Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

popcorn 09:51, 24 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Sebku,
ok, nie tne wiec, czekamy na wiosne. Teraz musze tylko podlewac, dzisiaj ma byc u nas 33 stopnie!
To koliste nasadzenie trawowo-jukowe wywalam stamtad, trawy do oddania (komu, komu?), juki przesadzam w lewa czesc tej rabaty.

Ide zrobic fotke kamienia Jeszcze pompki nie mam - znalazlam taka z solarnym zasilaniem, nie trzeba podlaczac do pradu (a malz mi tego nie zrobi bo nie umie, ja tym bardziej). Dostalam pare odpowiedzi na moje pytania, kupujacy zadowoleni z zakupu. Minusem podstawowym jest ze dziala tylko w sloncu, wiec szemrania wieczorna pora nie bedzie... miejsce pod ciurkadelko wybrane jest, jeszcze pompka, folia, zbiornik (moze byc duza plastikowa miska??) i do roboty, no ale to po zrobieniu tej rabaty przed domem.
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 09:59, 24 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pompka na słońce - nieeeeeee

właśnie szemranie wody wieczorem jest najprzyjemniejsze.
Pomyśl - zmęczona po dniu pracy siadasz sobie w fotelu czy na leżaczku i słuchasz szemrania wody - uwierz mi to super

Zbiornik na takie fontanienki wygląda tak

Musi być szerszy od ciurkadła, bo będzie rozchlapywać wodę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 10:24, 24 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
To mowisz ze na prad koniecznie... buu
jak to sie podlacza? Bo mi w okolicy kabel z ziemi wystaje, czarny
Trzeba rozbebeszyc, kabelki ze srodka polaczyc z tymi z pompki i juz? Bo elektryk sie przeprowadzil i szczerze powiedziawszy nie wiem jak sie niby te lampki ogrodowe, pod ktore kabel byl przygotowywany, mialo wlaczac
pieknie, co?

To musze sobie takie wieeelkie wiadro kupic, bo nie mam. moj kamien jest wielki i plaski, to jakis lupek. Chcialabym zeby woda po nim splywala
karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 10:29, 24 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pytasz jak podłączyć pompkę na prąd?

Najpierw umieszczasz na takim wylociku wężyk - może ci to zrobić sprzedawca - on dopasuje odpowiedni wężyk
Jak to zrobisz umieszczasz wężyk w wylocie razem z pompką na dnie. Możesz pompkę ustawić na kostce brukowej, bo na dnie zawsze zbierają się nieczystości. Jak pompkę już umieścisz to nalej wody - nie do pełna, ale też niech jej będzie dużo. Kabel pozostaw na zewnątrz. Wtedy weź przedłużacz i podłącz pompkę do prądu - woda zacznie ciurkać.

Aha - na czym będziecie stawiać ten kamień?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 10:30, 24 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tutaj jest opisane jak montowałem swoje
http://www.ogrodowisko.pl/watek/378-moj-maly-i-mlody-ogrodek?page=54
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 10:38, 24 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziekuje, juz to czytalam, w Twoim watku dales mi linka do osobnego watku dot. montazu. Nie wiem jeszcze na czym postawimy nasz kamien, musi byc oparty o drugi pod katem. A na miche z woda jakies prety stalowe chyba sie gdzies znajda mysle. Kamien wazy 65 kilo

A pytalam o podlaczenie pompki do pradu. Bo amm kabel wkopany w ziemie, przygotowany przez elektryka przy budowie domu. Kabel mial sluzyc do rozciagniecia oswietlenia wzdluz podjazdu. Ale oswietlenie nam potrzebne nie bedzie, a kabel jest, wiec go uzyje do tej pompki. Rozumiem ze pompka zakonczona jest wtyczka, jak ja odetne i polacze z drucikami w kablu bedzie smigac?

karola
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 10:41, 24 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tak - pompka ma wtyczkę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 10:44, 24 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tylko jak chcesz to ciąć to weź sobie kogoś, kto się na tym zna.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 11:03, 24 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Najlepiej kabel wystający z ziemi zaopatrzyć w kontakt .wtedy nie trzeba będzie odcinać wtyczki od pompki.lepiej by zrobił to ktoś znający się. no i musi być osłona przed wilgocią i deszczem-czyli taka puszka w której to podłączenie będzie schowane.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 11:16, 24 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
hanka_andrus napisał(a)
Najlepiej kabel wystający z ziemi zaopatrzyć w kontakt .wtedy nie trzeba będzie odcinać wtyczki od pompki.lepiej by zrobił to ktoś znający się. no i musi być osłona przed wilgocią i deszczem-czyli taka puszka w której to podłączenie będzie schowane.

Haniu - no tak by było najlepiej. A jest to przedogródek, także myślę, że i zimą można podłączyć do takiego gniazdka lampki....
Ja jestem za zrobieniem kontaktu...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies