Gdzie jesteś » Forum » Literatura ogrodnicza » Książki o ogrodach, ale nie ogrodnicze.

Pokaż wątki Pokaż posty

Książki o ogrodach, ale nie ogrodnicze.

Basiaw 16:23, 27 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
W wątku Gabrieli pojawiło się kilka tytułów interesujących powieści z ogrodem w tle albo i roli głównej, więc chyba nie będzie to głupie, żeby założyć wątek, w którym będziemy mogli dzielić się informacjami o ciekawych książkach.
Tak na pierwszy rzut moje propozycje.
1. Cykl powieści Carol Drinkwater, pierwsza pozycja, to "Oliwkowa farma", akcja cyklu rozgrywa się w Prowansji.
2. Robin Shelton "Czas na działkę", angielski humor, dwóch panów w średnim wieku bierze się za uprawianie działki, nie mając o tym pojęcia...
3. Arkady Radosław Fiedler "Najpiękniejszy ogród świata", opowieść o rodzinnym ogrodzie rodziny Fiedlerów.

Dorzucajcie

____________________
Nasz mały, zielony świat
Sebek 17:47, 27 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Frances Hodgson Burnett - Tajemniczy ogród

Ale to na pewno wszyscy czytali
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabriela 18:15, 27 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Tajemniczy ogród - oczywiście, moja ukochana książka z dzieciństwa, a właściwie jedna z ukochanych.
Książka którą opisałam w swoim wątku:
Powieść autobiograficzna o angielce Elizabeth, która wychodzi za mąż za pruskiego junkra hrabiego von Arnim, przeprowadza się do podszczecińskiej wsi - Nassenheide ( dzisiaj Rzędziny) i urzeczona tym miejscem zakłada ogród. Powieść ukazała się w 1898 roku w Londynie i odniosła sukces. Koleje losu tak się potoczyły, że założonego ogrodu ani dworu już nie ma, pozostał tylko park.
Pierwsze zdanie tej powieści jest takie: " Kocham mój ogród". A dalej wiele uwag o sadzeniu, sianiu, sukcesach i porażkach, różach no i ówczesnym życiu.
Polecam!

"Pomyśl o lilii " Elizabeth Buchanan - romansowe czytadło, można przeczytać, ogród stanowi tło historii o miłości. Angielski oczywiście.

Ludwik Jerzy Kern - Portrety kwiatów, oprócz wierszy na jednej stronie, na drugiej stronie obok informacje o roślinie - pochodzenie, odmiany, sposób uprawy.

Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz i ogród Zosi, bajeczny opis wiejskiego ogródka

No i najważniejszy: ogród w Biblii w Księdze Rodzaju - Eden, czyli biblijny raj, w którym żyli Adam i Ewa, ale wiadomo jak to się wszystko skończyło...
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Joanka 20:39, 28 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
To i ja coś zapodam

Frances Mayes "Pod słońcem Toskanii"
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
hanka_andrus 20:47, 28 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wiersze L.J.Kerna o kwiatach-cudowne!Moje ulubione.Spojrzenie na kwiaty z przymrużeniem oka!Polecam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Dzidka 21:52, 28 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Basiaw napisał(a)
W wątku Gabrieli pojawiło się kilka tytułów interesujących powieści z ogrodem w tle albo i roli głównej, więc chyba nie będzie to głupie, żeby założyć wątek, w którym będziemy mogli dzielić się informacjami o ciekawych książkach.

3. Arkady Radosław Fiedler "Najpiękniejszy ogród świata", opowieść o rodzinnym ogrodzie rodziny Fiedlerów.

Dorzucajcie



W Puszczykowie pod Poznaniem mieści się Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera.
Dom stoi w bujnie zadrzewionym ogrodzie : Ogrodzie Toleracji.
I tam Was serdecznie zapraszam.









cdn.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 21:55, 28 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975




____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 21:58, 28 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975






____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 22:03, 28 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975




____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 22:06, 28 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975




____________________
Dzidka - To właśnie tu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies