Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

popcorn 14:05, 06 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witajcie!
Marzeno - tylko widoków takich jak u Ciebie mi brakuje! Ehh, jakbyś zawsze była na wakacjach
Monteverde - będę pytać, a jakże!
Sebek - dziękuję! Musze zajrzeć do Ciebie, na razie parę stron mam za sobą, ale jeszcze spooooro przede mną Myślę ze przejeżdżałam kilkakrotnie przynajmniej przez Twoje okolice, studiowałam w Nowym Sączu, po drodze od Rodziców z Oświęcimia.
KasiaWB - dziękuję za propozycje nt tej rabaty. Akurat przed chwila ja skończyłam Trochę się rożni od opisu Twojego, bo brak tam miejsca na "tło" z cisa - choćbym chciała, ma szerokość może 1,5 metra...
Rosły tam 2 rododendrony, chce posadzić trzeci, wysoki, szczepiony na pniu (tylko czekam na przecenę, kosztują 140 zl), a akurat przekwitły wiec po weekendzie jadę negocjować cenę Podsadziłam je bluszczem, zaczyna się wspinać na murek. W stronę dróżki rosną żurawki, potem rzad funkii które już na fotce były. Całość wysypałam kora. Zaraz zrobię i wrzucę fotkę.
Pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:27, 06 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bordery będę likwidować w tym tygodniu Mam nadzieje nie będę potem zbierać kory wszędzie jak w ub. roku (mamy dom na szczycie wzgórza, a dookoła tylko pola, lasy w tle)..

Rabatka po lewej stronie tarasu wygląda tak - za rok będzie już lepiej, bo rośliny podrosną Może być? Czy coś zmienić? W rogu zostawiłam miejsce na tego szczepionego na pniu rododendrona.







____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 22:06, 06 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdjęcie z góry lepiej pokaże nasadzenia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 22:51, 06 sie 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
popcarol napisał(a)


Z jednej strony niedawno usunelismy gore ziemi, ktora zostala usypana w trakcie ocieplania fundamentow. Zasialismy tam trawe. Przy krawezniku zasadzilam hosty.

]


Chodziło mi o tą stronę tarasu przynajmniej tak zrozumiałam, ze to druga strona
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
popcorn 11:01, 07 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
aaa, to jest druga strona i tutaj rzeczywiście planuję wsadzić te hortensje
Może to zdjęcie jest lepsze?


Te czerwone żurawki wymienię na zółte, jeśli uda mi się je dokupić - lepiej będą wyglądały na tle kory wydaje mi się. Ucięłam drugiego różanecznika, a w róg w stronę domu chciałabym wsadzić ten szczepiony na pniu?
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 10:48, 08 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jeszcze fotki tej rabaty w miare zagospodarowanej obok tarasu. Ta pusta, gdzie posialam trawe i posadzilam hosty zajme sie po urlopie, czyli koncem sierpnia.





W "przechowalni" mam jeszcze 2 rododendrony wielkosci tego na pierwszym planie. Moze je tu dosadzic, nie byloby tak pusto w strone sciany? Choc z drugiej strony gdy sie rozrosna nie beda na siebie zbytnio wchodzic?
Danusiu - w jakiej odleglosci od siebie sadzilas swoje rh? Bo ich sie nie tnie, prawda?
Z tylu tej rabaty wsadze 2-3 sadzonki cisa, by tworzyl ekran i oddzialal te rabate od trawnika przed domem - czy to dobry pomysl?


Chcialabym Was poprosic o rade w sprawie rabaty rozanej. Przod domu mamy jeszcze niezagospodarowany, tj dzieje sie tam... ale po koleiRabata z rozami, po lewej stronie od furtki.

Na srodku rabaty rosna najwyzsze z tych chyba 11 sadzonek ktore posadzilam, wielkokwiatowe 3 szt. Z tylu wielokwiatowe, z bokow i z przodu okrywowe i miniaturki. Kwestie zadarnienia ziemi chyba rozwiazalam - posadze tam taka plozaca roslinke, male zielone listki - na skalniakach sie ja widuje, niestety nie znam nazwy. Dostalam siatke sadzonek od Babci, u niej pol skalniaka tym zaroslo, fajnie wygladaja takie drobne lodyzki z zielonymi okraglymi listkami, calkowicie zaslaniaja ziemie.
Chodzi mi o ksztalt tej rabaty. Z jej tylu, po lewej stronie rosnie sosna czarna, z tylu na srodku deren cornus variegata (chyba). Po urlopie dostane sadzonki bukszpanow, z ktorych zamierzam posadzic obwodki warzywnika i tej rabaty wlasnie. Ale moze z przodu-wzdluz podjazdu podsadzic te roze lawenda? Taki mialam plan, ale nie wiem czy to bedzie dobrze wygladalo? No i ksztalt - na razie polokrag, ale taki "krzywy". Moze znow posadzic z tylu jakies wysokie rosliny zeby robily za tlo? Wtedy tez od razu nie byloby widac wiekszej czesci dzialki z przodu...
Moze miskanty? 2-3 cyprysy zielono-zolte i miskanty? I wtedy ta rabata bylaby bardziej prostokatna?

Za nia rosnie grupa traw, na szambie - tam potrzebowalam rosliny sucholubne, trawa zwykla sobie nie radzila - wysychala latem. Trawy rosna, najbardziej bujnie mozga trzcinowata...
dzieki za sugestie

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:26, 08 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nt przedogrodka i rabaty rozanej zalozylam osobny watek w projektowaniu ogrodow - moze tam jakas dobra dusza mi podpowie
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
AniaDS 23:56, 08 sie 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Witaj Karolinko, miło Cię tutaj widzieć .
O ile dobrze kojarzę.. kojarzę Cię z innego forum..
Po nicku .

Z chęcią będę śledzić Twoje zmagania ogrodowe, które idą szybkim tempem.
Pozdrawiam ciepło.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Gardenarium 23:59, 08 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zajrzyj do artykułu Ani o towarzystwie dla róż
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/178-kompozycje-z-rozami-w-roli-glownej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 08:26, 09 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Aniu,
masz racje - na Muratorze budowalismy i urzadzalismy, z ogrodem przenioslam sie niedawno tutaj - w koncu wyspecjalizowane forum, duzo ciekawych ludzi z pasja
Danusiu - czytalam, dziekuje, jak tylko do Was trafilam przeczytalam sporo
Chyba podsadze je lawenda, a z przodu i prawego boku dam "zakrecajaca" obwodke z bukszpanu. Mam nadzieje bedzie to dobrze wygladac
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies