Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

MartaR 16:50, 29 mar 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194

Toszka 22:53, 29 mar 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Marto, nekroza na uszkodzonych mechanicznie liściach jest najmniejszym problemem tej rosliny. Sprawdź ph, popraw kwasowość i jakość podłoża, najlepiej wymień na kwaśną organiczną. I przeczytaj na poprzedniej stronie czym grozi zbyt wysokie ph
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
e_wakulewska 11:39, 30 mar 2017

Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 4
Po zimie po odkryciu różaneczników znalazłam coś takiego. Co to jest? Jak je uratować czy już po wszystkim? Liści na ziemi z brązowymi przebarwieniami, zwinięte w rurki.
____________________
Mazan 11:46, 30 mar 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
E_wakulewska

Wstaw foto.
____________________
Mazan - Walerek
marleneczka32 09:25, 10 kwi 2017

Dołączył: 09 kwi 2017
Posty: 2
Witajcie.Rozchorował mi się jedyny czteroletni rd z którym do tej pory nie było problemu.Już na jesieni pojawił się problem opadania zżółkniętych liści.Teraz opadają całe zielone, a na krzaku liście zwijają się mu do środkowa i mają na obrzeżach żółte przebarwienia.W ubiegłym roku położyliśmy pod nim agrowłókninę i farbowane zrąbki drewniane.Czyto może być przyczyną choroby czy też niedobór któregoś z minerałów?Proszę o pomoc i porady!
Toszka 09:37, 10 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
marleneczka32 napisał(a)
Witajcie.Rozchorował mi się jedyny czteroletni rd z którym do tej pory nie było problemu.Już na jesieni pojawił się problem opadania zżółkniętych liści.Teraz opadają całe zielone, a na krzaku liście zwijają się mu do środkowa i mają na obrzeżach żółte przebarwienia.W ubiegłym roku położyliśmy pod nim agrowłókninę i farbowane zrąbki drewniane.Czyto może być przyczyną choroby czy też niedobór któregoś z minerałów?Proszę o pomoc i porady!


To jest główna przyczyna - korzenie zostały odcięte od dostępu powietrza i są duszone. Zrębki (farbowane chemicznie) dokładają swoje.
O szkodliwym działaniu agrowłókniny, czyli szmaty jest cały wątek suto zobrazowany zdjęciami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kachat 17:35, 12 kwi 2017


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Postanowiłam przyciąć jeden młody krzaczek, bo nadmiernie się wyciągnął, a tu... brązowy środek w gałązce Dokładnie centralne wiązki są brązowe. Przycinałam gałązkę coraz bardziej, i czym niżej, czym bliżej korzenia, tym średnica brązowego środka była mniejsza, tuż przy gruncie miała może z 1/3mm. Co to znaczy, co z tym zrobić? Gałązki wszystkie żyją, nic im nie schnie, pąki wyglądają też ok.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
marleneczka32 18:38, 12 kwi 2017

Dołączył: 09 kwi 2017
Posty: 2
Toszka.

Dzięki za odpowiedź.Jestem amatorem więc przepraszam ,że wypisuję rzeczy dla Was oczywiste.A co do łupków to żeczywiście nie przemyślana sprawa, agrowłóknina dlatego,że rabata jest wysoko usypana- to celem usprawiedliwienia
KAMILNOWICKI 10:10, 25 kwi 2017

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Zerknijcie na 3 sztuki moich rodondronów. Posadzone rok temu,przez poprzednie lato ciężko zniosły. Rosną na skraju lasku sosnowego na mojej działce, na jesień zgrabiłem pod nie ściółkę z liśćmi.
Trzy z nich nie wyglądają najlepiej - czy one są do odratowania? myślicie że odbiją w tym roku po zeszłorocznych trudach?
1.
2.
3.
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
Mazan 21:15, 28 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kamil, roślinom brak fosforu, możliwy również niedobór magnezu. Ich stan nie jest tak zły, jak opisałeś, lecz zapewnij im wodę. Wilgotność podłoża może mieć decydujący wpływ na ich kondycję. Sosny dlatego dają sobie radę w słabym środowisku, że potrafią przyswoić te składniki, które dla innych są niedostępne /głębokość, mikoryza/.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies