Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

Krokiet 12:33, 25 lis 2015

Dołączył: 26 wrz 2015
Posty: 32
Cosmos - pamiętaj, że rododendrony wymagają podlewania także w okresie, kiedy innych już podlewać nie trzeba.
Mazan 12:37, 25 lis 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Cosmos

Teraz zapewnij rodkom wodę, korzeni nie ruszaj. Na fotkach wogóle nie widać chlorozy żelazowej, ale widoczny jest niedobór potasu i kilku innych mikroelementów - boru, manganu ważnych dla akacji.
Sadzić można poza zasięgiem korony drzewa lecz w przypadku robinii należy zabezpieczyć podłoże przed korzeniami typu rozłogowego występujące u robinii oraz unikać jej liści jako dodatku do podłoża.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Cosmos 12:51, 25 lis 2015

Dołączył: 25 lis 2015
Posty: 6
A czy mogę teraz zastosować siarczan potasu jako oprysk?
tak wygląda kępa rododendronowa - rosnące drzewa to robinie.
choruje ten największy - nie jest już taki gęsty - zdjecie robione wiosną.

Gardenarium 13:49, 25 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To że nie jest juz taki gęsty to nie objaw chorobowy na 100%. Może to być naturalny pokrój tej rośliny, która rozrastając się wszerz, tym sposobem ogałaca się w środku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cosmos 13:52, 25 lis 2015

Dołączył: 25 lis 2015
Posty: 6
Dziękuję za zainteresowanie problemem
Bardzo proszę o odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie: czy bez szkody na roślinie mogę zastosować teraz oprysk z siarczanu potasu?
Sonka 14:01, 25 lis 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Cosmos napisał(a)
Dziękuję za zainteresowanie problemem
Bardzo proszę o odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie: czy bez szkody na roślinie mogę zastosować teraz oprysk z siarczanu potasu?


Ja dwa tygodnie temu zastosowalam i dołożyłam jeszcze chelat żelaza, ale nie siarczan potasu tylko ... muszę zajrzeć na opakowanie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Cosmos 14:06, 25 lis 2015

Dołączył: 25 lis 2015
Posty: 6
No to też spróbuję opryskać koktajlem siarczan magnezu + siarczan potasu wg receptury Magji z wcześniejszych postów.
Ale jeżeli ktos uważa że nie powinnam to proszę o informację.
Dzięki
Sonka 14:13, 25 lis 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Fakt, siarczan magnezu plus żelazo- tak ja zrobiłam.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
adnawka 23:35, 30 sty 2016

Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 42
Witam, jeszcze sezon sie nie zaczął, a ja mam już pierwsze problemy z kilkoma rododendronami. Były b.ładne. Mają dużo pąków i liczylam na piękne widowisko wiosna. Ostatnio tydzień temu , może dwa zauważyłam, że liście kiepsko wydlądają. To tak niedługo po sporych opadach śniegu.



Na tym zdjęciu widac, że część krzaczka jest ładna, a część brązowa.



Inny krzaczek z kolei ma liście opuszczone w dół, a są to zdjęcia z tego samego dnia czyli z 30 stycznia



Sprawdzałam ziemia nie jest sucha, zresztą jeszcze w nocy troszkę mrozi. Nie wiem czy obrywać te liście, czy zostawić. Co to moze być: przemarznięte, susza, grzyb? Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Adnawka
Mazan 12:47, 31 sty 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Adnawka

Liście mają wygląd przemarzniętych. Prawdopodobnie są odsłonięte. Opuszczone liście zimą mogą "mówić" o suchym powietrzu lub niskiej temperaturze, co może świadczyć o przeciągu. Sprawdź pąki czy nie przemarzły. Liście usuniesz, gdy rośliny ruszą. Wtedy dowiesz się ile usunąć - możliwe, że także niektóre ubiegłoroczne przyrosty.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies