Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Marta 07:25, 10 sie 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Fajnie, że chcesz zrobić obwódki z bukszpanu- takie fajnie wyglądają także zimą. Życzę powodzenia w urządzaniu ogrodu, trzymam kciuki Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
popcorn 13:16, 10 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
witaj Marto, po urlopie zabieram sie

w miedzyczasie - tj wczoraj po poludniu popracowalam troche w ogrodku:
Zdjęłam plastikowe bordery, od razu lepiej, i, o dziwo, kory nie wymiata nawet wiatr podczas burz Jeszcze musze pod wloknina zrobic "gorki" jak radzila Danusia - ale na to musze miec czas.

Wsadziłam wczoraj 3 (prawie)kule bukszpanowe, żeby w zimie tez coś wystawało w tym miejscu. Mam nadzieje nawiazywac beda do kul ppo obu stronach wejscia, ktore rosna w donicach.


Tawuły przeniosłam pod morwę szczepiona na pniu, która po przesadzeniu wreszcie dobrze sobie radzi Ewidentnie poprzednie stanowisko w pobliżu szamba jej nie odpowiadało..


A pod dom po lewej od wejścia kupiłam sobie jałowiec, jak te płożące (docelowo maja zakryć korę), ale na kijku - robi za piętro, bo tak łyso tam było


pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Lidka 13:32, 10 sie 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Zajżałam do Was bo to prawie moje strony ( ja -krajanka z Sieradza przesadzona na "ziemie odzyskane").Świetnie sobie radzicie.Bardzo podoba mi się taras.Popatrzyłam sobie na ten swojski piaseczek na rabacie różanej...U mnie dla odmiany glina - nigdy nie jest idealnie.
Najważniejsza chęć do pracy ale tego Wam chyba nie brakuje a pomysłów na ogrodowisku co nie miara.

____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Limka 13:45, 10 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Cześć, na Ogrodowisku nie poleca sie włókniny. Poczytaj wątek Maty przeciw chwastom. Lepiej zainwestować w wiekszą ilość kory niż włókninę. Ja sama po tym co wyczytałam wycinam i wyciagam a to mało przyjemna praca.
____________________
Nasadzenia przed domem
popcorn 14:13, 10 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Lidko,
ja to taka przesadzona krajanka Urodzilam sie na Slasku, mieszkalam 20 lat kolo Oswiecimia, a potem 9 lat w Warszawie, a od roku pod Lodzia mieszkam

Limko - wiem, wiem. Ale swojej nie wyciagne, za nic na swiecie! Sprawdza sie! Pod byliny typu funkie bym jej nie dala, bo sie rozrastaja na boki od korzenia. Ale tutaj - tawuly, czy obok - 3 drzewa na krzyz, na wierzchu plozace jalowce - jest niezastapiona! Gdybym miala to ciagle odchwaszczac to rezygnuje To samo pod zwirem wzdluz ogrodzenia - tam tylko irgi i berberysy, trawa i chwasty nie rosna

pozdrawiam!
Karola
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:36, 22 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witajcie,
no to po urlopie... :/ ale wracam do pracy w ogrodzie

Tuz przed wyjazdem usunelam czesc trawnika pod miejsce na rabate zaprojektowana przez Danusie:


W projektowaniu ogrodow uaktualnilam moj watek, zobaczymy co z tego wyjdzie - przy pomocy Forumowiczow chcialabym to ladnie rozwiazac. I w tym tygodniu zaczac nasadzenia

W miedzyczasie kilka fotek z innych czesci naszej dzialki:


Warzywnik - widok z pietra:


Jezyna bezkolcowa przy smietniku swietnie sobie radzi - a w sloncu dojrzala i jest slodziutka - mniam


Bukszapanowe prawie-kulki mam nadzieje przezyja, kupilam je przed urlopem z golym korzeniem, goraco bylo-nikt ich nie podlewal 8 dni, teraz nadrabiam i leje wode non stop. Wygladaja dobrze, mam nadzieje sie przyjma...


____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:28, 24 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Buu nikt do mnie nie zaglada :/ no coz, moze jak ogrodek wypieknieje to sie zmieni
Wczoraj do wieczora posadzilam obwodke wzdluz nowo projektowanej rabaty wzdluz plotu (od frontu domu). Wsadzilam 40 25-30 centymetrowych, ladnie rozgalezionych sadzonek, okolilam tez warzywnik, ktory jest zaraz obok tej rabaty.
Z pietra wyglada to na razie tak:


Jeszcze kilka wsadze w miejsce tej juki - na razie nie wykopywalam bo nie mam gdzie przesadzic. Cala ta rabata trawiasto-jukowa ze srodka zniknie, to samo po lewej - roze przesadzam pod dom.

I z bliska - bukszpany dzisiaj bede przycinac, wczoraj zrobilo sie ciemno


I z drugiej strony widok:


I jupi! W okazyjnej cenie 45 zl nabylam wczoraj 65-kilowy kamien z dziura, celem przygotowania ciurkadelka. Dzieki, Sebku za inspiracje i post o tym jak to zrobic samodzielnie Tez bede robic fotki z realizacji
Fotka kamienia nastepnym razem
____________________
Mój nowy ogródek
hanka_andrus 08:50, 24 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zaglądamy,zaglądamy,choć śladów nie zostawiamy.Niezłe poczynania w Twoim zakątku.Kamienia zazdroszczę,ale może w przyszłym roku......bukszpany piękne,ale z tym przycinaniem t o chyba zbyt późno, rozejrzyj się po forum, ja nie mam z nimi doświadczenia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
popcorn 09:32, 24 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
O, witaj, Haniu!
Czytalam w watku o obwodkach bukszpanowych, Danusia pisala zeby nadac im ksztalt zaraz po posadzeniu... ale rzeczywiscie juz prawie wrzesien, moze zbyt pozno... zadam tam pytanie.
Zagladajcie prosze
pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 09:43, 24 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na cięcie niestety za późno, bo to co wypuszczą zmarznie

wiosną jak będziesz ciąć to koniecznie zrób sadzonki, ale na to masz jeszcze dużo czasu

A juka idzie do likwidacji - tak?


A z kamienia się cieszę - pokazuj fotki po kolei
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies