Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Sebek 15:10, 26 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Żywopłot fajny, zakupy też

Na kamienie musi być siatka, a na to ewentualnie włóknina, ale nie trzeba.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 15:15, 26 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ok, wiec siatkę kupić muszę tez Moze jutro za jednym zamachem wszystko mi się uda
pozdrawiam i miłego weekendu,
uderzam do ogródka - za chwile kończę prace (w piątki do 15.30
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:14, 29 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sobota minela pracowicie.
Zrodelko zrobione I o ile bardzo zapalona do pomyslu bylam, o tyle teraz nie wiem czy mi sie ono podoba. Jesli mialabym je opisac, uzylabym slowa KICZOWATE...
a Wy jak myslicie? Co zrobic zeby bylo... mniej? ...hmm...

Fotki krok po kroku:
1/kilka roslinek tu rosnie, nuuudy...


Krajobraz spod wlokniny - jak widac u mnie nie jest zle i wlokniny sie nie pozbede Korzeni na wierzchu nie ma, przyrosty na jalowcach swieze sa. Ziemia zbita, ale najwyrazniej im to nie przeszkadza..


Wykop pod zbiornik na wode i poprawki spadku od murow domu:


Pierwsze proby - pompka byla zbyt slaba i pojechalam wymienic na taka wiekszej mocy:


Siatka, przymocowalam ja do ziemi kolkami do styropianu:


Wloknina z powrotem, z wycieta dziura (woda zbyt wolno przesiakala przez nia, gdy spadala z kamienia):


Pierwsza przymiarka z kamieniem - dziala!


Woda splywa z kamienia w jednym miejscu glownie, w tym miejscu wysypalam troche zwiru. Po skonczeniu:





____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:48, 29 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Rabata rh powiekszyla sie o egzemplarz wysokosci ok. 180 cm. Polowalam na niego pol roku jakies Kwitnacy kosztowal 199 zl, potem przeceniono go na 140. Nie kupilam wczesniej gdyz w planach mialam urlop a szkoda nie podlewac i potem wyrzucac... wczoraj przy okazji wymiany pompki do zrodelka na wieksza, przyjechal ze mna do domu Wynegocjowalam 100 zl za niego

prezentuje sie tak - wstepnie, nie wiem czy nie zbyt blisko muru?:


Brakowalo mi tam pietra, a on mam nadzieje nie bedzie zbytnio sie rozrastal...
Widok rabaty z gory - czy moge dosadzic tam jeszcze 2 rododendrony? Nie bedzie zbyt ciasno? Czy mozna je przycinac gdyby wlazily na siebie??



Pozdrawiam i milego poniedzialku, Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
shrekol 09:59, 29 sie 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
popcarol napisał(a)


Woda splywa z kamienia w jednym miejscu glownie, w tym miejscu wysypalam troche zwiru. Po skonczeniu:






Jak dla mnie wyszło fajnie, schował bym chyba jednak ta plastikową rurkę i może żwir dookoła?
____________________
mysza 09:59, 29 sie 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Karolinko u mnie brakuje jeszcze nasadzeń przy kamieniu , ale poleciałam z aparatem żeby pokazać Ci jak to u mnie wygląda

____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
popcorn 10:06, 29 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witajcie Przemku, Gosiu!
ok, wiec po pracy - żwir dookoła

Jakieś nasadzenia jeszcze?? Mam np miskanta zebrinusa do wsadzenia gdzieś, trawę red baron...?
Rurkę schowam, pompę na większą moc nastawię i powinno być lepiej?
Może się przyzwyczaję...

pozdrawiam serdecznie,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
shrekol 10:47, 29 sie 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Karolino a co rośnie koło kamienia na tym "patyku"? Jesli chodzi o wsadzenie tam zebrinusa to bym jednak go tam nie dawał ponieważ przynajmniej dla mnie sprawia on wrażenie bardzo "ciężkiej" trawy zastosował bym tam jakiegoś bardziej "zwiewnego" np: miskant morning light lub miskant gracillimus w narożniku przy skrzyni a red baron po przekątnej czyli z lewej strony.
Jaką w końcu kupiłaś pompkę?
____________________
popcorn 10:53, 29 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Na kijku tez jest jałowiec, podobny kolorem do tych płożących. Obok trzmielina.
Ok, zebrinus odpada. Musze obejrzeć te inne miskanty o których piszesz.
Pompka z leroy merlin, pompofontanna hqb-4503 firmy Westlands pumpen und Maschinenbau. Moc 100 watow, max wydajność 4500 l/h (ciekawe po co mi ona max wysokość podnoszenia 4,5 metra ale to bujda.
Wystarczyłoby gdyby podnosiło na 20 cm... poprzednia pompka którą oddalam miała podnosić strumień wody na 85 cm, a do 20 sobie nie dala rady na maksymalnych obrotach... Ta ma sporo wymiennych końcówek które dają rożny efekt wynoszenia wody, ale nie użyłam żadnej

poprzymierzam tam jakiej roślinki po pracy i zobaczymy

pozdrawiam
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
shrekol 11:04, 29 sie 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Hahaha dla tego od razu mówiłem żebyś kupiła mocniejszą bo z własnego doświadczenia to jakoś te wysokości podnosze4nia to z kosmosu. U mnie jedna też ma różne końcówki ale one jednak za bardzo wystają, muszę poszukać takiej dyszy spieniającej jak miała Danusia w źródełku z koła.
Poczekaj do września jak zacznie się kiermasz pod hala sportową może będą jakieś ciekawe miscanty, które wcześnie kwitną i jeszcze ładniej tam będą wyglądały
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies