Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

Pokaż wątki Pokaż posty

Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

ana_art 23:05, 21 sie 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
te obrzeze ma taki opis
Obrzeże poprzez swoją elastyczność pozwala na swobodne kształtowanie brzegów nawierzchni wykonanych z kostki brukowej bądź kamyczka. Jest łatwe w montażu, nie wymaga cięcia i głębokich wykopów...Rozmiar obrzeża: 1035 (długość) x 80 (szerokość - podstawa mocująca) x 45 (wysokość) [mm]
Długość kotwy: 200 [mm]
Zestaw zawiera: 1mb obrzeża + 4 kotwy

Zastanawiam się czy by się nadawało do kory i żwirku. Wygląda podobnie i jest trochę tańsze
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 19:26, 25 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba nadaje się, ale pewna być nie mogę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 12:22, 04 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Jaki pożyteczny wątek, dziękuję Zastawiałam się jak zrobić ścieżkę, którą chcę poprowadzić od pergoli do trawnika i tak mnie natchnęło, że może wydzielić ją ekobordem i wysypać kamykami?
Danusiu, czy w ten sposób można wydzielić ścieżkę żwirową i rabatę ? Po bokach też żwirowej ścieżki posadziłabym lawendę a co dalej, to myślę i myślę i liczę na podpowiedzi Forumowiczów w moim wątku w dziale projektowania.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Sebek 12:43, 04 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Basiu - ekobord jest do tego idealny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 15:32, 04 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za lawendą mogą być miskanty "Variegatus" i jeżówki różowe, a jeszcze dalej - krzewy liściaste, np. berberysy, ale jakieś ciekawe odmiany- nie te zwykłe. Może hortensja Limelight by wytrzymała?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 17:42, 04 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
gardenarium napisał(a)
Za lawedną mogą być miskanty "Variegatus" i jeżówki różowe, a jeszcze dalej - krzewy liściaste, np. berberysy, ale jakieś ciekawe odmiany- nie te zwykłe. Może hortensja Limelight by wytrzymała?


Danusiu, czy zaglądałaś może do mojego wątku w dziale projektowania?
Właśnie zaczęłam tak nieśmiało sobie wyobrażać dwa krzewy tej hortensji przy samej pergoli, przy tym narożniku, gdzie stoi ławka i stolik.
Napiszę w swoim wątku co mam na mysli, żeby tu nie zaśmiecać.
____________________
Nasz mały, zielony świat
anika 21:52, 11 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Witam
Pani Danusia napisała

" Ale ja nie zalecam robienia go między trawnikiem a korą, jedynie dla wyżwirowanych nawierzchni.

Utrudnia potem docinanie nieestetycznych "bród" trawnika"



Co zatem jest lepiej zastosować aby oddzielić korę od trawnika, tak aby kora się nie rozsypywała a rabata nie zarastała trawą? Cały czas myślę o obwódce z kamienia. Boję się jednak, że będzie to tak ciężko masywnie wyglądało.

Pozdrawiam
Ania

____________________
Radosna twórczość Ani :)
Sebek 21:56, 11 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U Danusi w realizacjach jest to po prostu kora i kanciki - u mnie jest kostka i też jest dobrze
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:02, 11 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anika napisał(a)
Witam
Pani Danusia napisała

" Ale ja nie zalecam robienia go między trawnikiem a korą, jedynie dla wyżwirowanych nawierzchni.

Utrudnia potem docinanie nieestetycznych "bród" trawnika"



Co zatem jest lepiej zastosować aby oddzielić korę od trawnika, tak aby kora się nie rozsypywała a rabata nie zarastała trawą? Cały czas myślę o obwódce z kamienia. Boję się jednak, że będzie to tak ciężko masywnie wyglądało.

Pozdrawiam
Ania



Wyczerpujące informacje o wadach i zaletach są tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika
http://www.ogrodowisko.pl/watek/60-oprzyrzadowanie-do-trawnika

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anika 22:10, 11 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Wielkie, wielkie dziękuję.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies