Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

mysza 22:54, 24 sie 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Karolinko nie potrafię podać parametrów mojej pompy .Kupiłam to jako zestaw z kamieniem , grajkiem i innymi rzeczami z wystawy , więc urządzenie jest bez opisu , instrukcji itd. Oczywiście przed zakupem sprzedawca podawał nazwę , ale wyleciało mi z łepetynki .Nie mam też fotki jak tę pompę wkładaliśmy, żeby ją zobrazować .Ale jest o dużej mocy , strumienie wypływały dość wysoko , woda mocno rozchlapywała się na boki i pomimo ułożenia folii trzeba by często dolewać wodę, więc trochę ją przykręciliśmy .Teraz ciurka spokojnie . Aha i podobno tej pompy nie muszę na zimę wyjmować .
Pojemnik na wodę ma ok 80 l ,no max 100l .Na pojemnik folia , a na nią pokrywa [miałam już w zestawie].Na obrzeżach pokrywy ułożyliśmy cegły i na nich leży kamień .Jest ciężki jak diabli i mini koparką go kładliśmy .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 23:02, 24 sie 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
radzę położyć kamień na płasko , on na pewno nie ma idealnie równej płaszczyzny , woda znajdzie ujście .Możesz zrobić przymiarkę na sucho np. połóż pod niego ze trzy cegły , żeby leżał stabilnie , od spodu włóż w otwór szlauch , puść wodę i przyjrzyj się jak spływa z niego woda
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
popcorn 07:59, 25 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzieki, Gosiu! Wybiorę się do marketu budowlanego, pogadam z jakimś gościem od pomp, niech mi coś dobierze
Ciurkadelko i ogródek masz bardzo fajny Dzieki za info.
pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:28, 25 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hortensje limelight właśnie przyszły! To teraz tylko ze 2 worki torfu i po pracy sadze
Sa malutkie, ok. 25 cm, ale ładnie rozgałęzione no i po 3 zl/sztuka, wiec im wybaczam 10 sztuk, za większe zapłaciłabym ze 200 zl pewnie, wiec poczekam aż urosną. A różnicę zamierzam jutro wydać na upatrzonego Rh szczepionego na pniu

Niech wybija ta 16ta, jadę po torf i sadze!! ale się ciesze
Zamierzam je podsypać żwirkiem, mam nadzieje nie zaszkodzi im to? Przynajmniej z chwastami nie będę walczyć jak wściekła (mam ich w innych miejscach pod dostatkiem, zwłaszcza w maju

Nie mam nadal tych 3 wysokich drzewek na rabatę przed domem, miały być miedzy tymi hortensjami. Śliwy umbracunifera (jakoś tak). u nas nie ma, szkółkarze dziwnie na mnie patrzą. Catalpy nana 2 niby znalazłam, ale nierówne, no i 3ciej brak... wiec chwilowo w to miejsce wsadzę miskanty, tez wysokie, pewnie na wiosnę jak mi się uda kupić docelowe drzewka wylecą stamtąd. Chyba ze będą równie dobrze wyglądać jak w ogrodzie Danusi za hortensja obok stawu, to zostaną -ale najpierw muszą się rozrosnąć, bo to małe ubiegłoroczne sadzonki... maja już ponad metr, ale 5 źdźbeł na krzyż...
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 14:38, 25 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Karolina - hortensji nie sadź do samego torfu, dodaj do tego ziemi z worka i trochę ziemi rodzimej.
Czytałaś już artykuł - sadź według zaleceń
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 14:43, 25 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Karolino, to ma być wiśnia umbraculifera. Spróbuj jeszcze raz popytać, może teraz nie będą dziwnie patrzeć.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sebek 14:45, 25 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Noo - wiśnia


Ale myślę, że i tak nie mają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 14:47, 25 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Sebku, pwnie masz rację. Jakby mieli to by powiedzieli - śliwy nie ma, ale jest taka ładna kulista wiśnia.
Takie ładne drzewko, a tak trudno dostać, w tych szkółkach w których byłam, też nie widziałam.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
popcorn 15:08, 25 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hehe, dobre to wiec sie nie dziwie ze dziwnie patrzyli Ale mysle ze by powiedzieli ze sliwy nie maja, ale wisnie tak

Tak tak, torf bede mieszac z moja ziemia, ale nie mam torfu na razie, po pracy pedze do sklepu chyba ze malz sie zlituje i po drodze wstapi i kupi (nienawidzi ogrodnictwa i sklepow ogrodniczych, caly ogrod to moglaby byc tylko trawa i najlepiej gdyby sama sie kosila

pozdrawiam Was serdecznie!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
shrekol 17:26, 25 sie 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
popcarol napisał(a)


Czy pomnpka moze byc taka?:
http://allegro.pl/pompa-fontannowa-do-oczka-wodnego-step-1-i1772992475.html
czy wieksza?
http://allegro.pl/pompa-fontannowa-do-oczka-wodnego-step-3-i1772992471.html
i jeszcze?
http://allegro.pl/pompa-fontannowa-pfn-650-aquajet-ogrod-oczko-i1763007630.html

Moj kamien:


Chcialabym go uniesc i podeprzec pod katem, zeby woda po nim splywala. Mam nadzieje sie uda


Karolino jeśli chodzi o pompkę to wszystko zależy jaki głęboki będziesz miała i jaki efekt tryskającej wody chcesz osiągnąć, lepiej kupić większą pompkę a ustawić na minimum ja mam o parametrach
-max wysokość tłoczenia 2,7 / 2m
- max przepływ 2650 / 2500 L/h
- max głębokość pracy 3 / 1,8m
Podjedź do Castoramy mają w niezłych cenach takie chińskie z 2 letnią gwarancją
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies