Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Droga do mojego małego raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Droga do mojego małego raju

popcorn 08:53, 25 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale wielka dzialka! Bedziesz miala co robic.
Swierki zostawilabym przed domem, chyba juz zbyt duze na przesadzanie. Dosadzilabym do nich kilka innych strzyzonych w kule i stozki bukszpanow i cisow - zobacz sobie ogrod Danusi (uzytkownik Gardenarium). Zobacz tez koniecznie prawie tak duzy jak Twoj ogrod Sylwii (uzytkownik Syla) - nie brakuje jej rozmachu, warto nasladowac masowe kupowanie roslin po kilkadziesiat nawet sztuk i sadzenie grupami - na tak duzej dzialce pojedyncze egzemplarze beda sie gubic.

Bede zagladac
Pozdrawiam
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Janet 09:08, 25 sie 2011


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Witam wszystkich! Jak to mówi mój synek dziś wpadł mi do komina pomysł.
Na prawym placyku przed domem (przy Conice) mam bukszpany i tuje Danica. A może po tej stronie zostawię zame tuje (mam jeszcze 5 w doniczkach bo mi zostały a resztę dokupię) a bukszpany przerzucę na lewą stronę z jakimś zawijasem?
Co pasowałoby pod oknami? Bo na razie to wygląda za niczym
____________________
Gardenarium 21:06, 25 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie kupuj pojedynczych roślin a całe chmary
Karolina ma rację, będą się gubić w tak dużym ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Janet 21:40, 25 sie 2011


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
To tylko, albo aż 20arów

Mam do Was pytanko. Czym najlepiej odgrodzić się od sąsiada? Strona zachodnia, długość 25m. Do tej pory mysleliśmy o brabantach-rosną szybko, szbko zasłonią, zależy mi też na odrobinie cienia na działce i osłonięciu się od wiatru. Mieszkamy na samej górce i wieje u nas jak w kieleckim
Z drugiej strony by nie było to monotonne możnaby posadzić kilka świerków serbskich (mają w szkółce, choiny kanadyjskiej niestety nie). Tylko co do niego dodać obok? Po prawej stronie są brzózki. Jakie by im odpowiadalo towarzystwo?
____________________
Sebek 21:59, 25 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bezobsługowe są szmaragdy, ale żywopłot mieszany też jest super pomysłem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:00, 25 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeździj po wielu szkółkach, bo nie ma co się ograniczać do jednej, może oni mają te choiny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Janet 22:02, 25 sie 2011


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Smaragdy są ładne ale ja potrzebuję czegoś co szybko i skutecznie mnie zasloni Co pasowałoby do świerków? Czy zostawić je same?
____________________
Janet 22:03, 25 sie 2011


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Na miejscu mam dwie szkółki ale wierz mi ceny nie są konkurencyjne.A jak coś się chce to nie ma Pogrzebię w necie może znajdę gdzieś blisko inne.
A ta choina nadawałaby się?
____________________
Sebek 22:05, 25 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jasne, że tak


Sylwia(Syla) ma u siebie taki mieszany żywopłot
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Janet 22:06, 25 sie 2011


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Muszę w takim razie jeszcze raz dokładnie przejrzeć jej wątek
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies