Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

A_gawa 12:02, 10 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
inag napisał(a)


Piękna!


Ilonka!!!! Pisz co wybrałaś!!! Paco piękne pokazał...joj!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
inag 13:08, 10 paź 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
A_gawa napisał(a)


Ilonka!!!! Pisz co wybrałaś!!! Paco piękne pokazał...joj!


Chyba zamówię tę Paradise Island Zakochałam się w niej
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Donia72 13:32, 10 paź 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
iwka napisał(a)
Mam taką kilkuletnią, mocno rozrośniętą hostę, którą chciałam przesadzić.
Czy teraz mogę ją wykopać i podzielić na mniejsze, czy czekać do wiosny?


Lepiej poczekaj do wiosny
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
iwka 13:46, 10 paź 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
a już chciałam ją kopać. Dzięki Doniu
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
waldek727 00:16, 11 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
inag napisał(a)
Witam!
Czy jakaś mądra głowa może mi powiedzieć która z tych host: fire Island czy August Moon jest bardziej cytrynowa? A może są jakieś inne jeszcze bardziej jaskrawe??? Zależy mi na takiej właśnie ostrej barwie i nie wiem na co się zdecydować... Z góry dziękuję!

Najmocniej wybarwioną funkią w kolorze cytryny jaką znam i jaką też mam jest hosta,,Blau Gold".
Niestety po wiosennym cytrynowym wybarwieniu hosta przybiera letnią barwę limonki.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
inag 11:11, 11 paź 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Nie czytałam jeszcze o niej.. Dzięki. Lecę sprawdzić, ale mam teraz mętlik w głowie prawdziwa klęska urodzaju
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
zosiabg 13:50, 10 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2014
Posty: 22
Mam pytanie dot. przechowania host. Na jesień kupiłam 2 sztuki których nie zdążyłam wsadzić do gruntu. Stały dłuższy czas na dworze, ale przy nadejściu mrozów schowałam je do ogrodu zimowego. Ogród nieogrzewany, ale zawsze temp. jest powyżej zera, waha się od 0-10 przy aktualnej zimie.

Mniej więcej tydzień temu zauważyłam że zaczęły mi wschodzić. I teraz nie wiem, czy lepiej będzie je wynieść na dwór (w dzień ma byc plus, w nocy delikatny minus zgodnie z prognozami) czy zostawić w tym ogrodzie zimowym. nie zaszkodzi im wcześniejsze niż w gruncie wzejście liści ?
____________________
Mój kawałek na końcu świata
wojtas2101 13:54, 10 lut 2015


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Witaj Zosiu
Nie wystawiaj ich na zewnątrz bo może zmroźić młode kiełki. Najwyżej jak wystawisz je później z liśćmi na zewnątrz. Pozdrawiam
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
zosiabg 13:59, 10 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2014
Posty: 22
Taki wczesny wzrost może spowodować że wcześniej będą na jesień tracić liście ? Mam możliwość schowania ich ewentualnie w piwnicy bez światła, w której będzie powyżej zera cały czas, ale boję się że to zaszkodzi tym listkom które już powoli wychodzą (kilka jest już mniej więcej w 1/3 rozwiniętych).
____________________
Mój kawałek na końcu świata
Gardenarium 17:12, 10 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trzeba obniżyć temperaturę, żeby nie rosły, wtedy mogą być w ciemności nawet. Wystawienie na zewnątrz po 15 maja do cienia, bo poparzy młode listki, mróz załatwi resztę.

Jesienią tracą liście z powodu przymrozków, termin nie ma nic do tego. Mogą wegetować i mieć liście bardzo długo, aby temp. była odpowiednia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies