Pwl 19:16, 29 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Dla mocnych akcentów: Fagus sylvatica 'Dawyck Purple'

____________________
paweł
an_tre 19:20, 29 paź 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
słoneczne bukowe listeczki...

____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
moni 14:31, 30 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
jak to się mówi coś za coś piękne są te buki ale i " chimeryczne " nie wszędzie się przyjmą i są wymagające tak to już jest im piękniejszy krzew czy drzewo to też wymagania rosną.
____________________
Mona
Gardenarium 22:54, 02 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
One tylko nie lubią głównie za głebokiego posadzenia, a tak to nie ma za bardzo z nimi problemów. Mam 4 buki na działce. Jesienią wyglądają tak:





Tutaj z lewej





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 21:13, 17 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Moi drodzy .... cóż zakupiłam Buk zwyczajny 'Purpurea Pendula' sztuk 2, niestety przez internet nie podam sklepu bo to raczej nie ich wina, to spedycja obeszla się z przesyłką jak z workiem ziemniaków ... no comment...


Jak widać cały czubek - szczepiony - złamany ...
Firma jest ok, mam dostać zwrot za drzewka ... ale niesmak pozostał i raczej juz tak nie kupię....

tylko że.... te biedne badylki-podkładki żal mi wyrzucić, narazie wsadziłam je do lepszych donic, bo dotarły w połamanych,
iiii planuję zrobić próbę szczepienia ich na wiosnę może się uda ...,
tylko że zrazy które zostały złamane nie nadają sie zupełnie.
może ktoś ma takiego buka u siebie 'Purpurea Pendula' i mógły mi podarować, sprzedać tak z 20-30 cm gałązki tegorocznej (7-8 mm średnicy) z pąkami)
moja babcia kiedyś szczepiła drzewka- może się uda... a jak nnie to takie badylki wsadze na dzialce i niech sobie rosną.... bo nie mam sumienia ich wyrzucić...
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 21:23, 17 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Nadmienię że M nic o tym nie wie bo by mi się chyba kazal leczyć z obsesji ogrodowej,
dostawę zrobiłam do pracy o tyle dobrze bo jak by M zobaczy takie dwa badyle to by na zawal zszedl ...
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sebek 22:32, 17 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rzeczywiście buk okropny - a raczej badyl....

No spróbuj zaszczepić - a nóż widelec się uda

Czekamy na nowe drzewko w takim razie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joaska 23:05, 17 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Nic innego mi nie pozostaje
Na śmietnik szkoda by bylo, w końcu to roślinka
A może się uda...
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 11:31, 18 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz, tutaj jest o szczepieniu buka lub okuliacji

http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=332

Raczej to nie jest dobra pora na uszlachetnianie tego drzewa.

Jeśli buk został zaszczepiony na podkładce purpurowolistnej to może być z tego bardzo ładne drzewo. Ciekawe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies