Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

07_Rene 15:39, 23 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Witaj Gabrielo Wielokrotnie byłam już u Ciebie, ale za każdym razem się tak wciągnęłam, że nie zdążyłam nic napisać Bardzo ciekawie u Ciebie. Podobają mi się róże i powojniki - ja dopiero zaczynam na nie chorować oraz aleja drzew. Nie wiem czy widziałam rokitnika, czy mi się tylko wydawało?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Gabriela 20:06, 23 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jak to mówi Hania, "zakacubiło się" u nas od wtorku straszliwie. Niechętnie wychodzimy z domu, na szczęście w poniedziałek było jeszcze niemal letnio i słonecznie, więc wyrwaliśmy i wynieśliśmy niemal wszystko co trzeba - do szlarenki, piwnicy, szopki, pod wiatę - jak tam wypadło.

Doszłam do wniosku, że błędem jest nierobienie bukietów z róż. Szczególnie nadaje się i długo stoi w wodzie Larissa, miałam ją przez kilka dni razem z kwitnącymi jeszcze pędami przywrotnika. Teraz się suszy z innymi w koszyczku w kuchni.
W ogóle jak wiadomo, że kończy się lato, tnę kwiaty bez opamiętania i znoszę do domu.

W zeszłym tygodniu posadziłam róże: Darcey Bussel - nowa purpurowa miłość od D. Austina, kilka krzaczków Larissy i dużo białego Kosmosu, bo zachwyciłam się nim w Niemczech bardzo.
Little White Pet znalazło miejsce na rabacie okrągłej.
Narcyzy i czosnki też już w ziemi i nawet ok. 50 tulipanów, którym się nie oparłam.

Zdjęcia zrobiłam... dzisiaj, mocno zapłakane.

Niewiele liści zostało na dębie









____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 20:11, 23 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072




Ostatki.







____________________
Ogród w budowie nieustającej
marzena 20:15, 23 paź 2014


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
jesiennie i wszystko zmoczone, ale co zrobić ? wszędzie tak jest teraz...
ale i tak widoki bardzo miłe i sympatyczne
____________________
marzena O....!
Gabriela 20:15, 23 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Być może ostatni żywy bukiet z kwiatów z ogrodu, teraz wszystko do wszystkiego pasuje.







Tych nie ususzyłam.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Joku 20:21, 23 paź 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Gabrysiu, planujesz już robienie dekoracji na groby? Tak mi się przypomniało jak zobaczyłam twoje bukiety.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gabriela 20:23, 23 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
07_Rene napisał(a)
Witaj Gabrielo Wielokrotnie byłam już u Ciebie, ale za każdym razem się tak wciągnęłam, że nie zdążyłam nic napisać Bardzo ciekawie u Ciebie. Podobają mi się róże i powojniki - ja dopiero zaczynam na nie chorować oraz aleja drzew. Nie wiem czy widziałam rokitnika, czy mi się tylko wydawało?



Dziękuję za Twoją wizytę, mamy podobny areał.

Widziałaś ognika przy domu, rokitnika nie mam, choć taki zdrowy. Ognik ma podobne nieco owoce, bardzo chętnie jedzą je zimą szpaki.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
kosolka 20:25, 23 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ogród może i zapłakany, ale widoki naprawdę piękne! Pozdrawiam!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
hanka_andrus 20:26, 23 paź 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jeszcze żywe kolorowe barwy. Ja swój już prawie sprzątnęłam. Jeszcze różane kopczyki. Ale zauważyłam masę skoczkowych larw na spodniej stronie liści różanych. Przed zimą trzeba zrobić na nie oprysk, żeby nie było niespodzianek wiosną.

Bukiety śliczne, też tnę kwiatki, bo i tak się zmarnują.

U mnie mróz ma byc dopiero jutro. O ile będzie. POzdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gabriela 20:32, 23 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Joku napisał(a)
Gabrysiu, planujesz już robienie dekoracji na groby? Tak mi się przypomniało jak zobaczyłam twoje bukiety.


Planuję, jak zwykle. Za tydzień wybiorę się na giełdę kwiatową, gąbki już mam. W tym roku pierwszy raz mogę liczyć na własną mahonię. Będę miała do zrobienia 12 dekoracji. Na szczęście hortensje ogrodowe też oficie kwitły.
A Ty też robisz, Jolu? Jakieś pomysły, inspiracje? Moje zawsze podobne.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies