Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Pelargonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pelargonie

Matka 21:06, 25 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
co prawda, mówią że są wieloletnie ale u mnie jakoś są zazwyczaj jednoroczne-a tak je kocham!bluszczolistne czerwone-niby takie pospolite a zachwyciły mnie jakieś 3 lata temu jak zaczełam wogóle zwracać większą uwagę na kwitnące...
w tym roku sobie zakupiłam kilkanaście sztuk i były nawet całkiem niezłe, ale postanowiłam je przechować a przyszły rok, są przycięte na stryszku(chlodzik podobno lubią i mało wody)więc może przetrwają do wiosny-marzą mi się wszytskie okna w pelargoniach takowych, a mam ich trochę tylko nie wiem czy dam radę je tak "oblatywać" co dzień?
____________________
U Matki
Gardenarium 21:22, 25 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dasz radę, jeśli to lubisz, a pewnikiem lubisz...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:36, 07 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo ciekawa odmiana, pojedyncze kwiaty czerwone i ciemne liście





A tytaj zwykła, tylko że kwiatki z ciemniejszym środkiem



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:53, 07 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 18:19, 07 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Ostatnio pelargonie wróciły do łask, bardzo je lubię...ale w tym roku u mnie nie rosły....chyba kupiłam słabe egzemplarze od słabego producenta albo taki dziwny rok był.......
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 19:06, 07 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rok dla pelargonii nie był sprzyjający, mokro, deszczowo.
Miałam nowość pełną zielono-kremową. Teraz trzymam ją w domu od południa, powinnam utrzymać do wiosny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 11:22, 09 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
Rok dla pelargonii nie był sprzyjający, mokro, deszczowo.
Miałam nowość pełną zielono-kremową. Teraz trzymam ją w domu od południa, powinnam utrzymać do wiosny.

Danusiu, a pokażesz nam?
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 00:31, 10 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mam lepszego zdjęcia
Ona się nazywa "First Yellow" to zdaje się tegoroczna nowość CHelsea Flower Show, wyhodowana w Dreźnie.
To prawdziwy przełom w kolorach kwiatów pelargonii. Dla mnie ona jest zielonkawa, a określa się jako żółtą



Ona rosnie w tej szarej doniczce po prawej



Miałam też zwykłe śnieżnobiałe




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 08:12, 10 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Uuuuuuu, na jakich wyprostowanych łodygach te kwiatostany A w ogóle piekne...
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 12:18, 10 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rzeczywiście jest bardzo piękna, zdjęcie nie oddaje urody, nie postarałam się zrobić jak kwitła obficiej. Teraz jest pod moim czujnym okiem w salonie, przy południowym oknie, będę o nią dbać, teraz czyszczę listki suche, podlewam umiarkowanie, aby nie miała za mokro. Trochę ma za mało światła (zima) i trochę za ciepło. Ale w garażu miałaby za ciemno, więc już wolę te warunki.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies