Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

Pokaż wątki Pokaż posty

Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

wenika33 14:41, 25 lis 2016

Dołączył: 29 cze 2016
Posty: 3
Ja mam plastikowe obrzeża wokół drzewek i trzyma się dobrze, wygląda też ładnie i się sprawdza Jest tego na rynku sporo, także jest w czym wybierać (są różnej długości, wysokości etc.).
Minimka 10:57, 19 sty 2017

Dołączył: 05 gru 2016
Posty: 3
Też mam plastikowe, ale nie ekobordy, tylko gardenery. Wybrałam je zamiast ekobordów z kilku względów: mają lepszą cenę, można szaleć z długim odcinkiem, odchodzi pracochłonne łączenie krótkich kawałków.
Naprawdę fajna sprawa
Milo 07:56, 15 maj 2017

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam,
Chcialam zastosowac ekobordy wokol skrzyn warzywnych , narazie jest tam trawa , czy musze trawe wyplewic zeby poziom kamieni ktore dam byl rowny z trawa? I czy moge na pod kamienie dac folie bombelkowa? Bo akurat taka mam zeby trawa ewentualna nie przebila sie przez kamienie?
Pozdrawiam Ania
Gardenarium 07:55, 16 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie możesz, bo nawierzchnie żwirowe powinny być przepuszczalne, folia nie przepuszcza wody, poza tym bąbelki będą pękać, dawać odgłosy strzelania, no nie wiem czy będziesz z tego zadowolona chodząc po takiej nawierzchni.

Folia bąbelkowa nie nadaje się do celów nawierzchniowych, a jedynie do ocieplenia namiotu foliowego czy szklarni przed zimnem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milo 18:09, 16 maj 2017

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam, dziękuję za odpowiedz . Co w takim razie moge dac pod zwir ? Zeby trawa nie wybijala spod niego? Czarna mata moze byc? Mam na mysli geowloknine.
Pozdrawiam
Ania
Gardenarium 22:23, 16 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wypielić i kłaść kamyki bez szmaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiaa256 22:41, 23 maj 2017

Dołączył: 23 maj 2017
Posty: 1
Potrzebuję oddzielić kamienie od trawnika - planuję użyć do tego tzw. ekobordów. Zaczęłam szukać w internecie, bo u mnie na miejscu zero szans na takie cudo. I tu pojawił się problem - nie wiem kompletnie, jakiej firmy wybrać i czym (poza ceną) się różnią. Sąsiad namawia mnie na najdroższe - EKOBORD UNI (niby plastik najgrubszy), ja znalazłam też jakieś EKOBORD G2 - 3 zł taniej za sztukę od pierwszych, a są jeszcze GEOBORD - tańsze o 1 zł od tych drugich. Wszystkie mają taki sam wymiar - wys. 45 mm. Potrzebuję 300m więc cena jest dla mnie istotna.
Czy ktoś może mi pomóc.
Gardenarium 09:08, 29 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie umiem zdecydować za ciebie. Cienkie są do kitu. Wybierz grubsze. Na pewno się opłaci na początku wybrać grubsze a droższe, ale będzie przynajmniej dłużej leżało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pomarancza 10:36, 30 wrz 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Będę robić przy ścianie domu opaskę/ścieżkę żwirową z zatopionymi w niej płytami betonowymi. Wzdłuż ścieżki będzie rabata. Czy ekobord nada się jako obrzeże tej ścieżki, czy lepiej kłaść betonowe krawężniki? Cena materiału jest podobna - ale przy krawężnikach będzie więcej pracy + dodatkowy koszt betonu do osadzenia.

Czy płyty betonowe powinny być osadzone na zaprawie, czy luzem położone w żwirze?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Gardenarium 12:19, 01 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej betonowe krawężniki takie cieńsze, chodnikowe. Trzeba na zaprawie.
Ekobordy mróz wysadza do góry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies