Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

adkawi 20:31, 20 kwi 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Kochani pod wpływem emocji dziś zakupiłam hortensję ogrodową, w szkółce.Nie mogłam się oprzeć jej urodzie .Chciałabym ja wsadzić do doniczki,ale mam wątpliwości czy wystawić ją już na zewnątrz.Mam możliwość wstawienia jej do ogrodu zimowego u znajomych.Jak radzicie?
Oto ślicznotka,ale podejrzewam ze sztucznie pędzona .
____________________
Adrianna
MarcinKRK 21:52, 20 kwi 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Zdecydowanie pędzona. Nawet na Azorach hortensje chyba jeszcze nie kwitną
Nie ma w tym oczywiście nic złego. Po prostu poczekaj aż temperatury przestaną oscylować niebezpiecznie blisko zera. U mnie, jeśli prognozy się sprawdzą, to właśnie dzisiaj mamy ostatnią noc na minusie.
Basilikum 21:58, 20 kwi 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
adkawi napisał(a)
Kochani pod wpływem emocji dziś zakupiłam hortensję ogrodową, w szkółce.

nie wystawiaj jej jeszcze na dwor, dopiero po Zosce da rade. Tez kiedys taka kupilam i kwiatki jej przemrozilo, wysadzilam potem na rabate i mam ja dzis.

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
adkawi 16:46, 21 kwi 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Oki wobec tego wstrzymam się z wystawianiem,i hortka przeczeka sobie u znajomych.Dzięki za odp.
____________________
Adrianna
Marcin89 13:06, 25 kwi 2017


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2357
W jakiej odległości od siebie posadzić hortensje ogrodowe nieznanej odmiany?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Linasunrise 13:38, 25 kwi 2017

Dołączył: 25 kwi 2017
Posty: 1
Gardenarium napisał(a)
Bogda prosiła o zdjęcie hortensji w moim ogrodzie.
To hortensja bukietowa "LImelight", jeden z najładniejszych krzewów, moim zdaniem.
W jeden dołek posadziłąm dwa krzewy, żeby był większy efekt.







Dzień dobry,
chcę znać Jak daleko sadzic hortensje PINKY WINKY 60 cm wysokości od tuji SMARAGD szpalery (zielony płot) które są 160-180 cm wysokości?

Dzienkuje bardzo,
MarcinKRK 18:28, 26 kwi 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Marcin89 napisał(a)
W jakiej odległości od siebie posadzić hortensje ogrodowe nieznanej odmiany?


Trudne pytanie, zważywszy że mamy odmiany od 50 cm do 2 m szer-wys. Ale jeśli odrzucimy ekstrema, to odległość 1 m może się sprawdzić zakładając, że chcemy, aby "kopuły" obu roślin się "nałożyły". W razie czego przesadzanie hortensji ogrodowych nie jest problemem.
Marcin89 19:58, 26 kwi 2017


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2357
MarcinKRK napisał(a)


Trudne pytanie, zważywszy że mamy odmiany od 50 cm do 2 m szer-wys. Ale jeśli odrzucimy ekstrema, to odległość 1 m może się sprawdzić zakładając, że chcemy, aby "kopuły" obu roślin się "nałożyły". W razie czego przesadzanie hortensji ogrodowych nie jest problemem.



Dziękuję. Zatem posadzę w planowanym miejscu w równych ostępach i po łuku. Nic tam nie wymyślę. Powstanie najwyżej gęsty szpaler. Właśnie mam dwie do przesadzenia, a dwie do wysadzenia. Są takie malutkie i nie mają prawie liści. Myślisz, że teraz już można sadzić?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
marcin544 08:04, 27 kwi 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Witam
Czy nawozicie hortensje siarczanem amonu i siarczanem zelaza ?
Jeżeli tak to w jakich ilościach pod krzak i co ile dni ?
MarcinKRK 11:13, 27 kwi 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Marcin89 napisał(a)



Dziękuję. Zatem posadzę w planowanym miejscu w równych ostępach i po łuku. Nic tam nie wymyślę. Powstanie najwyżej gęsty szpaler. Właśnie mam dwie do przesadzenia, a dwie do wysadzenia. Są takie malutkie i nie mają prawie liści. Myślisz, że teraz już można sadzić?


O ile w Twojej okolicy nie będzie przymrozków - można wysadzać (u mnie - małopolska - przymrozki tej wiosny nie są już zapowiadane). Jedynie ujemne temperatury są przeciwwskazaniem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies