Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Jak pozbyć się trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak pozbyć się trawnika

magda19831 06:32, 17 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Ok, tak zrobię, tylko proszę o przepis na ziemię darniową

Gardenarium napisał(a)
Jeśli kamyki, to zdjąć darń, bo wylezie. Ja szmaty nie kładę nawet pod kamyki. Przygotuj teren dobrze. Z darni zrób ziemię darniową. Będzie do sadzenia roślin, wspaniała ziemia, prawie jak kompost.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Gardenarium 08:18, 17 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Układasz jak tort, zielonym do zielonego i układasz w pryzmę, wys. max 1 m, podlewasz. Czekasz około pół roku, do jesieni ziemia będzie gotowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magda19831 09:35, 17 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
dziękuję.

Gardenarium napisał(a)
Układasz jak tort, zielonym do zielonego i układasz w pryzmę, wys. max 1 m, podlewasz. Czekasz około pół roku, do jesieni ziemia będzie gotowa.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
beata242 15:03, 30 lip 2017

Dołączył: 30 lip 2017
Posty: 1
Witam, ja też poproszę o radę jak założyć nowy trawnik na czymś co do trawnika nie jest nawet podobne. Rosną chwasty, trochę starej trawy, jakieś kwiatki samosiejki, są trzy iglaki, leszczyna, akacja. Marzy mi się aby drzewka zostały a na reszcie była ładna zielona trawka. Liczę na Waszą pomoc
Gardenarium 22:35, 30 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeczytaj ten artykuł

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

Raczej pytanie zadałeś w niedobrym wątku, bo tytuł brzmi "jak pozbyć się trawnika" a nie "jak założyć trawnik na zachwaszczonej działce".

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5692-zakladanie-trawnika-na-zachwaszczonej-zaniedbanej-dzialce

Tu powinno być to pytanie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 14:02, 28 mar 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gardenarium napisał(a)
Układasz jak tort, zielonym do zielonego i układasz w pryzmę, wys. max 1 m, podlewasz. Czekasz około pół roku, do jesieni ziemia będzie gotowa.


Super, że tę inf. znalazłam! Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak ziemia darniowa. Wydaje się być bardzo rozsądnym rozwiązaniem w przypadku darni trawnika z siatką, bo taki muszę właśnie pod rabaty usunąć. Siatka powinna się łatwo dać usunąć z takiego przekompostowanego materiału, bo póki korzenie żywe, to nie ma szans wyrwać.
Gardenarium 20:54, 28 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, właśnie darń spróchnieje i siatkę łatwo usuniesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies