Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Juzia 19:23, 13 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Mazan napisał(a)
Juzia

Zapytam dla pewności. Czy są to tereny torfonośne, czy już tylko wyrobiska potorfowe? Jak przedstawia się zawartość pierwiastków w glebie? Dałaś dwie, charakterystycze dla tych gleb, wskazówki stąd pytania.

Pozdrawiam


U mnie była żwirownia....piaski same mam! ALE....tam akurat jest trochę gliny...nie wiem skąd, może deweloper nawiózł.
Do dołów dawałam kupną ziemię z worka, ale to było dwa lata temu.

Odpozdrawiam!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mazan 20:26, 13 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Juzia

Czyli gleba - jak po każdym wyrobisku - ma 'punktowe', niewymieszane fragmenty. To mnie zmyliło. Teraz masz obraz wyczerpanej i nadmiernie przepuszczalnej warstwy podglebia. Dopóki roślina czerpała z "ziemi z worka" było OK, lecz nadszedł czas wyczerpania zapasów dlatego objawy niedoborów są w całej pełni. Pozostałe rośliny mają jeszcze dostęp i żadnych objawów nie ma. Myślę, że dobrze wiesz jak zapobiec temu zjawisku.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Juzia 21:22, 13 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Ok. Dzięki!
Zadziałam przy przesadzaniu, bo akurat muszę trochę tam pozmieniać
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Atomek44 11:45, 16 sie 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 58
Cześć!
Mam taką ciekawostkę - hortensja bukietowa (albo drzewiasta INVINCIBELLE SPIRIT. Posadzona z donicy wiosną 2013. W pierwszym roku w ogóle nie zakwitła, w drugim miała tylko jakieś zaczątki kwiatów, a w tym mamy to:






Dodam, że ta hortensja oczywiście powinna wyglądać zupełnie inaczej (różowa anabelle).
Myślicie, że powinienem się nad nią zlitować i dać szansę czy lepiej nie liczyć na to że wróci do swojej pierwotnej formy?
Druga hortensja kupiona w tym samym czasie podarowana przez nas i posadzona u rodziny kwitnie ładnie. Mamy w ogrodzie wiele hortensji, wszystkie były sadzone i traktowane tak samo i kwitną pięknie...
bozga 06:58, 18 sie 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Atomek44 napisał(a)
Cześć!
Mam taką ciekawostkę - hortensja bukietowa (albo drzewiasta INVINCIBELLE SPIRIT. Posadzona z donicy wiosną 2013. W pierwszym roku w ogóle nie zakwitła, w drugim miała tylko jakieś zaczątki kwiatów, a w tym mamy to:






Dodam, że ta hortensja oczywiście powinna wyglądać zupełnie inaczej (różowa anabelle).
Myślicie, że powinienem się nad nią zlitować i dać szansę czy lepiej nie liczyć na to że wróci do swojej pierwotnej formy?
Druga hortensja kupiona w tym samym czasie podarowana przez nas i posadzona u rodziny kwitnie ładnie. Mamy w ogrodzie wiele hortensji, wszystkie były sadzone i traktowane tak samo i kwitną pięknie...


To jest jej pierwotna forma i inna nie będzie To jest Pink Pincushion. Jeśli nie odpowiada Twoim zainteresowaniom to chętnie się wymienię
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
MirellaB 17:00, 21 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Moje hortensje ogrodowe



____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 17:07, 21 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152


____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 17:08, 21 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152


____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 17:15, 21 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152


____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
KasiaBawaria 19:47, 21 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Bouqet rose?Moje ulubione masz
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies