Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

Toszka 21:19, 23 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wygląda na źle rozerwane i zbite, zduszone korzenie. Dół cały czas ma kształt doniczki. Korzenie nie mają jak rozchodzić się na zewnątrz, bo od doniczki zaczęły wrastać w głąb bryły.
Trzeba lepiej rozerwać od dołu i mocno rozpłaszczyć.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosiek33 05:49, 24 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Ok dziękuję, spróbuję dziś powalczyć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
kerii 13:33, 27 maj 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam mój różanecznik od jakiegoś czasu jest w dość fatalnym stanie, na liściach robią mu się brązowe plamy na wiosnę go zasilałam zakwaszałam, podsypałam korą opryskałam ale poprawy specjalnej nie wiedzę a wręcz przeciwnie.

Czy ja mogę go teraz przesadzić tzn wyciągnąć z ziemi i posadzić jeszcze raz w nowym podłożu?




____________________
Jola Moja glebo terapia
Toszka 13:39, 27 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kerri, poczytaj od str 172. Dowiesz się, że brązowe plamy robią się od zasolenia=przenawożenia na co te rosliny są wrażliwe. Nawozy kumulują się w starszych liściach. Soki się zagęszczają i źle działa osmoza. W efekcie roślina wykazuje oznaki braku wody i usycha. To tak w wielkim skrócie.
Absolutnie wskazane danie dobrego, próchniczno-obornikowego podłoża. Bez nawozów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kerii 15:17, 27 maj 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Znaczy powinnam kupić próchnice a czy obornik może być granulowany? nie dysponuje innych chyba że gołebi

ups doczytałam że gołębie nie są najlepszym pomysłem
____________________
Jola Moja glebo terapia
Toszka 15:27, 27 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Obornik granulowany to wyłącznie nawóz. Próchnicy nie da. W CO trzeba pytać, bo mają. Szkółek końskich trzeba szukać. Tam też mają

Ściółkowanie liśćmi i igłami jest bardzo ważne. Kora tylko w małym procencie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
martamiroslaw 21:44, 30 maj 2017


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Witam wszystkich!
Pamiętacie mój post o chorym Rh (strona 176)?
Zastosowałam się do rad i prosze efekty wiwidoczne na zdjeciach

Warto pytac!

Pozdrawiam
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
Aneta101 10:36, 31 maj 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 20
Witam serdecznie, proszę o pomoc w identyfikacji, co to takiego rozgościło się na moich rh i podpowiedź jak z tym walczyć? Niestety nie mogę dodać zdjęć w tym poscie ale nie wiedząc o tym wątku pisałam już o moim problemie w wątku sadzenie i pielęgnacja:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/867-rozaneczniki-sadzenie-i-pielegnacja?page=71

Jestem początkującą ogrodniczką i bardzo liczę na Waszą pomoc
evel 16:16, 01 cze 2017

Dołączył: 13 lut 2014
Posty: 87
Witam
3 tygodnie temu posadziłam rh cunningham's white, bardzo ładnie kwitły.
W sobotę przy usuwaniu przekwitających kwiatostanów zobaczyłam muszki i takie drobne lekko różowe drobne żyjątka, jakby mszyca. Po deszczu okazało się, że ich już nie ma, ale zaczęły zwijać się młode listki. Czy ktoś może podpowiedzieć co im zaczyna dolegać?

Mazan 17:17, 01 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Evel

Dobrze widziałaś, to mszyce. Zastosuj decis, sumi alpha czy inny owadobójczy środek, którym dysponujesz.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies