Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

Marcin89 01:03, 25 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2178
To rzeczywiście chlorozy tu nie ma. Musi chodzić o magnez.

Mam nadzieję, że ten kto sadził wiedział w czym je sadzi .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
wiosna 15:06, 27 mar 2014

Dołączył: 25 lut 2014
Posty: 12
Witam
W ubiegłym roku w maju posadziłam 2 rododendrony. Na początku po wsadzeniu było wszystko dobrze - rośliny zakwitły, były zielone, zdrowe. Po zimie zauważyłam u rododendronów kilka brązowiejących listków oraz biały/szary nalot na ich pąkach. Widać że choroba rozwija się. Czy na podstawie poniższych zdjęć można stwierdzić, co im dolega? Bardzo proszę o odpowiedź.
____________________
Wiosna
Nallar 11:04, 03 kwi 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Może ktoś z Was wie co dolega mojemu Rh?

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
nina 19:04, 03 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Toszka napisał(a)

Po pierwsze zlikwiduj mu "ogranicznik" korzeni (palisadkę). System korzeniowy rododendrona jest jak naleśnik - płytki i rozległy. Palisadka ogranicza rozwój korzeni i tym samym pobór składników pokarmowych. Twoja roślina ma objawy zagłodzenia


Dziękuję za odpowiedz. Co mu dać?dostał dolistnie"busz", nie wiem czym go nakarmić? Co dać mu doglebowo? florowit może?
____________________
AlKa 20:45, 03 kwi 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Proszę o pomoć w diagnozie, wstepnie doczytałam, że to może byc grzyb.
Pewnie gdybym przeczytała wątek od początku to bym nie zadawała tego pytania, ale przyznaje się beż bicia nie mam na to czasu dziś
____________________
pora na zmiany
homme11 16:09, 04 kwi 2014

Dołączył: 04 kwi 2014
Posty: 2
Witam wszystkich maniaków różanecznikowych

Przesadzając dziś pojemnikowanego Rhododendron 'Roseum Elegans' zauważyłem, że roślina choruje. Nie mam pewności czy to choroba grzybowa, dlatego bardzo Was proszę o wskazówki. Nie wiem czy potraktowac roślinę by jej nie zaszkodzi no i czy w ogóle traktowac czymś roślinę tuż po przesadzeniu. Dodam, że roslina jest kilkuletnia i wcześniej nie chorowała. Helllllp
____________________
Gardenarium 16:44, 06 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
AlKa napisał(a)
Proszę o pomoć w diagnozie, wstepnie doczytałam, że to może byc grzyb.
Pewnie gdybym przeczytała wątek od początku to bym nie zadawała tego pytania, ale przyznaje się beż bicia nie mam na to czasu dziś


To drugie to wg mnie poparzenie słoneczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:46, 06 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
homme11 napisał(a)
Witam wszystkich maniaków różanecznikowych

Przesadzając dziś pojemnikowanego Rhododendron 'Roseum Elegans' zauważyłem, że roślina choruje. Nie mam pewności czy to choroba grzybowa, dlatego bardzo Was proszę o wskazówki. Nie wiem czy potraktowac roślinę by jej nie zaszkodzi no i czy w ogóle traktowac czymś roślinę tuż po przesadzeniu. Dodam, że roslina jest kilkuletnia i wcześniej nie chorowała. Helllllp


Najpierw zastanów się jakie warunki jej zapewniłeś, czy ma wilgoś czy suszę, czy ma właściwe pH. Musi być kwaśne. Pokaż też fotkę całego krzewu. Zadbaj podczas sadzenia, i potem, jak warunki się poprawią to roślina odżyje, Porażone liście oberwij.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nina 13:07, 16 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Czy może ktoś podpowie co mu jest? Ph na ma właściwe.






____________________
justi 21:02, 16 kwi 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ja w tym roku mam problem z jednym różanecznikiem. Po zimie wygląda na chorego. Obok niego rosną dwa inne i są ładne, zielone. Zakwasiłam mu w ubiegłym tygodniu ziemię, podlałam magiczną siłą no i czekam. Jeszcze dolistnie mu florovit planuję podać, ale to po świętach. Może go radykalnie przyciąć?






____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies