Gdzie jesteś » Forum » Literatura ogrodnicza » Książki o ogrodach, ale nie ogrodnicze.

Pokaż wątki Pokaż posty

Książki o ogrodach, ale nie ogrodnicze.

Pszczelarnia 09:07, 04 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale mamy coś takiego jak transfer wiedzy i pasji, która płynie strumieniem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
viva 18:15, 07 sty 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
I ja jestem szczęśliwą posiadaczką tej ciekawej książki. Przydatna na zimowe wieczory.
Posiada też cenną, bardzo miłą dedykację .




____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
rozmalinka 23:58, 16 wrz 2014

Dołączył: 16 wrz 2014
Posty: 2
Witam w tym wątku
Dziękuję za ciekawe podpowiedzi lektur na zbliżające się długie wieczory... Już powoli zaczęłam kupować.
Gabriela 10:20, 17 wrz 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dzidka napisał(a)
Ostatnio na forum zastanawiano się jakie znaczenie w mowie kwiatów ma bluszcz.
Wie o tym Victoria, przygotowująca bukiety o specjalnym znaczeniu.

Czy szalony bukiet chryzantem i barwinków - prawda i czułe wspomnienie - wyrwie z odrętwienia ?
Czy pierwsza miłość, prawdziwa miłość, pamięć i zaangażowanie, to wiązanka bzu, róż i rozmarynu ?
Odpowiedź znajdziesz w książce Vanessy Diffenbaugh - Sekretny język kwiatów .
Jestem nieufna jak lawenda, samotna jak biała róża, boję się, dlatego pozwalam by moim głosem były kwiaty.


Wygrzebałam tę książkę z wielkiego kosza w markecie na początku wakacji i natychmiast nabyłam.
Miałam zamiar tu o niej napisać, ale Twoja recenzja już jest.
To tylko dodam, że mowa kwiatów jest różnorodna i ma wielorakie znaczenia, ale jeżeli już ustalimy wspólny język, to świetnie można się porozumieć nawet we współczesnym świecie.
Więc skoro podarowałam Ci Dzidko floksa, to znaczy że "nasze dusze są połączone" .
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Dzidka 22:19, 08 paź 2014


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Ale się cieszę. Wspaniałe jest doznać pokrewieństwa dusz
____________________
Dzidka - To właśnie tu
rozmalinka 23:02, 29 paź 2014

Dołączył: 16 wrz 2014
Posty: 2
To i ja dołączę piękną książkę - Santa Montefiore - Francuski Ogrodnik. Z wątkiem miłosnym w tle....
mira 15:53, 15 gru 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)
Rozmawiałyśmy sobie ostatnio z Pszczelarnią on line o książeczce "Rok ogrodnika" Karela Capka. Równie dobrze mogłaby się znaleźć w wątku o książkach typowo ogrodniczych, ale to jednak literatura piękna i to dobra. Zabawne ilustracje wykonał brat pisarza - Josef Capek.
Ta książeczka jest o nas, ogrodnikach amatorach, Capek niewątpliwie nim był, bo żaden zupełny laik nie znałby tak dobrze nazw roślin, nie wiedziałby co i jak się robi w ogrodzie. Zupełnie też nie czuje się, że te opowiastki powstały dawno temu, bo przed II wojną światową.
Poszczególne rozdziały zatytułowane są: "Styczeń ogrodnika", "Luty ogrodnika", itd, poprzedzielane są rozdziałami np. "Nasionka", "Gleba", "Pąki", ale i "Jak się rodzi ogrodnik", "O hodowcach kaktusów".
Opowiastki są zabawne i bardzo prawdziwe, napisane z dużym zrozumieniem dla świata ogrodników.
Co ogrodnik robi w styczniu? Ogrodnik w styczniu uprawia pogodę i robi to co my, czyli narzeka że jest za dużo śniegu, albo za mało śniegu, narzeka na zgubne przymrozki, a jak przyjdzie odwilż, to na szalejące wiatry. Jeśli w styczniu wyjrzy słońce, "ogrodnik chwyta się za głowę i woła, iż krzewy z pewnością za wcześnie puszczą pędy. Jeśli pada deszcz lęka się o swoje kępki alpejskich kwiatków; jeśli jest sucho, z bólem myśli o rododendronach...".
No sami powiedzcie, czy nie jest tak?
Albo sposób przygotowania dobrej ziemi pod wysiew nasion - prześmieszny ( piasek ma być z Łaby, w żadnym razie nie z Wełtawy...). A jak czekamy aż z nasionek coś wyrośnie: ogrodnik "...bez tchu pochyla się wyczekująco nad swymi doniczkami i wyciąga oczami kiełki, które mają wzejść."
Wspaniała rzecz, do wielokrotnego wracania. Voila:



Przeczytałam u Tamaryszka super recenzję tej książki więc udałam się na poszukiwania no i od razu mnie tu zaprowadziło
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies