Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

popcorn 07:41, 26 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Przemku,
dzięki za odwiedziny. Chciałabym żeby woda nie tryskała, tylko spływała po tym kamieniu. Jest gruby na ok 6 cm, wiec myślę ze najsłabsza się nada. Jutro będę w leroy, pogadam i zobaczę
dzieki, pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 07:50, 26 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wczoraj odwaliłam kawal roboty. Maz przywiózł torf, wiec od razu po pracy mogłam się zająć ogródkiem.
Posadziłam liliowce na planowana rabatę, wykopsałam lawendę spomiędzy juk. Przesadziłam róże sprzed furtki na miejsce docelowe, tj na rabatę zaprojektowana przez Danusie - przed domem.
Ziemie pod róże musiałam przygotować, bo liliowce zarosły chwastami, wiec musiałam się ich wcześniej pozbyć i spulchnić ziemie. Pan od szamba przywiózł mi wczoraj worek obornika, wiec będę miała czym je nawieźć, ale to chyba na wiosnę dopiero? Wiec ten worek przekopie w warzywniku najpewniej.
Wsadziłam 7 hortensji. Jeszcze 2-3 mogę tam wsadzić (zamówiłam 10), ale chyba sobie daruje -choć na projekcie było 9 nie zmieściły się-, żeby nie było ich zbyt dużo. Na razie sa w doniczkach, wsadzę je od północnej strony domu, na wiosnę jeśli któraś z tych pod płotem wymarznie będę miała zapas.

Teraz jest duza rosa, wiec fotki zrobię później. Zaczyna to wszystko nabierać kształtu

Dzisiaj lub pewniej jutro skocze do miejscowej szkółki gdzie mam odłożone tujowe kulki karłowe. Mamy je powsadzać wzdłuż podjazdu, pod te szczepione na pniu porzeczki i agresty.

W przyszłym tygodniu może damy rade zrobić źródełko
Lista zakupów:
1/misa plastikowa/zbiornik min. 100l
2/pompka
3/siatka p/kamieniom (chyba ze włóknina wystarczy??)
4/szczelne gniazdko
5/uszczelka do kranu do podlewania ogrodu


miłego dnia, hura już piątek!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
hanka_andrus 07:59, 26 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Powodzenia w zakupach i miłego weekendu po pracy.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Asik 08:47, 26 sie 2011


Dołączył: 15 sie 2011
Posty: 204
Udanych zakupów, już nie mogę się doczekać zdjęć gotowego źródełka!
____________________
Asik - Wymarzony ogród
popcorn 08:53, 26 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Haniu, Asiu,
dziekuje! Dzisiaj troche popracuje jeszcze nad tymi rabatami przed domem, do ukonczenia tej wzdluz plotu zostalo mi nasadzic bergenie i zasypac zwirkiem

Zakupy jutro.
Pozdrawiam i milego dnia,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:45, 26 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jakos szkoda mi bylo wczoraj ruszac te bergenie - pieknie sobie rosna w mojej przechowalni za domem (blisko tarasu) i kwitna - a teraz za wiele kwiatow tam nie ma...


Moze zamiast nich dac funkie - stad i tak musze je zabrac, bo je kaleczymy otwierajac garaz:


Stanie jednak raczej na planowanych bergeniach - od wczesnej wiosny sa dekoracyjne, maja prawie zimozielone liscie, no i w kwietniu juz kwitna - jak najbardziej do przedogrodka

Pare fotek wczorajszych prac - jeszcze tutaj bergenii i sciolki brakuje. Musze tez wyprostowac troche bukszpanowe nasadzenia - widze na fotce ze krzywo


W warzywniku sporo kwitnie - astry chinskie igielkowe i niesmiertelne smierdziuszki


Seler naciowy jest wielgasny - z moich sadzonek, sialam koncem lutego w doniczki


W tle kolejna fasolka szparagowa, siana koncem lipca, ma juz straki. Na pierwszym planie poplon - gorczyca. Nie wiem czy powinnam dopuscic do zawiazania nasion, nie bede miala pozniej samej gorczycy na wiosne? Pierwszy raz sialam...


Lilie przy tarasie kwitna jeszcze - bo jest tam duzo cienia, wiec kwitly pozniej


Niz te przed domem (fotka z lipca)
____________________
Mój nowy ogródek
Basiaw 12:46, 26 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Tak jak powiedziałam, tak zrobiłam, pospacerowałam po Twoim ogrodzie
Widzę kolejną osobę, która pod wpływem Ogrodowiska idzie jak burza, sadzi bukszpany i hortensje oraz montuje ciurkadełko Jakby tak wszyscy właściciele ogrodów korzystali z tych porad, to z całego świata do Polski przyjeżdżałyby wycieczki podziwiać piękne ogrody i ogródki.
Karolina, świetny pomysł z tymi drewnianymi panelami na tarasie, efekt o niebo lepszy niż kafle ceramiczne.
Niech te wszystkie maluszki posadzone wokół tarasu urosną, różanka się rozrośnie, to wszyscy znajomi będą chcieli pić kawę na Twoim tarasie. A ciurkadełko będzie blisko tarasu?

Powiedz mi proszę, co to za fajna trawa obok juki w takich kępach sobie rośnie?

____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 12:49, 26 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gorczycę przekopuj jak najszybciej, w zasadzie to przed kwitnieniem powinno się ją z ziemią przekopać, teraz już pewnie ma dość sztywne łodygi, ale nic to, przez zimę się rozłoży.
____________________
Nasz mały, zielony świat
popcorn 13:01, 26 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Roze wsadzilam na docelowe miejsce - w rabate przed domem:


W sumie wyszla rabata w ksztalcie kola - na srodku rosnie tujka na kijku, moze dookola niej zrobic obwodke z kilku sadzonek lawendy? I kolejna, wieksza, po zewnetrznej nasadzen z roz?
Tyle ze to zmieni zupelnie koncepcje narysowana przez Danusie...

Mam swiezo kupiony worek torfu, wsadze wiec hortensje ogrodowe w rzadku z drugiej strony tarasu - wschodzi tam ledwo trawa (wczesniej byla tam gora ziemi). Rosna tam teraz funkie podsadzone dabrowka rozlogowa. Nie bede ich wykopywac, bo nie wiadomo czy h. ogrodowe znowu mi nie zmarzna - wtedy chociaz te funkie beda...
Moze dzisiaj zwalcze trawe spomiedzy nich, a na razie fotka z daleka z rozstawionymi doniczkami


Dojdzie tam jeszcze jedna, kwitnaca na tarasie - h.paniculata Grandiflora.
Dopiero na zdjeciu widze ze wkloknina mi wychodzi spod zwirku - bede musiala ja lepiej schowac

Kupilam sobie hebe - 3 rozne. I teraz nie wiem co z nimi zrobic... podobaly mi sie, impuls... chyba rozdam babci i Tesciowej chyba ze znajde miejsce obok tarasu, a na razie na tarasie sobie stoja


I na deser - nasz zywoplot z rozy pomarszczonej rosa rugosa:


____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:04, 26 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzieki, Basiu za odwiedziny i rady!
Nie wiem o ktore kepy pytasz - pewnie o mozge trzcinowata ktorej juz tam nie ma (zostala tylko na fotce wyzej - skrywa rure od GWC przy zywoplocie z roz).
Oprocz tego jest tam jeszcze miskant zebrinus, miskant cukrowy, miskant gigantus czy jakos tak, niedzwiedzie futro (juz rozsadzone na poczatku trojkatnej rabaty od furtki patrzac), red baron przy szambie (musze przesadzic ale na razie nie mam gdzie) i jakas w biale paski niziutka ktorej nazwy nie znam...

pozdrawiam!
KArolina
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies