Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

Pokaż wątki Pokaż posty

Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

Mariuszz 13:23, 17 sie 2012

Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 10
Świetne rozwiązanie. Ja wykorzystałem je przy robieniu rabaty i do oddzielenia trawnika od kostki granitowej. Sa naprawde prawie niewidoczne, proste w montazu i mocno elastyczne. Ale nie korzystałem z eko-bordów, a mialem obrzeża .Tylko trzeba pamiętać, że te szpilki mocujące muszą by tej samej firmy co obrzeża, bo innej moga już nie pasować. Ja przejechałem sie na tym, bo kupiłem obrzeza inne, a kotwy bodaj do eko-bordów. Ale cóż, za niewiedzę trzbe płacić.

Warto tez wiedzieć, ze są niekiedy różne rozmiary takich krawężników - do róznych rodzajów nawierzchni.
kamia 08:51, 18 wrz 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 7
Mariuszz,nie rozumiem trochę Twojej wypowiedzi. A eko-bordy i obrzeża to nie jedno i to samo?
Mariuszz 09:55, 18 wrz 2012

Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 10
Ekobordy i obrzeża to nie sa synonimy, bo obrzeża (inaczej krawężniki) są nazwą pojemniejszą. Ekobordy są nazwą własną - pewna firmy wytwarza obrzeża o tej nazwie. A ja np. mam obrzeża firmy M. Mam nadzieję, że wyraziłem się zrozumiale?
patrycjusz 09:04, 19 wrz 2012

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 11
Ja tez zastosuję chyba obrzeża ogrodowe. Dowiedziałem sie o nich niedawno - przeczytałem na ten temat jakiś artykuł (coś w stylu: Obrzeża ogrodowe do tworzenia łuków). I chyba wybiorę eko-bord uni. Jak sie zdecyduje, wrzuce foty!
Gardenarium 21:04, 23 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nieważna nazwa, ważna funkcja jaką spełniają. Przestańcie już promować tę firmę na M. bo to wygląda na dyskusję zaplanowaną celem reklamy, a to jest niedozwolone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
patrycjusz 08:59, 26 wrz 2012

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 11
Z calym szacunkiem, ale nie mozna tak rzucać oskarżeń na prawo i lewo wedle jakiegoś widzimisię. Napisalem jasno i wyraźnie, że planuje kupić Eko-bordy, a wiec nie są to obrzeża firmy na M. Pozdrawiam!
Gardenarium 10:17, 27 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Każdy eko bord jest obrzeżem, natomiast nie każde obrzeże jest eko-bordem, ot co.

Obrzeża mogą być ze stalowych taśm, z desek, kostek brukowych, cegły, dachówek, falistych plastikowych taśm, kołków drewnianych, odwróconych butelek, wiktoriańskich ceramicznych elementów, kamieni, sznurów, wiklinowych płotków , betonowych krawężników, nie muszą być z eko-bordów.

Wątek jest o ekobordach i o oddzielaniu żwiru od trawy.
Dla mnie nieważne eko-bord czy nie eko-bord. Ważne oddzielanie, żeby żwir nie wysypywał się na trawnik, i żeby różne żwiry się nie mieszały.

Żeby było sprawiedliwie, hasło w Google

Eko-bord

Można wybrać.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:28, 27 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż Patrycjuszu w takim razie jak Ci poszło z układaniem, to jest nam potrzebne do działania
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
patrycjusz 09:08, 01 paź 2012

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 11
Ok, jasne, jak tylko je kupię i ułoże to wrzuce fotki. Myśle, ze za tydzień lub dwa powinienem się za to w końcu zabrać.
kasiula79 14:15, 07 paź 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Danusiu jaka jest wysokość obrzeży, które Ty kładziesz? (w necie widziałam wysokość 27 i 45 mm) - planuję oddzielić żwir od trawnika. Tak sobie myślę, że 27 mm to chyba za mało? Jak uważasz?

I jeszcze jedno pytanie: czy żwir oddzielać od trawnika obrzeżem czy lepiej nie?
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies