Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Sonka 18:31, 15 cze 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Hortensja napisał(a)
Iwcia dziękuję za odzew.
Jeśli chodzi o nasadzenie to zawsze byłam zwolennikiem minimalizmu i prostoty. W zasadzie cały czas była zdecydowana na szpaler jednej - białej - odmiany hortensji z dodatkiem traw ozdobnych. do czasu kiedy nie zobaczyłam wystawy Szkółki Szmit na zeszłorocznej wystawie "Zieleń to życie"
Kompozycja: hortensja, trawy, rozchodnik, werbena plus zawilce i ostróżki - rozszypały w drobny mak moją konsekwencje i zdecydowanie w wyborze stylu.
Zakochałam się w tej aranżacji a jak to z zakochanymi bywa nie zawsze umieją "trzeźwo" i praktycznie myśleć


Jak napisałaś wyżej będzie pięknie, możesz z którejś rośliny w tym zestawie zrezygnować a hortensje sadź w co najmniej metrowej odległości, ja mam 120 cm- Vanilki na południowej patelni i to nie jest gęsto.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
paola1a 22:27, 15 cze 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Iwcia, ta druga wygląda mi na vanilla fraise - ona ma takie czerwonawe pędy
____________________
Prostokątna rabata
Iwcia 12:18, 16 cze 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Ha ha a ja czytam i nie wiem o co chodzi. Witaj iwciu przez krótkie i.
hortensjo zerknij do wątku hakonechloe macra. Jest tam fajne zdjęcie. Może ci to coś pomoże.
____________________
Mój przyszły ogród
iwcia 12:30, 16 cze 2015

Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 6
Iwcia witaj. nie wiedziałam że juz jest ktoś o takim nicku :/

paola1a mi też pasuje na magical moonlight. poczekam jak zakwitnie i jesli faktycznie to nie limelight to wtedy wymienie, bo teraz już mi sie przyjęła i szkoda mi jej wykopywać.

ma może ktoś magical moonlight i może sprawdzic czy są już pączzki kwiatowe? a może ktos na limelight ma pączki? oprócz tych 3 mam jeszcze 2 limelighty i na jednej też zauważyłam jużkilka pąków ale na samym dole (a ta jest cała w pąkach) więc może to jednak jest limelight. :/
Iwcia 13:02, 16 cze 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Zwykle te nowo kupione są podpędzone sztucznie i szybciej kwitną niż te w gruncie. U mnie tylko ogrodowa ma widoczne pąki
____________________
Mój przyszły ogród
magdaw 15:08, 16 cze 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Hortensja napisał(a)
Iwcia dziękuję za odzew.
Jeśli chodzi o nasadzenie to zawsze byłam zwolennikiem minimalizmu i prostoty. W zasadzie cały czas była zdecydowana na szpaler jednej - białej - odmiany hortensji z dodatkiem traw ozdobnych. do czasu kiedy nie zobaczyłam wystawy Szkółki Szmit na zeszłorocznej wystawie "Zieleń to życie"
Kompozycja: hortensja, trawy, rozchodnik, werbena plus zawilce i ostróżki - rozszypały w drobny mak moją konsekwencje i zdecydowanie w wyborze stylu.
Zakochałam się w tej aranżacji a jak to z zakochanymi bywa nie zawsze umieją "trzeźwo" i praktycznie myśleć

Hortensjo,
Ja pod wpływem aranżacji w ogrodzie z lustrem ( projekt Pani Danusi) zdecydowałam się na wywalenie z mojego pomysłu szpaleru traw i posadzenie cisa a przed cisem trawy (miskant gladicimus) na przemian z limelight - dokładnie jak Danusia i kiedy pytałam czy nie dodać do tego rozchodnika odezwały się głosy że za dużo... nie wiem chciałam "od tyl" za hortensjami wsadzić ostróżki które u mnie właśnie juz zaczęły kwitnąć.
Możesz mnie naprowadzić na zdjęcia z tej wystawy o której mówisz? Dzięki wielkie ! Ja póki co ogarniam mój ogród i przygotowuję się do nasadzeń jesiennych finansowo i psychicznie haha usciski
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
paola1a 20:59, 16 cze 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
[quote oprócz tych 3 mam jeszcze 2 limelighty i na jednej też zauważyłam jużkilka pąków ale na samym dole (a ta jest cała w pąkach) więc może to jednak jest limelight. :/


Ja nie chcę się upierać bo tak ze zdjęcia trudno stwierdzić ale na ogół vanilki właśnie zawiązują pąki wcześniej niż limki, przynajmniej u mnie A magical moonlight nie mam.....niestety, więc się nie wypowiem
____________________
Prostokątna rabata
iwonav23 14:58, 30 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Zakwitła pierwsza bukietówka To nisko cięta 'Dolprim' PRIM WHITE.
Ma ok. metra wysokości. Pędy bardzo sztywne, mało kwiatów płonnych.
W ubiegłym roku nie kwitła.








____________________
Pozdrawiam. Iwona
ZbigniewG 21:12, 30 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
u mnie bukietówki jeszcze śpią ale Endless Summer ruszyła



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 22:33, 02 lip 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Anabelka i Inkrediball(po prawej)





____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies