Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Perowskia łobodolistna - Perovskia atriplicifolia

Pokaż wątki Pokaż posty

Perowskia łobodolistna - Perovskia atriplicifolia

magdala 12:13, 19 lut 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Witam

W poszukiwaniu informacji na temat Perowskii -znalazłam się tutaj

Bardzo ucieszyły mnie Wasze doświadczenia z samosiewem tej rośliny, bo właśnie
mam okazję kupić nasiona i nie wiedziałam czy jest możliwe uzyskanie jej z siewu.

Podejrzewam ,że przed sianiem konieczne jest przemrożenie nasion w lodówce ?
Czy dobrze myślę?

Pozdrawiam ,Magda.
____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
Sebek 16:18, 19 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szczerze to szukam w necie nic nie pisze o stratyfikacji - ja jednej stronie przeczytałem wysiew nasion wprost do gruntu.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magdala 16:26, 19 lut 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Tylko tak sobie kombinuję, że jak Perowskia sama rozrzuci nasiona ,to one potem przez zimę
naturalnie się stratyfikują podczas mrozów i kiełkują wiosną.
No chyba, że kiełkują jeszcze tego samego roku ....

Te nasiona ,które chcę kupić ,to nie są nasiona tzw. "firmowe" tylko zebrane z rośliny w ogrodzie

I osoba ,która je sprzedaje, właśnie też pisała o samosiewie. Dlatego troszkę trudno
zdobyć szczegółowe wiadomości na jej temat.

Sebek -dziękuję za pomoc


____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
barbara_kraj... 16:28, 22 lip 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912


____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
magja_ 11:26, 23 lip 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
magdala napisał(a)
Tylko tak sobie kombinuję, że jak Perowskia sama rozrzuci nasiona ,to one potem przez zimę
naturalnie się stratyfikują podczas mrozów i kiełkują wiosną.
No chyba, że kiełkują jeszcze tego samego roku ....

Te nasiona ,które chcę kupić ,to nie są nasiona tzw. "firmowe" tylko zebrane z rośliny w ogrodzie

I osoba ,która je sprzedaje, właśnie też pisała o samosiewie. Dlatego troszkę trudno
zdobyć szczegółowe wiadomości na jej temat.

Sebek -dziękuję za pomoc




To rozrzuć część nasion jesienią - tak jak robią to rośliny a resztę wysiej wiosną.
W ubiegłym roku miałam dużo sadzonek z samosiewu, ale w tym wyszła tylko jedna. Chyba zima byłe jednak zbyt ciężka.
____________________
marzena 21:35, 23 lip 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
na rabacie naturalistycznej
____________________
marzena O....!
mnbv 03:36, 24 lip 2012

Dołączył: 29 wrz 2011
Posty: 33
Perowskia najfajniej się prezentuje w większych łanach po kilka sztuk, dlatego swój niedawno zakupiony egzemplarz od razu rozmnożyłem przez ukorzenianie. Jedną z rozważnych koncepcji docelowych podpatrzyłem tutaj
http://www.wwgreenhouses.com/images/images_poty/Peratr.jpg
____________________
magja_ 11:06, 25 lip 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
O.... Mam właściwie podobnie....

Właściwie miałam - bo wchodzę w okres kolorowy, minimalizm mi się znudził. Do piórkówki i perovskiej doszedł rozchodnik matrona / tam zdaje się że jest zwykły na zdjęciu/ oraz z boczku - czarnooka Suzy/podoba mi się ta nazwa/ czyli rudbeckia goldsturm.

Ale Matrona już wygląda pięknie - choć to małe sadzonki. Wyróżnia się kolorem - ale subtelnie, natomiast faktura mięsistych liści rozchodnika i delikatnych listeczków perovskiej naprawdę wygląda genialnie.
Zobaczymy jak zakwitnie...
na różowo podobno....
____________________
Gardenarium 11:40, 25 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być ciekawie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:45, 25 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znalazłam stare zdjęcie perowskii posadzonej z zawilcami, bordowolistną wajgelą i trzcinnikiem.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies