Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Droga do mojego małego raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Droga do mojego małego raju

Janet 16:19, 07 maj 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Witam serdecznie!
W moim wątku zapanowała na kilka miesięcy cisza co nie oznacza, że się obijałam
W ciągu tych tygodni posadziliśmy na tyle działki żywopłot-jednak z brabantówMam mały warzywnik, są truskawki, poziomki, porzeczki, agrest, kilka drzewek owocowych, por, seler, po ogrodnikach posieję ogórki
W grudniu przyszła na świat moja córcia
Niebawem będziemy robić elewację domku, nie będzie już straszyć
W związku z tym chciałabym zapytać co mogłabym umieścić na rabatach pod oknami by jakoś to wyglądało.Kupiłam bukszpany, niby w obwodzie mają 100cm ale do kulek im daleko. Kupiłam 5 sztuk żurawki Lime Marmelade, planuję na tych rabatach żwirek. Tulipany wykopię, bergenię też jak tylko przekwitnie. I co dalej?
Pozdrawiam!


____________________
Janet 16:23, 07 maj 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
____________________
Janet 21:39, 06 sie 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
O matko jakie ja paskudne zdjęcia wstawiłam! Teraz jest troszkę lepiej. Mamy elewację, dokupiłam żurawki, wysypałam kamyki przy bukszpanach, posadziłam cisy na żywopłot no i posialiśmy trawę. Ciągle chodzę i podglądam czy już zaczyna kiełkować (od soboty). Małymi kroczkami posuwam się do przodu
____________________
eliza3 22:07, 06 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witaj, gratuluję córeczki i wcale się nie dziwię, że miałaś przerwę - jak na ogrodowisko dość długą. Dobrze, że jesteś znowu, bo tutaj znajdziesz ludzi którzy Ci pomogą. Ja w nasadzeniach i projektowaniu nie jestem najlepsza, wszystko robię na wyczucie i na żywioł - tak lubię, ale będę Ci kibicować .Pozdrawiam
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
kubi2000 22:17, 06 sie 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Janet napisał(a)
Witam serdecznie!
W moim wątku zapanowała na kilka miesięcy cisza co nie oznacza, że się obijałam
W ciągu tych tygodni posadziliśmy na tyle działki żywopłot-jednak z brabantówMam mały warzywnik, są truskawki, poziomki, porzeczki, agrest, kilka drzewek owocowych, por, seler, po ogrodnikach posieję ogórki
W grudniu przyszła na świat moja córcia
Niebawem będziemy robić elewację domku, nie będzie już straszyć
W związku z tym chciałabym zapytać co mogłabym umieścić na rabatach pod oknami by jakoś to wyglądało.Kupiłam bukszpany, niby w obwodzie mają 100cm ale do kulek im daleko. Kupiłam 5 sztuk żurawki Lime Marmelade, planuję na tych rabatach żwirek. Tulipany wykopię, bergenię też jak tylko przekwitnie. I co dalej?
Pozdrawiam!




Hello
Widzę że masz po tej samej stronie wejście co ja. No i tez mam problem. Miałam iglaka formowanego i mi padł, mialam jałowca sabińskiego ale w końcu go przesadziłam. Stwierdziłam, że w końcu posadzę tam rododendrony i azalie.
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
kubi2000 22:19, 06 sie 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Janet napisał(a)
Na miejscu mam dwie szkółki ale wierz mi ceny nie są konkurencyjne.A jak coś się chce to nie ma Pogrzebię w necie może znajdę gdzieś blisko inne.
A ta choina nadawałaby się?

Mój Tom mówił, że jest jakaś szkółka jak się jedzie na NML. Słyszałaś o niej???
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
Janet 22:24, 06 sie 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
kubi2000 napisał(a)

Na miejscu mam dwie szkółki ale wierz mi ceny nie są konkurencyjne.A jak coś się chce to nie ma Pogrzebię w necie może znajdę gdzieś blisko inne.
A ta choina nadawałaby się?

Mój Tom mówił, że jest jakaś szkółka jak się jedzie na NML. Słyszałaś o niej???


Nie, nie słyszałam.Gdzieś na Sikorskiego mają iglaki, czasami jest w Czasie ogłoszenie ale nigdy tam nie byłam. W Szychowie mają duży wybór i niedrogo, taniej niż w Niewierzu.
Jutro wrzucę aktualniejsze zdjęcia bo jak te widzę to aż mnie trzęsie
A spróbuj bukszpany, u mnie dobrze rosną
____________________
kubi2000 22:34, 06 sie 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Wiesz co na sikorskiego byłam. Nie mają wielkiego wyboru, powiedziałabym nawet, że marnie tam jest. A ceny, hmm nie jest tanio
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
Welka 10:34, 07 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam, ale duże "pole" do popisu. Pamiętaj o wkomponowaniu gdzieś miejsca do zabawy dla dzieci, ale przy takim ogrodzie bez problemu znajdzie się miejsce Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Janet 13:55, 07 sie 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Witam. Ewelinko, no miejsca sporo Kiedy te puste placki zapełnię roślinami to nie wiem


Na razie czekam aż trawa się pojawi,zdejmę wtedy ekobord przy cisach i będę miała równy kancik (mam nadzieję). Czy cisy mogę podsypać korą? Sadząc je podsypywałam im ziemi do kwiatów bo tu nikt nie słyszał o próchnicy odkwaszonej
Nie mam pomysłu czym podsypać rabatę z żurawkami,może kamykiem?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies