Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

Malgosik 23:06, 04 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mazan napisał(a)
Małgosik, dział Ogród, wątek Herbicydy str. 5.


Pozdrawiam


Dzięki!
Czyli przeciw komarom też można się popsikać
____________________
Ogród na glinie
herbi 14:39, 16 lip 2014

Dołączył: 15 lip 2014
Posty: 15
Witam
prosiłam o pomoc w wątku: Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja, str. 47
a powinnam chyba tu Nie będę zaśmiecac forum i pisać o tym samym tutaj, ale może ktoś jeszcze tam zerknie i podpowie co robić? Padły odpowiedzi, za co dziękuję, ale pytań jak zawsze w takich przypadkach masa i ciągle nowe sie rodzą. Z góry dziękuję
____________________
Mazan 22:31, 16 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Herbi,
roślina "mówi" Ci, że czuje się w miarę dobrze, ale będzie lepiej, gdy zaspokoisz jej potrzeby, o których pisze Toszka.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
herbi 16:28, 21 lip 2014

Dołączył: 15 lip 2014
Posty: 15
Cześć wszystkim

Wysłuchałam właśnie prognozy pogody, zapowiadają burze z gradem;
to nasunęło mi pytanie jak zabezpieczacie rośliny przed gradem i czy się wogóle da to zrobić?
____________________
Bes 18:57, 21 lip 2014

Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 8
Witajcie
Pilnie potrzebuje Waszej pomocy w odpowiedzi na pytanie co dzieje sie moimi rozanecznikami.

Pierwszy wyglada jakby mial malo wody a podlewany jest tak jak jego sasiad obok z tej samej odmiany. Posadzone tego samego dnia we wrzesniu ubieglego roku. W taka sama glebe torf kwasny zmieszany z ziemia uniwersalna. Na wiosne bardzo ladnie kwitly. Mialy jedno zasilenie na wiosne osmocote. Do tej pory nie bylo problemow.



I drugi. Na potege zolkna mu dolne liscie mniej wiecej od miesiaca. Wszystkie zolte liscie oberwalam. Zrobilam tez trzy razy oprysk z siaczanu magnezu w/g przepisu z forum 1lyzeczna 1 litr wody. Bo sadze ze ma niedobor magnezu. Czy slusznie? Co dalej?



Te blizniacze ze zdjecia powyzej tez mialy opryski z magnezu.

Pod kora nie ma agrowlokniny.
Malgosik 22:43, 21 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Bes

Temu pierwszemu jakby zwiędłemu może coś podżera korzenie?
Zajrzałabym do korzeni, ale ze mnie nie jest spec.
magja pisze też, że różanecznika prędzej zabije nadmierna wilgoć niż jej brak, może jest przelany

A ten drugi przypadek może zrzucać poprostu najstarsze liście.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 23:00, 21 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
anulka65 napisał(a)
Czyli to na zdjęciu to "wylinka"
mam ją jakoś usunąć czy samo przejdzie jak się mszyc pozbędę?
a ja już się bałam o moje rh, już miałam czarne myśli, że wszystkie mi padną i jak głupia robiłam wszystkim robaczkom fotki i każdego podejrzewałam o najgorsze
a mogę na mszyce zastosować wodę+mleko (przepis babci) czy raczej nie próbować?
pozdrawiam i dziękuję za wskazówki



To coś udało mi się zlikwidować herbatką tymiankowa z działu Herbicydy.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 23:00, 21 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
dubel
____________________
Ogród na glinie
Ozz 17:38, 25 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Witam, przychodzę po poradę.

Małżonek mi ,,spalił" wystawiając na słońce dwa miniaturowe rhododendrony 'Billi Nowinka', na dany moment jeden wygląda gorzej, drugi lepiej (na foto) - obcięłam zaschnięte części i pytanie, jak im teraz pomóc by jednak ruszyły, a nie padły. Są już posadzone w gruncie w ziemi kompostowej z dodatkiem kory.

Stanowisko nie jest bardzo słoneczne, ale przez jakiś czas słońce tam operuje w trakcie obecnych upałów (zacieniać?)

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Toszka 22:03, 25 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Masz dwa wyjścia - pierwsze gwarantujące szybką poprawę - te wywalić i kupić nowe...
drugie - zaczekać co odbije i resztę suchego usunąć ... za rok, dwa pozbiera się...
i drobna uwaga - odsuń korę od nasady
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies