Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

MMarcin 13:46, 07 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Nasiona były dobrze wysiane, ale po posianiu zostały tylko zagrabione przez co niektore byly na wierzchu. Tydzień po posianiu przyszła niestety ulewa która spowodowała ze trawa pospływa w miejsca gdzie utworzyły się kępki. Nadal nie wiem co zrobić z tym białym nalotem na ziemi? zostawić tak jak jest? czy opryskać Topsinem zapobiegawczo trawe? a może przeprowadzić aerację? czy wogóle można przeprowadzać aerację na tak młodą trawe? Ziemia na której rośnie trawa jest to typowy czarnoziem nawieziony, dobrze utrzymuje wilgoć, moze wlasnie jest za bardzo "zbita" przez co utrzymuje sie wilgoć i to jest powodem bialego nalotu?
Gardenarium 14:02, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób nakłuwanie aeratorem z rurkami, poprawisz natlenianie korzeni i opryskaj Topsinem. Nie zaszkodzi.
Resztę zrobisz wiosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MMarcin 14:15, 07 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Tak zrobie, tylko ze aerator mam ale buty z kolcami, tylko ile tego topsinu potrzeba? Trawnik ma 400 m2 i nie wiem ile wody wylać z topsinem zeby nie przesadzić? no chyba ze nadmiar nie zaszkodzi trawie?

15 ml Topsinu na konewkę 10 l, a 10 l na ile m? na 2 m2?
Gardenarium 14:52, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup opakowanie Topsinu i rozrabiaj aż starczy. Nie wiem jakie masz sitko w konewce, ile wyleje i ile polejesz nią trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:55, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej by było opryskać trawnik mocniej, mniej Topsinu pójdzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milena7770 16:04, 10 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Tak wyglad mój " trawnik" ci z nim dalej robić ? Podlewany, nawieziony,plewiony.





Teraz opanowała go koniczyna, z bliska wygląda fatalnie, jak patrzę z dalszej perspektywy nie jest tak tragicznie. Ale jest źle i nie wiem co dalej.

+

Jak zlikwidować koniczynę wiem, ale co z tą trawą, której prawie nie ma,tam jest samo siano. Trawnik ma rok.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
gemciu83 17:58, 10 wrz 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Jak trawy nie ma to po co o to dbać teraz?

Nawoziłaś trawnik - azotu ma aż za dużo stad piękna koniczyna. Pewnie też stąd to siano - upalony trawnik.

Jeżeli zlikwidujesz koniczynę to nie możesz podać N bo wrócisz do początku.
Prędzej Ja osobiście radziłbym zakupić wapno granulowane rozsiać by odkwasić glebę.
Podać jeśli już koniecznie nawóz to tylko z małą ilością N.
Albo ziemię kompostową rozsiać i przegrabić. Prawdziwe prace wiosną zacząć bo skoro ten trawnik ma tylko rok to opieka/pielęgnacja była niewłaściwa od początku.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Milena7770 19:02, 10 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Może i była nieprawidłowa pilęgnacja, jestem początkująca. Choć teraz dużo wiecej wiem. Wiosną trawa była nawieziona florowitem nawóz wiosenny do trawnika. Zostało dobrze wg mnie podlane. Może za dużo nawozu, może za mało jednak podlane ? Nie wiem. Zrobię jak radzisz z tym wapnem. Czyli wtedy tą koniczyną na razie zostawić ? Okropnie to wyglada i zatacza coraz większe placki.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Gardenarium 09:46, 11 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zlikwidować chwasty, zaorać i zrobić trawnik od początku. Jeśli nie spalony azotem ?? to na pewno za mało podlewany, tutaj susza aż bije po oczach. Może masz straszne piaski i po prostu woda wsiąka błyskawicznie nie dając trawnikowi ani kropli, przecieka jak przez sito?
Jeśli tak, wzbogać piasek kompostem, materią organiczną, która zatrzyma trochę wody.
I siej od nowa.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milena7770 10:08, 11 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
No nic jak się nie da temu pomóc, to trzeba od nowa. Są takie miejsca w ogrodzie, gdzie trawa jest bujna, piękna i soczyście zielona. Są to takie pasy przy tarasie np.

Jaką mieszanką Danusiu polecasz?
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies