Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

zosiabg 10:45, 11 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2014
Posty: 22
Gardenarium napisał(a)
Możesz je jeszcze nawet podzielić wiosną - na 4 co najmniej.


A co da podzielenie ? Wolałabym mieć jedną "gęstą" niż kilka przerzedzonych, jakie są plusy takiego podzielenia? I czy z takiego jednego naprawde mogę zrobić aż 4? Kupilam je późną jesienią, nie wiedząc nawet jakie są, bo szkółka pozbywała się przed zimą po obniżonej cenie, więc się skusiłam w ciemno, bo nawet liście już nie było
____________________
Mój kawałek na końcu świata
Gardenarium 12:25, 11 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podzielenie da więcej egzemplarzy jeśli potrzebujesz więcej egzemplarzy, ale wychodzi na to, że nie potrzebujesz, więc również jestem za tym, ze kępa ma być obfita. Myślałam, że masz za mało roślin do ogrodu.
Nie będę się wychylać nadmiernie Skoro ci się moje rady nie podobają
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:27, 11 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale widzę, że masz za mało roślin http://www.ogrodowisko.pl/watek/4918-na-koncu-swiata?page=2#post_5
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zosiabg 15:04, 11 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2014
Posty: 22
Rady potrzebne, po prostu nie wiem jakie są plusy/minusy takiego dzielenia Wiec pytam a wszelkie rady cenniejsze niż złoto

Roślin potrzebuję maaaaaase, ale tych cieniolubnych niedużo, szczegolnie ze mam jeszcze kilka host zadołowanych w "przechowalni" a jedyny zacieniony kawałek to dosłownie parenaście metrów po drugiej stronie domu..
____________________
Mój kawałek na końcu świata
ZbigniewG 16:42, 12 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Jeżeli nie musisz to nie dziel, duże kępy wyglądają lepiej zwłaszcza z tych odmian o większych liściach

przeprowadzka bez dzielenia

Regal Splendor i Krossa Regal
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
KasiaBawaria 21:13, 10 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kilka z moich host ma chyba wirusa. Czy trzeba wyrzucic czy da sie wyleczyc?Liscie sa lekko poskrecabe czy zdeformowane. Ma ktos z tym problem?
____________________
Zapraszam na kawe
Kuklik 22:02, 10 maj 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
KasiaBawaria napisał(a)
Kilka z moich host ma chyba wirusa. Czy trzeba wyrzucic czy da sie wyleczyc?Liscie sa lekko poskrecabe czy zdeformowane. Ma ktos z tym problem?


Wrzuć zdjęcie, trudno doradzać bez tego.
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
KasiaBawaria 07:04, 11 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wyglada mi to na HVX. Latem czasem sa liscie wysuszone i jakies marne, a teraz wiosna pomarczczone. Zrobie zdjecie jaks ie do konca rozwina.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 06:05, 12 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tutaj niewiele widac- plamki i pomarczony lisc na niebieskiej, gladkiej do tej pory funkci i zagiete koncowki nowych przyrostow



Dziury i poszarpania- slimakow u mnie raczej brak. No chyba ze dzieci nadepnely na wychodzace z ziemni pedy.


____________________
Zapraszam na kawe
Sonka 11:24, 12 maj 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
KasiaBawaria napisał(a)
Tutaj niewiele widac- plamki i pomarczony lisc na niebieskiej, gladkiej do tej pory funkci i zagiete koncowki nowych przyrostow



Dziury i poszarpania- slimakow u mnie raczej brak. No chyba ze dzieci nadepnely na wychodzace z ziemni pedy.




To są uszkodzenia mechaniczne, kły w początkowej fazie wzrostu zostały najprawdopodobniej podeptane. Ja też tak mam i wiem, że sama podeptałam, urwałam te uszkodzone, żeby nie szpeciły.
Co do plamek się nie wypowiadam, nie wiem co to.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies