Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

zosiabg 18:47, 10 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2014
Posty: 22
Dziękuję za szybką pomoc, to jeszcze pytanie czy podlewać czy raczej ograniczać, jeśliby zatrzymał się wzrost? Przyznam, że kiedy zobaczyłam że zaczynają wschodzić zaczęłam regularnie podlewać bojąc się zeby nie przyschnęły skoro już ruszają.
____________________
Mój kawałek na końcu świata
Gardenarium 18:54, 10 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kluczową sprawą jest temperatura, jeśli będzie plus 4-5 stopni to nie będą rosły i wtedy jedynie utrzymywać wilgotność żeby korzenie nie wyschły. A jak ma za ciepło i rośnie to ustawić w jasnym miejscu i wtedy podlewać, na wiosnę ściąć jeśli są brzydkie, lub poszarpane liście i wystawić. Wtedy wypuści świeże liście. Wystawić do cienia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paco 19:36, 10 lut 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 34
Gardenarium napisał(a)
A jak ma za ciepło i rośnie to ustawić w jasnym miejscu i wtedy podlewać, na wiosnę ściąć liście i wystawić. Wtedy wypuści świeże liście. Wystawić do cienia.


A w jakim celu ścinać młode licie? Według mnie gdy je zetniemy to może spowodować wypuszczanie nowych (uśpionych kłów) i w tym sezonie liści może być więcej ale mniejszych. Roślina co prawda wcześniej zacznie wegetację (co często zdarza się w tych pędzonych przez producentów w szklarniach), ale dzięki temu, gdy inne dopiero zaczynają swój rozwój ta już będzie okazała. Taką z liśćmi wiosną trzeba wystawiać do ogrodu z rozwagą "hartując ją" i stopniowo przyzwyczajać do warunków panujących na zewnątrz pomieszczenia.
____________________
Pozdrawiam, Andrzej Pach. Encyklopedia Host
Gardenarium 19:42, 10 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tamten post zmoderowałam, żeby nie wprowadzał w bład

Ściąć liście w celu tym, żeby hosta wyglądała przyzwoicie. Ściąć stare, wybiegnięte, blade i brzydkie, rosnące zimą - ściąć dopiero w momencie wystawianie na zewnątrz, teraz ścinać przecież nie radzę

A jak wygląda dobrze to nie ścinać.

Ja z piwnicy wystawiam do namiotu foliowego po uprzednim hartowaniu i pędzę, a w kwietniu mam takie, jakby był koniec maja.

Kobieta ma marne kłącza i nie ma warunków, zakładam więc że wyglądają kiepsko, a liście u hosty powinny byc łądne, jak masz dziury w jednym liściu to go zostawiasz dla sztuki czy obcinasz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paco 19:58, 10 lut 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 34
Gardenarium napisał(a)


A jak wygląda dobrze to nie ścinać.

I...wsztstko w tym temacie

Tak u mnie wyglądają te rosnące wcześniej w domu, a wystawione wiosną do ogrodu.

Alex Summer
____________________
Pozdrawiam, Andrzej Pach. Encyklopedia Host
zosiabg 20:46, 10 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2014
Posty: 22
Gardenarium napisał(a)

Kobieta ma marne kłącza i nie ma warunków, zakładam więc że wyglądają kiepsko, a liście u hosty powinny byc łądne, jak masz dziury w jednym liściu to go zostawiasz dla sztuki czy obcinasz?


Czy kiepsko to bym nie powiedziała. Tak wyglądały parę dni temu..

____________________
Mój kawałek na końcu świata
Gardenarium 21:25, 10 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są super. No to o co chodzi w ogóle, pomoc niepotrzebna wcale a ja się tak wysilam

Jedna odpowiedź nie wynoś na dwór.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:29, 10 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz je jeszcze nawet podzielić wiosną - na 4 co najmniej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zosiabg 21:38, 10 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2014
Posty: 22
Ano chodzi o to zeby nie zmarnowac tego co jest! ja bylam pewna wczesniej ze toto padlo na tym dworze, jak widac poradzilo sobie jakos i nie chce zeby to teraz popsuc Dziekuje za wszystkie rady !!
____________________
Mój kawałek na końcu świata
Kuklik 00:45, 11 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Paco, jaka piękna......
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies