Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Mala_Mi 22:40, 17 cze 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Prąd mi zabrał wiatr.. na pół dnia.. oglądałam fotki na telefonie.. teraz oglądam na komputerze, bo telefon to profanacja piękna.

Dobrze wstać skoro świt Dziękuje za ten gest.. bo nie cierpię wstawąć rano.. a muszę
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 22:57, 17 cze 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gabriela napisał(a)

Znasz to miejsce, ale nie poznajesz, to wnętrze ażurowej altany, w rogu ogrodu.
Długo się zastanawiałam co tam wstawić, bo altana jest lekka ażurowa i meble drewniane, czy rattanowe wydawały mi się zbyt masywne. No i problem rozwiązał się sam, tymi metalowymi krzesłami i stołem w modnej mięcie.
"Podłoga" w altanie jest przedłużeniem ścieżki z Alei Róż, marzyły mi się roślinki w żwirze i rosną już trzeci rok dzwonki, macierzanka, białe wieczorniki po bokach.

Róże na domu są olbrzymie, New Dawn zasłoniła okno, jak przekwitnie trzeba będzie mocno obciąć. Abraham Darby przy tarasie ma ponad 4 metry, sięga sufitu. Ale jak to z różami, po jakiejś zimie przytnę je znowu do ziemi.

Nasiona ślazówki - oczywiście, to taki śmieciuch, pojawia się ciągle. enu

Obiecałam że pokażę Ci tunel jabłoniowy w Heale Garden:



Dołem rosną cienioluby - funkie, ciemierniki i kokorycze






I z zewnątrz











Ahh Ci Brytyjczycy - nawet z jablonki takie coś zrobią
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gruszka_na_w... 23:20, 17 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Jak to dobrze, że chciało Ci się chcieć sprawić nam radość.
Komplet mebelków przecudnej urody, a róże i piwonie zachwycają
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 23:49, 17 cze 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gabriela napisał(a)


Dobra myśl, tylko on nie jest wysoki.
Abraham ogromny, dowód w załączeniu, tylko się prześwietlił, więc nie wklejałam wcześniej. No może prawie cztery metry.

Dziś robiąc notatki trafiłam na opis Abrahama D., że właśnie rośnie do ponad 3 metrów - pierwszy raz spotkałam taką o nim informację, aż podejrzewałam błąd, a tu proszę, potwierdzone czarno na białym w kolorze - gdyby mój tak raczył rosnąć, to wejdzie mi oknem do sypialni - nie będę protestować
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
paniprzyroda 23:58, 17 cze 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jak dobrze wieczorową porą popatrzeć na śliczne foty Chyba zasiądę na dłużej
____________________
Dwa ogrody
mira 23:42, 06 lip 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Oj dawno mnie nie było a tu same nowości - to jutro przejrzę, wyczytałam że kupiłaś cały bagażnik cudów - też mam nowe astry 2,5 astra i nie wiem gdzie mam posadzić - no wiesz w bombonierce musi wszystko nabrać mocy

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 21:13, 07 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Hej, widziałam na forum że jesteś Ciekawa jestem, gdzie byłaś i co ciekawego ogrodowo widziałaś i przywiozłaś
Jeszcze gdybyś mogła coś napisać o Mme Isaac Pereire to byłabym dźwięczna
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gabriela 21:46, 28 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Lenię się w tym roku, zdjęciowo zwłaszcza, aparat wyjmuję głównie na wyjazdach. Ale w końcu żeby mieć jakąś pamiątkę z lipca, zwłaszcza z mojej nowej "red border", no to poszłam i zrobiłam.

Niezwykle spektakularnie zakwitło gelsomino, czyli jaśmin. Po zimie spędzonej w szklarence nie wyglądał najlepiej, bo się powyciągał, ale po przycięciu i jakimś czasie zaskoczył, bo tylu kwiatów jeszcze nie miał.



Wieczory w jego towarzystwie były boskie, bo on pachnie mocno, ale nie boli głowa.



Robię bukiety.



Wysiałam nasiona, żeby na przyszłą wiosnę cieszyć się lakami, naparstnicami, niezapominajkami i miesięcznicą. Zdjęcie nieakutalne, wszystko już pięnie powschodziło i czeka na pikowanie.



Widoki z tarasu:

Poziome



Pionowe







____________________
Ogród w budowie nieustającej
Urszulla 21:52, 28 lip 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gabrysiu Twój wątek w tym roku nie pędził tym bardziej mi miło że zaglądnęłaś. ja oszalałam na puncie róż- mam 12szt. i plany na jeszcze

A Twoja bylinowa pełna, najpiękniejsza w czerwcu

I dowiedziałam się że ciemierniki są cieniolubne
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gabriela 21:55, 28 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Zawilce jakoś wcześnie w tym roku, albo mi się wydaje.



A floksy normalnie kwitną.





Z odętkami:



Takie magentowe, ładne.



Skoro jesteśmy przy różach



Przy fioletach też możemy pobyć - Polish Spirit



Betty Corning












____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies