Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

Ozz 13:03, 26 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ok, dzięki
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
safikey 11:02, 30 lip 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
witajcie,

gdy już uporałam się z różnymi infekcjami rh, to teraz obsiadły je jakieś mszyce???







wogóle jakieś takie biedne te moje różaneczniki, posadzone w odpowiedniej ziemi, podlewane odżywami do rh i wyglądają nie niezbyt zdrowe ?

jak pomóc moim roślinom, błagam podpowiedzcie!


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Malgosik 12:09, 30 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
safikey napisał(a)
witajcie,

gdy już uporałam się z różnymi infekcjami rh, to teraz obsiadły je jakieś mszyce???







Diagnoza była kilka stron wcześniej. To wylinka podobno. Ja ją zlikwidowałam herbatką tymiankową. Czytaj dział herbicydy, od strony 5.
____________________
Ogród na glinie
as226 00:36, 02 sie 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Kochane proszę o pomoc coś się dzieje z moimi rododendronami, 2 szt z 5, tak wyglądają. Sadzone na wiosnę, kwitły, ulokowanie - strona wschodnia.


____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Mazan 11:49, 02 sie 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sprawdź pH. Podaj mikronawozy do różaneczników. Wygląda na niedobory powodowane zbyt wysokim odczynem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kachat 12:45, 02 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
As226, wygląda na niedobór azotu... I krzaczek w ogóle nie ma ściółki Podsyp go korą czym prędzej. I nawozów nie dawaj do ziemi, bo jeśli gleba ma pH dużo za wysokie to zabijesz roślinkę - tylko dolistnie Czy on jest w dobrej ziemi posadzony (głównie kwaśny torf) i korzenie ma rozerwane i praktycznie na wierzchu..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
as226 22:33, 02 sie 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Dziękuje, dokładnie ph jest za wysokie 6, dziś sprawdzałam, oczywiście wyściółkuje też.
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Juzia 19:58, 25 sie 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38564
W tamtym roku kupiłam 3 Rh Libretto. Wyglądały normalnie, miały pąki.
Po zimie wyglądały tak:



Przesadziłam je w bardziej zacienione miejsce, zrobiłam większe dołki pół na pół mojej ziemi z kwaśnym torfem i pryskałam florovitem.

W tym roku nawet kwitły ale zgubiły dużo liści



Teraz nowe liście, jasnozielone są na wierzchołkach....a reszta zbrązowiała i odpada


Czemu zostają tylko nowe przyrosty a reszta odpada????
Zdjęć aktualnych nie mam....ale jutro mogę zrobić.
Proszę o pomoc!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
kachat 21:00, 25 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Krzaczek na pewno jest skrajnie niedożywiony... Sprawdź koniecznie pH ziemi, w której rośnie, jak będzie wyższe niż ok. 5 to niedobrze. Teraz ogólnie różaneczniki gubią stare liście przed zimą, ale jak roślina była niedożywiona to wydaje mi się 'normalne' że zgubi ich znacznie więcej. Ja bym roślinkę dolistnie nawiozła, ale czymś bez azotu koniecznie. Choć trochę kiepsko, bo roślinie najwyraźniej brakuje azotu, a teraz azotem niby nie wolno nawozić, bo pobudza on roślinę zamiast przygotowywać do zimowego odpoczynku... Chyba musisz przetrwać do wiosny i wtedy się mocniej krzaczkiem zająć. Może ktoś jeszcze coś doradzi, bo ja mogę bredzić
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Juzia 21:17, 25 sie 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38564
Z tym skrajnym niedożywieniem to chyba lekka przesada. Tak mi się wydaje Kupione w tamtym roku...wiadomo, że w sklepach sypią dużo...w doniczce jakiś osmo był.
Ja wiosną pryskałam florovitem + żelazo + sok z cytryny co 3-4 tygodnie. Później chyba nawet raz sypnęłam im jakiegoś nawozu do Rh.

Innych swoich różaneczników w ogóle nie nawoziłam (oprócz florovitu dolistnie) i wyglądają dobrze.

No ale ja się nie znam
Może faktycznie niech ktoś jeszcze doradzi???

Ale bardzo dziękuję za zainteresowanie! Serio, serio


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies