Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Jak pozbyć się trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak pozbyć się trawnika

Arturelli 20:06, 30 lip 2011

Dołączył: 29 lip 2011
Posty: 19
Witajcie, chcę na działce zrobić boisko do badmintona i wymyśliliśmy sobie, że będzie z piachu. Trawnik w tym miejscu jest i tak brzydki więc nie wiem co trzeba zrobić żeby go odnowić, jest stary z dziurami i masą chwastów. Koszę go i koszę, wyrywam te wszystkie liściaste ozdobniki typu mlecze i nic to. To może po prostu się go pozbędę, tylko jak. Przykryć go czymś nieprzepuszczalnym wody żeby obumarł czy konieczne będzie wyszarpanie darni.
Gardenarium 21:34, 31 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przykryj go czarną folią budowlaną szczelnie, albo opryskaj Roundapem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Arturelli 23:04, 31 lip 2011

Dołączył: 29 lip 2011
Posty: 19
A czy to nie wyjałowi całkiem ziemi.
Gardenarium 23:50, 31 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Chwasty pod folią zgniją i dodatkowo użyźnią glebę. Nie wyjałowią.

Najlepiej byłoby przegryźć ten stary trawnik broną rotacyjną i potem glebogryzarką, żeby zniszczyć pozostałości po chwastach.
Jeśli masz tam piach, to nawieź kompostu lub przynajmniej jakiejś lepszej ziemi na wierzchnią warstwę.
Oczywiście jeśli chcesz założyć nowy trawnik.


Stary, brzydki trawnik



Likwidacja trawnika


Odkamienianie


Czysta ziemia wolna od chwastów i starego trawnika

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 23:53, 31 lip 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Boże, Danusiu-jak ja marzę o takim przygotowaniu pod trawnik!no PROFESJONALKA w pelnym tego slowa znaczeniu!zapraszam do mnie z tą super maszyną!!!!nigdy takiego nie będę mieć trawniczkaale innym zazdroszczę!
____________________
U Matki
Arturelli 23:53, 31 lip 2011

Dołączył: 29 lip 2011
Posty: 19
Ty mi z tymi maszynami tylko chęci odbierasz .
Gardenarium 00:01, 01 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No tak już mam, lubię profesjonalne maszyny. Wyobraźcie sobie ręczno-nożną robotę na takiej powierzchni
A teraz efekt końcowy









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 00:03, 01 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Danusia, uwielbiam Twoje działania!!!a jak się kosi na tych ścieżkach kamiennych?
____________________
U Matki
Arturelli 00:03, 01 sie 2011

Dołączył: 29 lip 2011
Posty: 19
Powiedz Bogda lubimy Ją czy nie.

Ta trawa między kamieniami za kilka sezonów będzie chyba wydeptana.
Matka 00:07, 01 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Danusia, mam jeszcze pytanko:czy mam szansę przekonać jakoś mojego M do psikania na 2liścienne żeby taki trawnik kiedyś i u mnie był?M się boi o Dziecioki-wiesz popsikać chemią nie sztuka, ale moje maluchy-wszędobyłki są i trochę się o nie boimy, tzn czy te opryski sa bezpieczne, poza tym przed nami i obok jest pole i te pyłki i nasiona chwastów i polnych roślinek ciągle są i będą więc czy jest sens?
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies