Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

safikey 09:37, 04 lip 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
cześć,

Na moich różanecznikach Nova Zembla na jednym krzaku posadzonym w tym roku pojawiały się takie szkodniki: wydaje mi się, że to mszyce...
możecie potwierdzić






???
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Malgosik 11:07, 04 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
tak, mszyce
ja psikam wodą i je strącam
one siedzą tylko na młodziutkich pędach, potem sobie idą...
____________________
Ogród na glinie
Mazan 11:55, 04 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jedno jest pewne - mszyce są wektorami chorób szczególnie wirusowych, ale też i pozostałych. Później należy się liczyć z wystąpieniem bakterioz lub wiroz, a te ostatnie zwalczyć można wyrzuceniem rośliny.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Malgosik 12:24, 04 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
no to mi chyba wszystko w tym roku padnie, bo mam i na pietruszce, fasolce szparagowej, bukszpanach, tawule, trzmielinie, grabie, berberysie, krwawniku, bergenii, na czym się da

____________________
Ogród na glinie
Mazan 13:08, 04 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Podałem to tylko jako informację. Przecież nie każda kula zabija. Jeśli nie dopuścisz do zbytniej inwazji to nie będzie też dużego zagrożenia, a jedynie możliwość.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Toszka 14:03, 04 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Herbatka tymiankowo-oreganowa z przepisu Mazana (patrz Herbicydy) oczyściła skutecznie(o dziwo, też N.Z) mojego rodka z mszycy. Enkianta też. Polecam. Na komary i meszki też działa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Malgosik 14:38, 04 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mazan napisał(a)
Podałem to tylko jako informację. Przecież nie każda kula zabija. Jeśli nie dopuścisz do zbytniej inwazji to nie będzie też dużego zagrożenia, a jedynie możliwość.



Pozdrawiam


jasne, trochę się przedrzeźniam
zwrócę uwagę, czy mszycom nie towarzyszą inne dolegliwości
ale mam wrażenie że te mrówki co z nimi spółkują, to wręcz zanoszą te mszyce gdzie trzeba żeby się pożywiły i oddały im co chcą...
____________________
Ogród na glinie
Mazan 15:06, 04 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bardzo mnie cieszy, że mimo tylu problemów ogródkowych, masz poczucie humoru. To znak, że dasz radę nie tylko im. Na marginesie wspomnę, że herbatka tymiankowa ma nawet silniejsze działanie na bakterie i wirusy niż niektóre owady, ale pokonuje takie, jak pchełki ziemne czy śmietki i działa tak długo jak unosi się zapach, którego nie wyczuwamy.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Malgosik 18:02, 04 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mazan napisał(a)
Bardzo mnie cieszy, że mimo tylu problemów ogródkowych, masz poczucie humoru. To znak, że dasz radę nie tylko im. Na marginesie wspomnę, że herbatka tymiankowa ma nawet silniejsze działanie na bakterie i wirusy niż niektóre owady, ale pokonuje takie, jak pchełki ziemne czy śmietki i działa tak długo jak unosi się zapach, którego nie wyczuwamy.



Pozdrawiam


To może odrazu podasz mi jakiegoś linka do opisu tej herbatki?
Na różanecznikach też mam mszyce, właśnie je wczoraj strącałam, ale nie jest to łatwe, bo tam akurat kończy mi się wąż
____________________
Ogród na glinie
Mazan 18:53, 04 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Małgosik, dział Ogród, wątek Herbicydy str. 5.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies