Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

paco 15:36, 10 sie 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 34
Pawlus napisał(a)
Pomoże ktoś w identyfikacji odmiany? Ładne duże liście, żółte z zieloną obwódką. Ma śmieszne, ulistnione łodygi z kwiatami


Czy możesz uściślić co to znaczy duże liście. Tak na pierwsze rzut oka wygląda ona jak Rainforest Sunrise - ale niestety nie można jej zaliczyć do dużych host.

Andrzej.
____________________
Pozdrawiam, Andrzej Pach. Encyklopedia Host
Pawlus 15:59, 10 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Zmierzyłem Długość średnio 20 cm, szer. 12. Funkie posadzone były w czerwcu, z 1 kła.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
paco 16:15, 10 sie 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 34
Powiem szczerze, że te wymiary nie bardzo mi pomogły w identyfikacji. Z drugiej strony, to nie jest jeszcze dorosła hosta, to i wymiary mogą wprowadzać w błąd. Na pierwszym zdjęciu bardziej podobna do Rainforest Sunrise, natomiast na drugim ("lejące" się liście) bardziej przypomina Stained Glass.
Ta druga jest odmianą o dużo większych liściach. Porównaj zdjęcia dostępne w Internecie tych odmian, to może bardziej trafnie ocenisz mogąc porównać to z rzeczywistością.

Andrzej.
____________________
Pozdrawiam, Andrzej Pach. Encyklopedia Host
Mille 11:38, 27 sie 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Czy macie może jakieś doświadczenia z odmianami tolerującymi nasłonecznienie, o częściowo białych liściach? Marzą mi się takie hosty pod brzozami, ale brzózki jeszcze małe, więc i cienia trochę jak na lekarstwo. Wiem, że są w sieci listy host znoszących stanowiska słoneczne, ale jednak to nie to samo... co osobiste doświadczenia Ogrodowiczan
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
kasiula79 22:55, 06 wrz 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
tez poszukuję odmian tolerujących słońce...
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
goniak 10:38, 07 wrz 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Wiele host toleruje słońce pod warunkiem, że rosną w zasobnej, żyznej ziemi i mają zapewnioną odpowiednią wilgotność podłoża.
W przeciwnym razie hosty będą się męczyły, kurczyły, liście zrobią się karłowate.
Brzozy znane są z tego, że mocno osuszają podłoże, w którym rosną więc sadzenie pod nimi host to trudne wyzwanie.
U mnie na słońcu rośnie Fire and Ice, Kiwi Full Monty, Revolution, Dance With Me, Dragon Warrior, Autumn Frost, June Fever, Gold Standard, Tokudama Flavocircinalis, Vulcan, Color Festival i wiele innych.
Trudniej byłoby mi wymienić te rosnące w cieniu
Moje hosty rosną w cięższej, nawiezionej glebie i rabaty są zaopatrzone w system automatycznego nawodnienia.
Pod koniec lata sporo liści jest poparzonych od słońca ale cały sezon cieszą oczy

VULCAN


WARWICK COMET


Cała rabata z hostami ma wystawę słoneczną.





____________________
Małgosia mój zielony świat
kasiula79 12:43, 07 wrz 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Małgosiu bardzo dziękuję za nazwy tych host - znana jest mi Fire and Ice (bardzo mi się podoba), tylko właśnie w jej opisie znalazłam informację że raczej woli cień, ale skoro u Ciebie w słońcu rośnie, to może u mnie też ?
pozdrawiam
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
19:01, 07 wrz 2013
Może ktoś rozpozna Liść duży ten na foto ma 30 cm, szerokość 20 cm, i to raczej z tych mniejszych. Spód liścia w kolorze srebrnym.


Pawlus 22:48, 08 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Uwielbiam te funkie-długo kwitną i pięknie pachną.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Katkak 21:45, 27 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A wiecie, że w jednym odcinku Mai w ogrodzie młode liście host dodawano do pizzy? Podobno ich liście świetnie nadają się też do gołąbków, zamiast liści kapusty. Ale jak tu jeść, skoro takie piękne. Też je kocham i mam kilka odmian (choć nie znam nazwy żadnej z nich)
I jeszcze pytanie: czy z tych nasionek da się je wyhodować? Jeśli tak proszę o mały instruktaż, czy od razu do doniczki, czy coś jeszcze trzeba robić (gdzieś przeczytałam, że najpierw trzeba trzymać je w dość niskiej temperaturze, najlepiej w lodówce)
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies