Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Toszka 21:56, 26 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sadzić w dobrze przygotowanym podłożu wcześniej rozluźniając bryłę korzeniową
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kazik_123 10:38, 29 paź 2014

Dołączył: 26 paź 2014
Posty: 21
Dzięki, już wsadzone.
To jeszcze zapytam czy teraz jest dobra pora na usunięcie przekwitniętych kwiatostanów?
Gardenarium 19:19, 29 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Porą na usuwanie przekwitniętych kwiatostanów jest pora po kwitnięciu, zanim zawiążą nasienniki - czyli koniec maja-czerwiec, teraz nie jest dobra pora ale jest to czas kiedy jeśli są - koniecznie to usuwaj. Zawaliłeś sprawę niestety

Jak to robić masz na zdjęciach w artykule

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/369-jak-ciac-rozaneczniki

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElaK 10:14, 13 lis 2014

Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 30
Witam
Przeczytałam cały wątek i zdobylam wiele cennych rad. Planuję posadzenie na wiosnę kilku różaneczników 'Cunningham`s White'. Nie znalazłam niestety jednak informacji jak gęsto mam je posadzić i jaką odległość zachować od ściany domu. Czy mogę je podsadzić żurawką southern comfort. Ta żurawka będzie mi pasowała do elewacji budynku. Strona jest zachodnia więc słońca powinno wystarczyć tylko czy będzie tworzyła z RH dobry duet.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1735-kwiatowe-krolestwo-eli
Gardenarium 14:27, 13 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Możesz sadzić co półtora metra. Metr od ściany domu. Możesz podsadzić żurawką, ale będziesz przesadzać w miarę, jak różanecznik będzie się rozrastał.

Rh lubią rosnąć w grupie, u mnie rosną bliżej niż 1,5 m.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piorunek 14:24, 24 gru 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Czy sadzenie różaneczników metr przed żywopłotem z thuji szmaragd jest dobrym rozwiązaniem? Drzewka nie zaczną "łysieć"?
____________________
sailor62 23:19, 07 sty 2015

Dołączył: 07 sty 2015
Posty: 2
Bardzo proszę o wypowiedzenie się na temat zastosowania przefermentowanej gnojówki z pokrzyw w nawożeniu roślin kwaśnolubnych . Czy miało by sens zakwaszanie takiej gnojówki np. kwasem fosforowym ,czy siarkowym ,żeby wytrącić na dnie fermentatora sole wapnia . Albo zakwaszanie dopiero gnojówki rozcieńczonej przygotowanej do podlewania .Bardzo proszę o pomoc bo zakochałem się w gnojówce z pokrzyw , widząc jej wpływ na pomidory i stukturę gleby .
Gardenarium 10:16, 08 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ten post zamieszczę w innym wątku, tam są spece od takich tematów
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sailor62 21:57, 09 sty 2015

Dołączył: 07 sty 2015
Posty: 2
Pani Danusiu ,gdzie szukać tego wątku ? Już wiem ,że w rolnictwie stosuje się zakwaszanie gnojówek ,ale informacje są skąpe . Warto by było pociągnąć ten temat. Może znajdzie się ktoś kto ma wiedzę w tym temacie .Wpisałem w google ,,zakwaszanie gnojówki '' i są tam jakieś informacje ,ale jak to się odnosi do gnojówki z pokrzyw ? Potrzebny jest uczony chemik , żeby stwierdził czy zakwaszenie nie zniszczy gnojówki pokrzywowej , lub wręcz nie zmieni jej w substancję szkodliwą ,czy wręcz trującą dla kwaśnolubnych roślin ,gleby ,czy ludzi . Życzę zdrowia w Nowym Roku .
Gardenarium 17:53, 11 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wkleiłam tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/443-nawozy-nawozenie-czyli-co-dobrego-jedza-nasze-roslinki?page=27
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies