Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Anabell 21:55, 09 paź 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Caletto - oczyść hortensję z liści delikatnie, nie robić zadziorków przy obrywaniu. Wydaje mi się mogła mieć sucho i bardziej poraziło listki jak innym. poza tym kwitła i łodygi jeszcze nie zdrewniały, też podatne na zmrożenie.
Nic jej nie będzie.

Moje hortensje wyglądają podobnie jak U Ciebie pozostałe, jeszcze ich nie chowam, poczekam aż zaczną same spadać liście potem im pomagam. Oczyszczam dokładnie z każdego listka.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
ZbigniewG 15:54, 10 paź 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
tak było w piątek bo w sobotę rano już po kwiatach

Hanabi


Preciosa też powtarza

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
iwonav23 18:20, 10 paź 2015


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Phantom w jesiennej szacie. Mimo przymrozków nadal zdobi. W tym roku hortensje uprawiam BEZ NAWOZÓW SZTUCZNYCH. Nie były "brzydsze"od tych z ubiegłego roku.




Pod koniec maja ponownie przycięłam trzy zbyt wybujałe pędy. W tych miejscach krzak wypuścił dodatkowe przyrosty, które zakwitły miesiąc później.
Jeden z nich:



To te jaśniejsze kwiatostany.





____________________
Pozdrawiam. Iwona
Borbetka 13:14, 11 paź 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Piękne te Phantomy. Który rok są u Ciebie?
____________________
borówcowy wizytowka
iwonav23 14:35, 11 paź 2015


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Borbetko, Phantoma mam tylko jednego. Ma 5 lub 6 lat, tnę go wiosną krótko, bo rośnie na tarasie pierwszego piętra.
Cieszę się, że Ci się podoba
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Borbetka 19:15, 11 paź 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Widać, że ma kilka lat. Ja mam dopiero roczniaki i mnie nie zachwycają. Trzeba poczekać po prostu .
____________________
borówcowy wizytowka
anbu 10:29, 23 lis 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
W jakiej odległości powinnam posadzić Hortensje Limelight od Choin kanadyjskich?
Będę wdzięczna za informację
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mary 13:34, 10 sty 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mam w ogrodzie hortensje krzewiaste Anabelle i White Dome "Dardom" oraz bukietowe Kyushu i Great Star Le Vasterival. Te hortensje nie przebarwiają się na różowo. I to mi odpowiada.

Zastanawiałam się nad posadzeniem Limelight, bo jakoś wydawało mi się, że ona także nie przebarwia się na różowo. Ale wczoraj oglądałam nową wizytówkę Oli z ogrodu Moja codzienność i hortensje Limelight w ogrodzie Oli na zdjęciach są różowe.

Czy Wasze doświadczenia z Limelight też potwierdzają, że ta hortensja przebarwia się na różowo?
Czy możecie mi podpowiedzieć, które hortensje bukietowe nie przebarwiają się na różowo, a maja kwiaty podobne do Limelight.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Ewik 14:29, 10 sty 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ale wyrośnięte , super efekt
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
boguslawa_ma... 18:35, 10 sty 2016


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Moja hort.Limelight przebarwia się.
Podobno Polar Bear się nie przebarwia.
Limka.



____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies