Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

malgol 13:01, 14 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
co to znaczy odpowiednio rozcieńczonym?Pieke własny chleb to i zakwas mam ,ale nie wiem jak go spreparować żeby wykorzystać do rodków.Już z wielu źródeł słyszałam ,że to dobra sprawdzona metoda...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mazan 15:06, 14 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgol

Zakwas ma pH ok. 3. Podlewasz dając np.2 l na krzew. Żeby nie zaszkodzić rozcieńczasz do 4,5 - 5 pH. Zakwas ma działanie natychmiastowe i w zetknięciu z korzeniami może zniszczyć mikoryzę lub uszkodzić na młodych korzeniach korę. W jakim stosunku rozcieńczysz zależy od odczynu, zwięzłości i wielkości rośliny. Ja dla swoich stosuję 1:3.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Anila 19:41, 14 lip 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 29
Jak dobrze zrozumiałam bez sprawdzenia kwasomierzem (papierkiem lakmusowym) nie ma co ryzykować?
Wszystko zależny od kwaśności zakwasu.
Wspominałeś o kwasku cytrynowym, może w tym przypadku jest łatwiej określić proporcje?
Mazan 20:26, 14 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anila

Przede wszystkim zmierz odczyn, gdyż bez tej podstawowej wiadomości niemożliwością jest udzielenie poprawnej odpowiedzi. Mnie to nic nie kosztuje, ale Ciebie - tak.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
MartaR 21:05, 14 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Stwierdziłam u jednego z około 10 posadzonych obok siebie tj fytoftyroze. Jutro ho wykonuje i pale. Proszę o konkretny przepis co zrobić z miejscem po nim i czym popryskac wszystkie rh w koło żeby je ratować plus jaka dokładnie szczepionka polecacie. Wiesz że ten temat ciągle się przewija ale już się tak zakrecilam, że potrzebuje podsumowania bo płakać mi się chce proszę może o konkretne linki do preparatów i szczepionki. Z góry dziękuję serdeczne!
Mazan 09:54, 15 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MartaR

Masz do wyboru Aliette, Provado Plus, Mildex. Aliette i Provado Plus do podlewania i oprysku, Mildex do opryskiwania, choć można nim też podlewać.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
MartaR 16:07, 16 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Dziękuję bardzo, już zamówiłam Mildex, chcę zakupić też mikoryzę, rozumiem, że najpierw zastosować serie oprysków, a dopiero na jesień zaszczepić?
Mazan 16:14, 16 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MartaR

Podlewanie zniszczy mikoryzę gdyż są to środki grzybobójcze. Należy odczekać ok. 3 miesiące.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
roberto 09:30, 23 lip 2016

Dołączył: 22 lip 2016
Posty: 12
Witam
wsadziłem w zeszłym roku trzy rhododendrony ,w tym roku wszystkie zakwitły a następnie wypościły przyrosty.Kilka dni temu jednemu z nich opadły liscie tak jakby mu brakowało wody,podlałem do ,na drugi dzień nie było żadnych zmian,wiec postanowiłem podlać roślinę Mildex-em jednak po upływie tygodnia nie było zmian ,postanowiłem sprawdzić czy szyjka korzeniowa jest zielona i jeden z pędów okazało sie ze sa zielone.Moje pytanie co jest przyczyna?


Robert.
Pozdrawiam.
Gardenarium 19:29, 23 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Brakuje zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies